Noc bílých lanýžů láká gurmety na Valašsko

Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako vynikající, ovšem ne snadno dostupná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje jen v oblasti italského Piemontu. Právě tady se nechal inspirovat šéfkuchař Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, který pro skutečné gurmety připravil 16. listopadu velký gastronomický zážitek nazvaný Noc bílých lanýžů.

Noc bílých lanýžů
Noc bílých lanýžů – Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Foto: www.lanterna.cz

„Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat. I proto se na trhu cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram. V pokrmech se lanýže používají ve velmi malém množství, přesto mu dodávají výraznou a specifickou chuť,“ vysvětluje Pavel Václavík, šéfkuchař restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, proč jsou mezi gurmány bílé lanýže takovým pojmem.

Jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní bude hostit zážitková restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna a vy se na jeden nezapomenutelný večer budete moct přenést do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehnout tak kouzlu této delikatesy.

Za lanýži se kuchaři vydají až do Piemontu

Noc bílých lanýžů
Užijte si luxusní lanýžové menu. Foto: www.lanterna.cz

Užijete si menu inspirované aktuálními trendy přímo z Piemontu. Kuchaři Spa hotelu Lanterna se totiž pro ty nejlepší čerstvé suroviny vypraví na lanýžové trhy do Itálie v polovině listopadu, degustační večer se uskuteční bezprostředně po jejich návratu.

„Naše menu Noci bílých lanýžů představí typické pokrmy a speciality kuchyně Piemontu a bude dotvořeno či upraveno v inspiraci na suroviny, které tam na trzích sami vybereme a nakoupíme. Hosté se tedy mohou těšit v rámci Noci bílých lanýžů na trochu gurmánského překvapení,“ láká Pavel Václavík na pětichodové degustační menu s lanýži doplněné o snoubená vína.

Luxusní lanýžové menu doplní luxusní nabídka wellness zážitků

Už nyní však může prozradit základy menu, jimiž bude Amuse bouche v podobě sýrového košíčku s klíčky, jelení paštika a zeleninový kaviár se špenátovou houbou. Následovat bude tataráček z mladého telecího, bílý lanýž, křepelčí vejce a podmáslové chipsy. Pochutnáte si ale jistě také na hřebech večera, kterými budou hříbkové cappuccino s bílými lanýži, tajarin s máslovou pěnou, horský sýr, bílý lanýž a selečí karé z kance v sous-vide úpravě, kořenová zelenina, bramborové galette a „the must“ večera bílý lanýž. Třešinkou na pomyslném lanýžovém dortu pak bude čokoládový pařez s oříškovou zmrzlinou v lesní mlze.

Noc bílých lanýžů
Jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní bude hostit zážitková restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Pro dokonalý zážitek z tohoto večera pak mají hosté v ceně také ubytování na noc ze 16. na sváteční den 17. listopadu ve Spa hotelu Lanterna a gurmánský zážitek mohou znásobit neomezenou relaxací v krásně vybaveném hotelovém spa, neomezeném vstupu do Wellness Horal s vyhlášeným saunovým světem a masážemi ze všech koutů světa i s krásným výhledem do přírody.

Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci v Beskydech. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět a bohatou nabídku tradičních i exotických masáží. Pro náročné gurmány je v hotelu otevřena zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející šestichodová menu snoubená s lahodnými víny. Sportovci mohou využít golfové hřiště, tenisové kurty či půjčovnu segwayů, v zimě si pak můžete užít skvělého lyžování v blízkém Ski areálu Razula.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*