Jednoduchý návod na stylový námořnický náramek z fima

Zhotovte si trvalou vzpomínku na léto – stylový náramek v trendy námořnickém stylu. Není to nic složitého a při pohledu na něj se vám vybaví po celý rok všechny ty neopakovatelné letní zážitky!

Námořnický náramek
Krásný námořnický náramek je skvělým doplňkem letního outfitu. Foto: www.aladine.cz

„Vytváření šperků je v posledních letech čím dál oblíbenější aktivitou. Objevuje se stále více pomůcek, které složité postupy zjednodušují, a tvoření tak přibližují i úplným začátečníkům. Letos letí náušnice, prsteny a hlavně náramky v námořnickém stylu a my vám ukážeme, jak si vyrobit jednoduchou a praktickou ozdobu z fima, materiálu, který je pro své jednoduché použití dlouhodobě jedním z nejpoužívanějších,“ říká Martina Linková z portálu Aladine.cz, kde najdete spoustu tipů na zajímavé a zábavné tvoření od známých českých výtvarnic a designérek.

Sada pro výrobu námořnického náramku
Sada pro výrobu námořnického náramku. Foto: www.aladine.cz

Budeme potřebovat:

 • razítko tzv. plážovek ze sady StampoTextile Marina
 • polymerovou hmotu – modrou, bílou
 • razítkovací inkoust permanentní (Archival), vteřinové lepidlo, šňůrky, nožík, vrtáček
 • embossovací prášek
 • sklenice, na které se budou plážovky péct, aby měly kulatý tvar
 • texturovací houbičku, jehly (například špízové), smirkový papír, pruženku

 

Postup:

 1. Hmotu nablendujeme – pruhy hmoty položíme vedle sebe a projíždíme strojkem, dokud se barvy do sebe nezapijí. Na plátek nasypeme embossovací prášek, lehce zamáčkneme a projíždíme strojkem, dokud se nezapracuje do hmoty.
 2. Plátek podložíme bílým plátkem polymerové hmoty a jemně k sobě zaválíme. Takto připravený dlouhý plátek orazítkujeme. Jednotlivé plážovky vyřízneme a dáváme cik cak na sklenici. Přitiskneme přes papír, abychom si razítkovací barvu nerozmazali.
 3. Takto připravené plážovky upečeme dle údajů na vaší hmotě. Pokud nemáte vrtáček, je dobré udělat před pečením do plážovek dírky v místech, kde budeme protahovat šňůrky. Pokud vrtáček máte, je lepší vrtat po upečení, plážovky se tak nedeformují.
 4. Připravíme si šňůrky a protáhneme je otvory. Necháme jen krátké konečky, které slepíme vteřinovým lepidlem. Připravíme si opět modrou polymerovou hmotu, plážovku do ní přitiskneme a ořízneme.
 5. Připravíme si dlouhé tenké jehly (třeba na špízy) a opatrně propíchneme. Vezmeme texturovací houbičku a zespodu plážovky pořádně potiskáme. Tím získáme vzorek podrážky a zároveň se nám pěkně spojí plátek s plážovkou kolem jehly. Upečeme.
 6. Upečené plážovky sundáme z jehel, obrousíme hrany, tím se pěkně objeví vrstvy plážovky. Dírkami protáhneme pruženku a utáhneme. Uzlík schováme do jedné z dírek. Je dobré jej zakápnout vteřinovým lepidlem.

Tajný tip Aladine: Můžeme doplnit zažehlovacími kamínky, nebo udělat jednu plážovku jiné barvy pro větší efekt, a máme hotovo.

Sada pro výrobu námořnického náramku, aladine.cz Námořnický náramek, aladine.cz

Návod pro www.Aladine.cz připravila Dáša Kakáčová, Fimo Kakou

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz. A pokud vás fimo začalo bavit, další návody najdete zde: blog.aladine.cz – FIMOvání s razítky.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*