České Vánoce ve znamení origami a hvězdných konstelací

Geometrie povýšená na umění – to je trend Vánoc 2016. Poradíme vám, jak si třeba už v době adventu ozdobit domovy, abychom byli „in“, ale hlavně: aby nám bylo dobře a hravě – právě hravost je totiž podstatou letošních svátků klidu a míru.

Trendy Vánoce
Udělejte si letos trendy Vánoce. Foto: www.aladine.cz

„Geometrické prvky se v umění objevují už několik let a letos konečně dorazily i k nám. Hranaté, mnohdy drátěné modely mnohostěnů se odrážejí v módnosti zařízení do interiérů v podobě lampiček či stolků. Nechyběly v letních kolekcích módních značek v podobě trendy etno a indiánských vzorů a pokračují až do Vánoc v podobě nejrůznějších ozdob připomínajících origami a hvězdné konstelace,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

Vánoční dekorace si tak jednoduše s trochou inspirace můžete vyrobit sami, a pokud si vezmete na pomoc děti, zažijete společně spoustu zábavy. Origami a konstelace mají podle odbornice společný návrat k hravosti a děti tak zaručeně odeženou od televizí i počítačů.

Origami na stromečku i ve šperkovnici

Aladine Vánoce
Za pomocí několika trendy razítek si můžete vyrobit přáníčka nebo novoročenky, adventní kalendáře i věnce, ozdoby na stromeček, apod. Foto: www.aladine.cz

Za pomocí několika trendy razítek si tak můžete například z papíru vyrobit přáníčka nebo novoročenky, adventní kalendáře i věnce, ozdoby na stromeček, vánoční papír, do kterého zabalíte dárky, vánoční prostírání apod. „A nebojte se ani použití razítek na fimo materiál – není to nic složitého a jednoduše tak můžete vykouzlit spoustu krásných dárků pro své blízké nebo věci na školní vánoční jarmarky. Vánoční origami šperky jsou ostatně velkým hitem a svět už dávno v módě neovládá podoba soba, ale lišky… Vyzkoušejte si ji na brož nebo na náhrdelník,“ doporučuje Martina Linková.

Velké využití mají razítka ovšem také na látky – můžete si vyrobit vánoční utěrky, zástěry, polštáře, vánoční prostírání a mnohé další. „A pokud chcete dětem zkrátit čekání na Ježíška, vytáhněte jim razítka a nechte je vyrobit zasedací pořádek s veselými jmenovkami ke štědrovečernímu stolu. U nás to funguje báječně,“ uzavírá Martina Linková.

Razítka pro trendy Vánoce:

Aladine Vánoce
Buďte originální s razítky Aladine. Foto: www.aladine.cz

StampoScrap, Konstelace, to je sada 31 oblíbených razítek na pěnové hmotě s černým inkoustovým polštářkem. Schválně, jestli v nich najdete všechna hvězdná znamení! Sadu koupíte na www.aladine.cz za 290 Kč.

StampoClear, Origami jsou fantasticky povedená gelová razítka s perfektním tiskem a jsou hitem letošního roku. Koupíte je na www.aladine.cz za 199 Kč.

StampoNoël, Vánoční konstelace jsou populární gumová razítka na pěnové hmotě a v praktickém balení s třemi inkousty v elegantních barvách. Koupíte je na www.aladine.cz za 199 Kč.

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím workshopů i kvalitních kreativních pomůcek, zejména razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení i doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*