Jaký je správný tvar obočí?

Styling řas a obočí je jedním z nejvýznamnějších kosmetických trendů posledních let. Vzhled obočí totiž velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči o obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost jako výběru šatů nebo make-upu. I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout výrazné změny. Poradíme vám, jak zvolit správný tvar obočí i jeho barvu.

Refectocil úprava obočí
Vzhled obočí totiž velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Foto: www.refectocil.cz

„Úprava obočí záleží na tvaru obličeje. Za ideální tvar bývá považován oválný obličej, v tomto případě není potřeba žádná optická korekce. U obdélníkového je důležité umístit ho opticky do středu obličeje – mělo by být dlouhé a ploché. U trojúhelníkového obličeje je vhodné obočí vytvarovat krátce a měkce, abychom odpoutali pozornost od ostré brady. U kulatého obličeje ho tvarujeme naopak ostře s vysokou klenbou. Do čtvercového tvaru obličeje stylizujeme obočí do měkkého oválu, čímž opticky snížíme vysoké čelo,“ radí Martina Košťálová ze společnosti RefectoCil, která se profesně zabývá stylingem řas a obočí. Díky své práci pro jednu z předních světových značek v oblasti péče o řasy a obočí sleduje současné světové trendy a přenáší je k nám do Čech.

Důležitý však podle odbornice není jen tvar obličeje, ale také tvar a posazení očí. Pokud jsou oči ideálně posazené, mělo by obočí začínat nad vnitřním koutkem oka. Široce posazené oči si vyžadují obočí začínající blíže k nosu, což opticky zmenší vzdálenost mezi nimi. Jsou-li oči blízko u sebe, obočí by mělo být posazeno celkově dále od kořene nosu,“ doporučuje Martina Košťálová.

Správné obočí by mělo ⅔ stoupat a ⅓ klesat

Obecné pravidlo říká, že ideální tvar obočí jsou dvě třetiny stoupající a jedna třetina pak klesající. „Obočí tvarujeme pinzetou – doporučuji užší, se kterou lze chytit i jednotlivé chloupky při dočišťování. Její plošky by na sebe měly správně doléhat. Při nedostatku času, na cestách, nebo když si zkrátka neumíme obočí samy hezky vytvarovat, můžeme tvarovat obočí i pomocí horké novinky, kterou jsou speciálně tvarované depilační proužky určené právě na obočí. S jejich pomocí rychle vytrhneme i jemné a špatně viditelné chloupky,“ říká Martina Košťálová.

Každopádně každá změna by měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost a spíše hustší obočí.

Novinka: Depilační proužky na obočí:

Depilační proužky na obočí
Depilační proužky na obočí RefectoCil Brow Styling Strips. Foto: www.refectocil.cz

RefectoCil Brow Styling Strips oceníte na dovolené, na cestách a vždy, když nemáte čas hledat pinzetou každý chloupek… Jedná se o unikátní depilační proužky na obočí, které se přizpůsobí každému tvaru a zajistí jeho dokonalý vzhled: 2/3 stoupající, 1/3 klesající, čímž se oko otevře a vznikne optický efekt liftingu. Umístění depilačních proužků je velice jednoduché díky značkám. Nechtěné chloupky se odstraní už od kořínků! Při současném barvení mohou proužky posloužit jako šablona. Jedno balení obsahuje 30 párů depilačních proužků na obočí + 30 párů pomocných proužků na depilaci chloupků v obličeji a koupíte ho na www.kosmetika-mako.cz za 1 290 Kč.

Tip:

Další užitečné tipy na úpravu řas a obočí najdete na zdarma přístupných videích RefectoCil Akademie: https://www.youtube.com/channel/UCwCOm7PVpAodPGln6oOGYSQ

Zdroj informací: www.refectocil.cz

 

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*