Zimní dovolená na Šumavě

Zasněžená romantická krajina kolem Kašperských Hor je asi tím největším lákadlem, proč je toto místo u Čechů každý rok více populární. Vydat se můžete za interaktivními prohlídkami pro děti i dospělé na hrad Kašperk, kousek odsud můžete v unikátním výběhu pozorovat vlky, v oboře jeleny, anebo se můžete vydat za gurmánskými zážitky, o které tady není ani v zimě nouze.

Zasněžené Kašperské Hory
Zasněžené Kašperské Hory. Foto: www.nebespan,cz

Mezi jednu z nejoblíbenějších procházek patří ta vedoucí na hrad Kašperk, kde se natáčela pohádka Anděl Páně s hercem Ivanem Trojanem v hlavní roli. „Až se na hrad zvenčí dosyta vynadíváte, vydejte se prozkoumat i jeho interiéry. Rozhodně stojí za zhlédnutí, stejně jako kouzelná vyhlídka ze zdejší věže. A je jen na vás, kterou z nabízených prohlídek si vyberete, každá je totiž trochu jinak zaměřena,” upozorňuje Sabina Kmecová z bistra a hotelu Nebespán v Kašperských Horách, která návštěvníkům radí, kam se v okolí vydat.  Na Kašperku bude muže nejspíš zajímat okruh nazvaný Stavba hradu, ženy dají přednost Životě na hradu a děti nadchnou interaktivní prohlídky Staň se rytířem nebo princeznou.

Výlet za vlky, jeleny i k unikátnímu betlému

Hrad Kašperk
Hrad Kašperk. Foto: www.nebespan,cz

Jedinečný zážitek ovšem budete mít také, pokud se vydáte do blízkého Srní, kde je unikátní výběh s vlky. „Shlížet na ně můžete ze čtyř set metrů dlouhé visuté lávky. Na naučné stezce a v přilehlém informačním centru se zase dozvíte mnoho zajímavostí z jejich života. Nedaleko odtud je přezimovací obůrka Baranky, kde se na zimu shromažďují ti největší šumavští jeleni. Můžete je pozorovat při krmení v době oběda,“ doporučuje Sabina Kmecová.

A komu se zasteskne po obchodech a městském ruchu, může se vydat do blízké Sušice. Ve zdejším muzeu je k vidění naprosto unikátní pohyblivý betlém. Vaše děti nebudou vědět, kam dřív s očima. Tolik postaviček a příběhů, to vše za doprovodu známých koled. Jedinečný mechanický betlém měří 6 x 3,5 x 2,8 metru, napočítáte na něm 30 velkých figur a dále 150 menších pevných a 150 pohyblivých. Nad těmi všemi sedí na lavičce slavný šumavský spisovatel Karel Klostermann.

Na lyže, brusle nebo do bazénu?

Zasněžené Kašperské Hory
Kvalitní lyžařský areál je jen 600 metrů od náměstí v Kašperských Horách. Foto. www.nebespan.cz

Z centra Sušice je to jen kousíček do nového sportovního areálu. Na jednom místě si můžete bezvadně zabruslit a hned vedle si zařádit v novém aquaparku se spoustou atrakcí pro děti. Na výlet či dovolenou v Kašperských Horách se ale rozhodně vyplatí přibalit i lyže, a to i dětem! Můžete se vydat do kvalitního lyžařského areálu jen 600 metrů od náměstí v Kašperských Horách, a pozor: v Nebespánu pořádají pro nejmenší návštěvníky lyžařské školky all inclusive. „Děti vyzvedáváme a vracíme je přímo do hotelu – nemusíte ani sundat bačkory. To, že se nemusí o nic starat, ocení zejména maminky, které přijíždějí samy a často ještě také s menším dítětem,“ říká Sabina Kmecová, která je sama zkušená lyžařská instruktorka. Školka je určena pro děti od 4 do cca 10 let, a probíhá na uzavřeném dětském hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem. Výuka je přizpůsobená potřebám nejmenších dětí – k dispozici je vyhřívaná klubovna, teplý čaj a svačinka, úschovna lyžařského vybavení a mnohé další vymoženosti. Velké děti se učí lyžovat také na velkém vleku a přihlásit je můžete i na lekce snowboardingu.

Kus lahodné Francie na Šumavě

Koláč Nebespán
Po ránu jistě neodoláte lahodným koláčům a dortíkům v Nebesoánu. Foto: www.nebespan.cz

Pokud jste gurmáni, udělejte si základnu přímo na náměstí v Kašperských Horách, v Nebespánu, kde se to od rána do večera nese v gurmánském duchu: Ráno si v restauraci v duchu prvorepublikových kaváren s klasickými thonetkami a pohodlnými křesílky dáte špičkovou kávu připravenou na legendárním kávovaru, k tomu ochutnáte domácí dortík či lahodný zákusek od nápadité cukrářky Jany. Na oběd či večeři vás tady čekají speciality francouzské nebo šumavské z regionálních potravin, které připravuje šéfkuchař François Thuille, který pochází z francouzského Cognacu. Původně se vyučil řezníkem a za gastronomií procestoval mnoho zemí. Vařil v Africe, Polsku, Moskvě, v Mongolsku, Šanghaji a nyní velí dobrotám v kavárně a bistru Nebespán.

Ten je ale také vůbec prvním boutique hotelem na Šumavě. Což znamená, že na večeři zaběhnete i v zimě jen tak ve střevíčkách, protože se tady můžete přímo nad kavárnou ubytovat v komfortních apartmá nebo nových romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce.

Více na www.nebespan.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*