Dovolená v rakouském Leogangu pro rodiny, požitkáře i aktivní sportovce

Hledáte dovolenou, kde bude dobře celé rodině? Kde si manžel dopřeje adrenalin na kole, kde budou děti kupodivu bavit nekonečné procházky, a kde si vy konečně nerušeně odpočinete ve wellness světě, který vás vrátí do lůna přírody a tolik potřebného klidu? To vše vám splní resort Puradies v rakouském Leogangu.

Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe (Foto: www.puradies.at)

„Dovolená, tak, jak chci.“ To je motto rakouského Leogangu, který nabízí tak pestrou nabídku aktivit, že si z nich vybere každý… Jste ve stresu? Běžte na túru! A klidně i s celou rodinou, protože tady procházky baví malé děti i znuděné puberťáky… Vybírat si můžete ze 400 kilometrů turistických cest a stezek, dalších 120 kilometrů s mnoha výškovými trasami ocení vyznavači nordic walkingu a vysokohorského běhu. A pro ty, jimž nechybí dostatek odvahy, je tu 1 000 sportovních lezeckých tras, 10 ferrat a také nejdelší a nejrychlejší skluzavka na světě na ocelových lanech s názvem Flying Fox XXL, dlouhá 1 600 metrů!

Unikátní je i novinka tohoto roku – stezka Knappentrail, která byla celá postavena ručně a je vybavena výhradně přírodními materiály a dřevěnými konstrukcemi. A co byste řekli na novou dálkovou turistickou trasu vysokohorskou přírodou? Jmenuje se Pinzga Hatscha a má patnáct etap. Únavy se tady ovšem bát nemusíte – všudypřítomné lavičky s 360° výhledy vybízejí k odpočinku a umožní vám fantastické panoramatické pohledy do krajiny. Anebo si můžete dát krátkého šlofíka v proutěných lesních houpačkách…

Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe (Foto: www.puradies.at)

Na bylinky, nebo na trail?

Objevování přírody si můžete zpestřit tematickými výlety a bylinkovými workshopy, na které se můžete přihlásit den předem. S kartou Saalfelden Leogang Card máte často účast zdarma, děti se díky kartě mohou účastnit spousty organizovaných akcí a máte dvě bezplatné denní jízdy nahoru a dolů lanovkou zdarma (včetně přepravy kol, což cyklisté rozhodně ocení).

Leogang je totiž skutečný ráj všech cyklistů. Zdejší Epic Bikepark je největší v Evropě, nabízí 720 km tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 km údolních cyklistických stezek. Proto si tu najde svůj ideální terén zkušený biker i rodina s malými dětmi, které na kolech teprve začínají. A pozor: Největší rakouský bikerský region Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn bude letos poprvé hostit „Super Event“, a to od 15. do 18. června. Kromě závodů Světového poháru ve sjezdu a cross-country, budou o vítězství bojovat také závodníci Světové série Enduro a diváci se mohou těšit na bohatý doprovodný program…

Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe (Foto: www.puradies.at)

Dokonalá základna pro požitkáře i rodiny

A kde po všem tom dobrodružství najít trochu klidu a hýčkání? V Resortu Puradies, který stojí v těsné blízkosti lanovek, na slunečné náhorní plošině s výhledem na Alpy a dokonale souzní s okolní přírodou. V jeho interiéru i exteriéru jsou maximálně využity přírodní materiály – především dubové dřevo a kámen, a díky mnoha proskleným plochám ani nevíte, kde začínají a končí hory, což je nezapomenutelný zážitek zejména při pobytu v panoramatických voňavých saunách zdejších čerstvě vystavěných lázní Heaven Spa. V nich nechybí parní lázně, infrakabiny, vnitřní i venkovní plavecký bazén, přírodní koupací jezírko, příjemné odpočívárny, sluncem rozzářené fitness centrum a prosluněné terasy pro jógu nebo odpočinek, při němž se můžete těšit z výhledů na kouzelnou okolní krajinu.

Ubytovat se můžete buď v klasických pokojích, nebo v luxusních chaletech se soukromou saunou, v nichž máte zaručeno soukromí i potřebný servis. Večer si vychutnáte drink v unikátním Baru & Lounge Freiraum – vyfrézovaném z 16 tisíc dubových kostek, který získal ocenění iF Design Award. A v restauraci ESS:ENZsi si dopřejete inovativní kuchyni Front-Cooking pro náročné gurmány, jejímž základem jsou čerstvé regionální produkty z vlastního statku, který je s množstvím zvířat dalším skvělým tipem na výlet pro děti.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*