#BEACTIVE DAY: fitness centra po celé ČR zvou 23. 9. na Den otevřených dveří zdarma!

23. září otevřou fitness centra po celé ČR zdarma své brány veřejnosti! V rámci #BEACTIVE DAY se zapojí do projektu Evropský týden sportu a vy se můžete zúčastnit celé řady sportovních aktivit a akcí určených pro všechny: od dětí po seniory, od aktivních sportovců po milovníky poklidného body and mind, ale i pro ty, kteří ještě sportu nepřišli na chuť. A to zcela zdarma!Česká komora fitness - #BEACTIVE DAY

„Naším cílem je motivovat veřejnost, aby začala v září zase cvičit, aby se lidé vrátili do normálních kolejí a aby – stejně jako nastavují kroužky svým dětem – nastavili i sobě pravidelné cvičení. Aby našli sport, který je bude dlouhodobě bavit. Pohyb je základ spokojeného života a fitness sektor dnes nabízí velkou škálu aktivit – od klasické posilovny, přes skupinové lekce, pilates, jógu a nespočet dalších možností. Fitness už totiž dávno není činka, je to především zdraví a zábava,“ říká Jana Havrdová z České komory fitness, která #BEACTIVE DAY zaštiťuje.

23. září se tak česká fitness centra i některé bazény a sauny, po boku celé Evropy, zapojí do akce, kterou chtějí lidem co nejvíce přiblížit aktivity, které dnes nabízejí. „Načasování této akce je ideální, protože na podzim potřebujeme zvyšovat imunitu a nejlepším nástrojem pro ni je právě pravidelný pohyb. Každý z nás by se měl aktivně hýbat a ideálně několikrát týdně zamířit i do fitness centra, kde bude svou kondici zlepšovat pod odborným dohledem a v rámci společenské události, protože právě tou dnes návštěva fitness centra pro mnohé lidi je,“ dodává Jana Havrdová.

Fitka odstartují Evropský týden sportu

Česká komora fitness - #BEACTIVE DAY#BEACTIVE DAY tak na celém starém kontinentu odstartuje už 7. ročník Evropského týdne sportu. Ten se koná v celé Evropské unii pod heslem #BeActive a upozorňuje na fatální nedostatek fyzické aktivity v každodenním životě. Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise a jeho hlavním koordinátorem v ČR je Český olympijský výbor.

„Žijeme v době, kdy je téměř vše možné vyřešit z pohodlí domova od počítače. Od nákupu potravin až po komunikaci s rodinou a kolegy. Snižuje se tedy potřeba pohybu a tento negativní trend zapříčiňuje zvyšující se procento nemocí způsobených nedostatkem pohybu. Kromě nemocí, nedostatek pohybu negativně ovlivňuje sociální vztahy, schopnost soustředit se a učit se, ale i celkovou hospodářskou situaci. Evropský týden sportu je jedinečnou příležitostí, jak si vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a sportů, které si lidé mohou oblíbit, začlenit je do svého každodenního života a zlepšit si svůj životní styl. Cílem sportovního prostředí, komerčního i nekomerčního, by dnes mělo být „rozhýbat“ a udržet v pohybu co nejvíc lidí, protože dnes více než kdy jindy potřebujeme zdravou populaci,“ upozorňuje Jana Havrdová.

Kulatý stůl pro zdravější Česko

Česká komora fitness - #BEACTIVE DAYVrcholem Evropského týdne sportu pak bude ve čtvrtek 30. září Kulatý stůl českého fitness a sportovního prostředí a lékařů se zástupci hlavních politických stran. Hlavním tématem bude podpora pohybové aktivity a sportu jako politická i společenská priorita. Konferenci pořádá Česká komora fitness ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Odborníci budou diskutovat nad palčivými problémy, jako je změna společenského vnímání aktivního pohybu jako volnočasové aktivity a zapojení pravidelného pohybu do zdravotně-preventivní strategie České republiky. Konference bude přenášena on-line a vysílání bude zdarma.

Tip: V sobotu 29. září se v rámci Evropského dne sportu uskuteční #BEACTIVENIGHT, přátelský souboj mezi českým fitness sektorem a Českou obcí sokolskou! Každé zapojené fitness centrum a sokolovna připraví pro své klienty předem určené běžecké trasy a v podvečerních hodinách budou sbírat uběhnuté kilometry. Vítězem se stane tým, který společným úsilím zdolá delší trasu.

Více informací o akci #BEACTIVE DAY, seznam zapojených fitness center a informace o konferenci najdete na: https://komorafitness.cz/be-active-day/

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*