Při výpravě do neznáme nepodceňte výbavu

Cestování a poznávání nových krajů nás obohacuje po všech stránkách. Abychom si z nich vždy odnášeli pouze kladné zážitky, je třeba nepodcenit přípravu. Čelovka pro případ opožděného návratu i lékárnička k ošetření drobných poranění by proto měly patřit k základní výbavě každého adrenalinového dobrodruha i víkendového výletníka.

lékárnička LittleLife Mini First Aid Kit
Nikdy se nevydávejte do přírody bez základních zdravotních potřeb. Foto: www.4camping.cz

„Určitě nedoporučuji vydat se na výlet bez pořádné čelovky nebo baterky. I když máte cestu předem naplánovanou a počítáte s návratem za světla, nikdy nevíte, co vás může zdržet. Kamarád mi vyprávěl, jak se loni vydali s přáteli a dvěma dětmi v kočárcích na nedělní výlet do brdských lesů. Odpoledne ve špatném počasí minuli odbočku, a když na to přišli, byli už příliš daleko a hlavně padla tma. S pomocí navigace v mobilu samozřejmě cestu našli, ale protože neměli jiný zdroj světla, svítili si na cestu právě jen tím mobilem. Nakonec s kočárky lesem nějak dokodrcali, ale od té doby prý už čelovku z batohu nevytahuje…,“ říká Vít Hruška z outdoorového portálu 4camping.cz, který se specializuje na vybavení do přírody.

Teleskopické hole Pinguin Tour Long FL Foam
Teleskopické hole Pinguin Tour Long FL Foam. Foto: www.4camping.cz

A co dalšího, kromě kvalitní čelovky nebo baterky, bychom neměli zapomenout, chystáme-li se na výlet do neznáma?

„Cestu obtížným terénem mohou usnadnit trekové hole, které jinak můžete mít připevněné jednoduše na batohu. Zvláště mužům bych pak poradil vzít si s sebou multifunkční kleště, které obsahují nářadí vhodné k různým činnostem a pomůžou třeba ve chvíli, kdy je třeba useknout větev, otevřít konzervu nebo zatlouct stanový kolík… A dobrodruhům, kteří mají rádi trošku adrenalinu a cestují do neprozkoumaných končin, bych pak určitě doporučil kvalitní cestovní filtr na vodu. Ty současné moderní jsou malé, lehké, nezaberou v batohu skoro žádné místo a díky nim budete mít vždy jistotu, že pijete čistou, zdravotně nezávadnou vodu.“

Výkonná čelovka

Čelovka Ledlenser SEO 3
Čelovka Ledlenser SEO 3. Foto: www.4camping.cz

Super čelová svítilna Ledlenser SEO 3 má tři LED diody s vysokým výkonem, nastavitelné režimy svícení (maximální svit, stmívání, blikání, červený svit), zaměření širokého světelného kruhu světla do ostrého svazku pomocí čočky, plynulé stmívání s pamětí a zámek tlačítek proti nechtěnému zapnutí. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 872 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/celovka-ledlenser-seo-3/).

Hole na trek i kondiční chůzi

Dvoudílné teleskopické hole Pinguin Tour Long FL Foam jsou vhodné na trek i kondiční chůzi. Mají prodlouženou rukojeť z pevné pěny, poutka na zápěstí a systém rychlozamykání, který se velmi snadno a intuitivně používá. Hroty jsou z wolframu, opatřené ochrannými gumovými krytkami. Hole mají široké použití od severské chůze přes zimní turistiku až po sjezdové lyžování a skialp. Segmenty jsou vyrobeny z odolného duralu 7075. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 872 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/hole-pinguin-tour-long-fl-foam/).

Multifunkční kleště Leatherman Wave.
Multifunkční kleště
Leatherman Wave. Foto: www.4camping.cz

Multifunkční kleště

Jedinečný praktický nástroj z nerezové oceli Leatherman Wave v sobě ukrývá 17 různých nástrojů zabudovaných v rozkládacím těle kleští. Obsahuje kleště štípací, utahovací, kleště s jehlovou špičkou, nože, nůžky, pilku, pilník, šroubovák i otvírák na lahve či konzervy, tedy samé často potřebné pomůcky. Hlavní výhodou je snadný přístup k veškerým čepelím z vnější strany nástroje a možnost jejich otevření jednou rukou. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 818 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/kleste-leatherman-wave/).

Filtr na vodu SteriPen Classic
Filtr na vodu SteriPen Classic. Foto: www.4camping.cz

Cestovní filtr na vodu

Filtr na vodu SteriPen Classic obsahuje 4mikronový mechanický filtr a čisticí ‘tužku’ SteriPen pro pohodlné čištění vody na cestách. Jako zdroj energie se používají AA baterie. Zúžený konec SteriPen Classic poskytuje jednoduchou filtraci při použití běžných láhví a představuje čistou a rychlou alternativu k chemickému čištění vody. Oproti klasickým mechanickým filtrům vás SteriPen potěší svou skladností a lehkostí. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 151 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/uv-cistic-vody-steripen-classic-s-filtrem/).

Vybavená lékárnička

Nikdy se nevydávejte do přírody bez základních zdravotních potřeb. Kompletní lékárnička LittleLife Mini First Aid Kit obsahuje obvaz, žiletku, spínací špendlík, sadu náplastí, prášky proti průjmu, přípravky na horečku a na nachlazení, dezinfekci, nit, přípravek na popáleniny a prášky na alergii. Pokud jste zdravotníkem výpravy, budete toho jistě potřebovat daleko více, ale při běžné turistice si ve většině krizových situací vystačíte s tímto obsahem. Kompletně vybavenou lékárničku koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 503 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/lekarnicka-littlelife-mini-first-aid-kit/).

Odolné kalhoty

Kalhoty Pinguin Alpin S
Kalhoty Pinguin Alpin S. Foto: www.4camping.cz

Kalhoty Pinguin Alpin S jsou velmi odolné díky moderní technologii – laminovanému spojení hydrofobní membrány se svrchním textilním materiálem. Tato kombinace dokonale ochrání proti nepřízni počasí a současně udržuje stálé mikroklima na povrchu těla v klidu i při intenzivní fyzické zátěži. Kalhoty mají boční zip krytý légou a jsou rozepínatelné od spodního okraje až do půlky lýtek. Mají anatomicky tvarovaná kolena, spodní okraj nohavic regulovatelný suchým zipem a pruženkou, odnímatelné šle a opasek s rychlosponou. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 552 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/panske-kalhoty-pinguin-alpin-s/).

4camping.cz vás vybaví do přírody

4camping.cz je outdoorový portál, který nabízí veškeré vybavení do přírody od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempinkový nábytek až po nejrůznější doplňky, jako jsou věci na vaření či čelovky. V rubrice Poradna najdete spoustu praktických tipů a doporučení odborníků.

 

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*