Gurmánské Velikonoce na Šumavě

Možná ještě přemýšlíte, co podniknete na letošní velikonoční svátky. Vydejte se na Šumavu, kde právě začíná jaro. Speciální velikonoční program, zaměřený především na gurmány a velikonoční tradice, připravili letos v Nebespánu v Kašperských Horách.

Salát v Nebespánu
Salát z mladých listů a květů pampelišky bude o Velikonocích podávaný v Nebespánu. Foto: www.nebespan.cz

Velikonoční svátky letos vycházejí na 14. až 17. dubna a počasí už bude příjemně jarní. Můžete si vyšlápnout na hrad Kašperk, který bude po celé svátky otevřený a hezký velikonoční program bude probíhat také v Kašperských Horách samotných: v neděli 16. dubna se po celý den budou na náměstí konat velikonoční trhy s bohatým doprovodným programem, užijete si divadélka pro děti, kočovného samostřílu, hudebních vystoupení nebo soutěže o nejlepší velikonoční nádivku.

Jak chutnají Velikonoce na Šumavě a jak ve Francii?

Velikonoční paštika
Velikonoční paštika. Foto: www.nebespan.cz

Speciální menu plné velikonočních lahůdek pro vás budou připravovat také v restauraci Nebespán. Tradiční jehněčí, pomalu pečený bůček, kopřivová polévka, jemně uzený pstruh z vacovských sádek i salát z mladých listů a květů pampelišky, to vše můžete ochutnat z velikonočního menu. Nebudou chybět ani tradiční dortíky, mazance, velikonoční perníky a další sladké dobroty od nápadité cukrářky Jany. Speciality francouzské i šumavské kuchyně připravuje šéfkuchař François Thuille, pocházející z francouzského Cognacu.

Na velikonoční neděli se v Nebespánu můžete naučit plést pomlázku, v pondělí se vám určitě bude hodit. Přítomné děti mohou v pondělí ráno vyběhnout na zahradu Nebespánu hledat vajíčka, která vymění za bohatou velikonoční pomlázku.

Kde se ubytovat: Přímo nad restaurací Nebespán se můžete ubytovat v komfortních apartmá nebo luxusních romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce. O gastrozážitky a zajímavé dárky ze Šumavy se v Nebespánu postará i farmářský obchod Nebeskrám. Více na www.nebespan.cz

10 tipů na výlety na Šumavě:

 1. Hrad Kašperk: Každý den tady pořádají zajímavé interaktivní prohlídky hned několika okruhů.
 2. Kašperské Hory: Můžete se vydat na prohlídku města s průvodcem, který vám odhalí zdejší zlatokopeckou minulost.

  Kašperské Hory
  Kašperské Hory: Foto: www.nebespan.cz
 3. Muzeum Šumavy: Najdete ho v Kašperských Horách a dozvíte se tu, jak se dříve žilo na Šumavě.
 4. Motomuzeum: Stojí rovněž v Kašperských Horách a prohlédnete si tu krásné staré motorky.
 5. Zlatý potok: I s kočárkem se můžete vydat ke Zlatému potoku do tajemného Amálina údolí, kde se dochovala řada zlatokopeckých štol.
 6. Výlet za americkými bizony: Tyto tvory najdete ve výběhu nedaleké osady Červená.
 7. Projížďka na konících: Dopřát si ji mohou vaše děti v Pohorsku, kde stojí bývalý lovecký zámeček Záluží, a kde potkáte řadu dalších zvířátek.
 8. Rabí: Je to nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, která se pyšní jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.
 9. Velhartice: Patří k nejromantičtějším hradům u nás.
 10. Výběh vlků: Naprosto unikátní výběh s vlky a naučnou stezku najdete v Srní na Šumavě.

Více na www.nebespan.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*