Nebespán, první boutique hotel na Šumavě, láká na unikátní atmosféru

Jsou opakem neosobních hotelových komplexů. Dbá se tu na osobní přístup a vyslyšení každého (i nevysloveného) přání hosta, na unikátní atmosféru a především design, který si hraje s každým detailem. O čem je řeč? O boutique hotelích, které už vznikají i u nás. Každý je jedinečný a měl by mít (ať už to zní jakkoliv) smysl pro humor, stejně jako jeho hosté. Jeden takový právě zrekonstruovali v Kašperských Horách. Nebespán je synonymem pro boutique hotel i gurmánskou dovolenou na Šumavě.

Nebespán
Nebespán je synonymem pro boutique hotel i gurmánskou dovolenou na Šumavě. Foto: www.nebespan.cz

Většinou je tady jen několik málo pokojů či apartmá. Ty jsou však zařízené více než stylově, působí útulně a přitom se tady odborníci doslova vyřádili na každém detailu. „Sladěn bývá nábytek i doplňky, my jsme například vybrali kachle do koupelen až ze Španělska, k tomu sladili i umyvadlo, pokoje jsou rovněž ve stejném stylu. V potaz se bere každá maličkost, jako saténové povlečení nebo třeba biokosmetika, a vše je koncipováno tak, aby měl host pocit úniku z každodenní monotónnosti. U nás na ně navíc čeká romantika výhledu na hrad Kašperk a okolní šumavské kopce,” říká Sabina Kmecová z Nebespánu v Kašperských Horách, prvního boutique hotelu na Šumavě.

Nebespán pokoje
Luxusní pokoje ve zrekonstuovaném hotelu Nebespán. Foto: www.nebespan.cz

Tyto trendy ubytovacího zařízení mohou být moderní, ale není výjimkou ani to, že se nacházejí v historických budovách. V případě Nebespánu se snažili při rekonstrukci o zachování ducha secesní budovy z roku 1907. Na jedinečnosti jí přidává i to, že kdysi sloužila jako dívčí škola

Nebespán pokoje
Luxusní pokoje ve zrekonstuovaném hotelu Nebespán. Foto: www.nebespan.cz

Gastrozážitky na správném místě

Dalším znakem boutique hotelů je výborná gastronomie přímo v objektu, ve které se dbá na využití čerstvých místních surovin. V Nebespánu se navíc specializují na gurmánské zážitky, které si tady host může dopřát. Ve stejnojmenné restauraci nechybí klasické thonetky, pohodlná křesílka a opět tady dbají na každý detail. „Náš šéfkuchař je Francouz, a tak u nás ochutnáte lahůdky z francouzské kuchyně, ale neopomíjíme ani šumavské speciality, poctivé domácí zákusky a dorty od nápadité cukrářky i skvělou kávu z legendárního kávovaru. Vše si vyrábíme sami. Nakupujeme v sousedním Bavorsku i u regionálních dodavatelů, kvalita je pro nás naprosto zásadní. Vždy čerstvou biokávu nám dodává vyhlášená pražská pražírna,“ upřesňuje Sabina Kmecová.

Výlety na farmy i za wellness

Gastrozážitky v Nebespánu
Domácí dobroty v Nebespánu. Foto: www.nebespan.cz

O gastrozážitky se v Nebespánu postará i gurmánský obchůdek, kde na návštěvníky s pravidelnými obměnami čeká vždy jeden nový vyzkoušený recept a kvalitní suroviny z okolních farem. Majitelé Nebespánu se dokonce pustili do pořádání pravidelných gastronomických akcí od praktických seminářů vaření kávy přes předvánoční zábavné pečení cukroví až po gastro výlety na okolní šumavské farmy.

Ovšem v Nebespánu vám bude dobře i jen tak. Jeho součástí je krásná velká zahrada s terasou a lehátky pro odpočinek nebo tělocvična, v níž se pořádají lekce pilates a jógy. A hned vedle Nebespánu se můžete svěřit do rukou kosmetičky, manikérky, pedikérky a dalších odbornic na krásu anebo se vydat pár kroků odsud za šumavským wellness unikátem, kterým je speleoterapie neboli léčebná relaxace v jeskyni v sousedních lázních.

Co možná nevíte o boutique hotelích

  • První vznikly v USA a Velké Británii cca před 20 lety.
  • Jejich znakem je domácí atmosféra, malá kapacita pokojů, prvotřídní design, nadstandardní služby, nezávislost, originalita a jedinečnost, která čerpá z historie či přírodních krás daného místa.
  • Často stojí na zajímavých místech nebo v historických budovách, většinou s sebou nesou příběh.
  • Jsou označovány za tzv. „home away from home“ – ubytování připomínající domov

Zdroj informací: www.nebespan.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*