Outdoorové vybavení ve znamení ekologie

Věděli jste, že plastová lahev pohozená v lese přežije toho, kdo ji odhodil, minimálně o 350 let? Naštěstí si už hodně z nás uvědomuje, jak moc lidstvo své planetě škodí. Přinášíme jednoduché tipy, jak nahradit věci běžné potřeby těmi ekologickými.

Stůl Outwell Kimberly
Kulatý kempinkový skládací bambusový stolek Kimberley zn. Outwell. Foto: www.4camping.cz

Bambusové listí, kukuřice, škrob, rýžové slupky… Ještě před deseti lety by nejspíš málokoho z nás napadlo, že právě z těchto surovin se budou vyrábět předměty denní potřeby. Dnes je situace zcela jiná a je jen na našem rozhodnutí, zda budeme dál stereotypně a bez přemýšlení kupovat plasty, anebo dáme přednost snadno rozložitelným přírodním materiálům.

„Stále více výrobců se snaží nahradit u svých produktů plasty přírodními surovinami, aniž by přitom snížili kvalitu a funkčnost svých výrobků. I my pozorujeme v posledních letech stoupající zájem zákazníků o eko produkty. Proto se snažíme jejich nabídku stále rozšiřovat. Velký zájem je například o nádobí od australské značky EcoSouLife, která nabízí designově čisté a přitom praktické hrnky, poháry, talíře, misky i příbory vyrobené z rostlinného odpadu – kukuřice, škrobu, bambusu a rýžových slupek. Tyto produkty určené pro opakované použití odolávají vysokým teplotám (až 120 °C), proto si třeba do pohárků můžete bez obav nalít horkou kávu a do talířů polévku, můžete je mýt v myčce (ekologickými prostředky), a když se vám přestanou líbit, tak je prostě zahrabete do země s vědomím, že se v ní za dva roky beze zbytku rozloží,“ vysvětluje Vít Hruška z outdoorového portálu 4camping.cz, který nabízí veškeré vybavení do přírody.

ekologický podpalovač Lily
Ekologický podpalovač Lily. Foto: www.4camping.cz

Táborák zahájí Lily

Zažehnutí táboráku nebo připravení sálavých uhlíků v grilu bude mnohem snazší, použijete-li ekologický podpalovač Lily. Má formu kostiček, které jsou vyrobené z lisovaného měkkého dřeva a poté napuštěné parafínem. V balení najdete 64 netoxických kostek. K dostání na www.4camping.cz za 69 Kč.

Jednorázové plastové kelímky EcoSouLife Cup Natural.
Jednorázové plastové kelímky EcoSouLife Cup Natural. Foto: www.4camping.cz

Kukuřičná eko party

Čekáte hodně hostů? Zapomeňte na jednorázové plastové kelímky a nakupte raději biologicky rozložitelné nádobí. Značka EcoSouLife Cup Natural nabízí nádobí všeho druhu – například misky, talíře, hrnky, kelímky i příbory vyrobené z kukuřičného škrobu, které můžete s klidem vkládat i do lednice nebo mrazáku. Sadu 20 kusů kelímků CORN EcoSouLife Cup Natural o objemu 225 ml pořídíte na www.4camping.cz za 68 Kč.

Hrnek Outwell Bamboo Cup Off-White
Hrnek Outwell Bamboo Cup Off-White. Foto: www.4camping.cz

Bambusový hrnek

Vychutnejte si kávu z ekologicky šetrného hrnku z biologicky rozložitelného bambusu. Hrnek Outwell Bamboo Cup Off-White je opatřený odolným silikonovým víčkem a páskem pro pohodlné držení. Můžete jej mýt v myčce, a když se vám znelíbí, bez výčitek svědomí ho zakopat v lese… Za dva roky tu po něm nezůstane ani stopy. Rozměr hrnku je 14,5×9,5 cm. Koupíte na www.4camping.cz za 167 Kč.

Ekologický Prací gel Biowash 1500 ml
Ekologický Prací gel Biowash 1500 ml. Foto: www.4camping.cz

Dobrý pocit z praní

Přemýšlíte, v čem vyprat funkční prádlo a sportovní oblečení, abyste odstranili nečistoty, zachovali funkčnost a nezatížili životní prostředí? Vsaďte na ekologický Prací gel Biowash 1500 ml, který se hodí hlavně na prádlo z dutých vláken a mikrovláken. Neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, chlór, syntetické zjasňovače, parfemaci ani barviva, nezanechává v prádle rezidua, která ucpávají póry textilních vláken a dráždí pokožku, a hodí se pro ruční praní i automatickou pračku. Ocení ho i alergici. K dostání na www.4camping.cz za 497 Kč.

Debata u kulatého stolu

Kulatý kempinkový skládací bambusový stolek Kimberley zn. Outwell myslí i na životní prostředí. Trvanlivý ekologický stůl s průměrem 65 cm a hliníkovým rámem má velmi univerzální využití. Výhodou jsou i praktické rukojeti pro přepravu a nízká hmotnost 3,7 kg. Koupíte jej na www.4camping.cz za 2 039 Kč.

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*