10 + 1 praktická termoska – a zima může začít

Především v chladnějším období nejvíc oceníme možnost mít stále po ruce termosku s teplým čajem. Pokud právě uvažujete o koupi nové, zaměřte se na ty z potravinářské nerezové oceli. Jsou nerozbitné, zdravotně nezávadné, nezachytávají pachy ani příchutě, takže do nich můžete nalít stejně tak kávu jako silný masový vývar. Jen zvažte, jak velkou budete potřebovat a ze které se vám bude nejlépe pít. Přinášíme 10 + 1 tip pro vaši inspiraci. 

Hlavně v chladnějším období oceníme možnost mít stále po ruce termosku s teplým čajem
Hlavně v chladnějším období oceníme možnost mít stále po ruce termosku s teplým čajem. Foto: www.skibi.cz

Nápad na izolační nádobu s dvojitou stěnou, která udrží teplotu obsahu po dlouhou dobu, se zrodil v roce 1892 v hlavě skotského fyzika a chemika Jamese Dewara, který ji potřeboval k přechovávání zkapalněných plynů. Ovšem německý sklář Reinhold Burger na jeho nápad navázal a vymyslel vakuově izolovanou nádobu určenou k uchovávání teplých a studených nápojů. Nechal si ji patentovat a registrovat pod ochrannou značkou Termoska.

„Praktickou novinku si lidé rychle oblíbili – termosky se nosily do práce, na turistiku, používaly se v nemocnicích. Ale muselo se s nimi zacházet velmi opatrně – vnitřek byl skleněný, a pokud se s nádobou nešetrně kleplo o tvrdou podložku, nebo nedejbože spadla na zem, zbyl z ní jen vnější plášť a hromádka střepů… To se vám už naštěstí u moderních nerezových termosek stát nemůže. Také mají konstrukci s dvojitou stěnou a vakuovou izolací a nápoje v nich vydrží mnoho hodin teplé, nebo naopak studené, ale jsou vyrobeny z potravinářské nerezové oceli. Díky tomuto materiálu jsou nejen vysoce odolné proti nárazu a oděru, ale zároveň také zdravotně bezpečné a nezachytávají ani pachy či příchutě. K dalším nezanedbatelným výhodám patří i snadná údržba. Na výběr je spousta typů termosek, které se liší velikostí, tvarem i různými uzávěry. A vyrábějí se i speciální pro děti, které jsou lehké, dobře se jim drží a také je odmala učí ohleduplnosti k přírodě,“ připomíná Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem ekolahví z potravinářské nerezové oceli Klean Kanteen.

Do třídy i na sjezdovku

Lahve Klean Kanteen se hodí do třídy, na trek i na sjezdovku
Lahve Klean Kanteen se hodí do třídy, na trek i na sjezdovku. Foto: www.skibi.cz

Klean Kanteen Insulated Kid Classic (0,355 l) je praktická, tepelně izolovaná dětská lahev z potravinářské nerezové oceli 18/8, která se hodí do města i do přírody. Díky konstrukcí s dvojitou stěnou a vakuovou izolací vydrží obsah teplý více než 30 hodin, studený dokonce více než 100 hodin. Představuje zdravou a k životnímu prostředí šetrnou alternativu k plastovým a hliníkovým lahvím a je odolná proti nárazům a oděru, proto dětem dlouho vydrží. K dostání jsou různé velikosti i barvy. Koupíte na www.skibi.cz za 950 Kč.

Na procházku

Camelbak Forge 16 (0,5 l) je izolovaná nerezová termolahev s chytrým uzávěrem zabraňujícím rozlití. Díky dvojité stěně s vakuem nápoj vydrží teplý (nebo studený) nejméně 4 hodiny. Lahev je odolná proti nárazu. Koupíte na www.lyze-radotin.cz za 849 Kč.

Perfektní čistota

Klean Kanteen Classic w/Sport Cap 3.0 (0,8 l) je vyrobena z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli. Je zdravotně bezpečná, bez jakýchkoliv toxinů a nezachytává pachy či příchutě. Z hrdla o průměru 44 mm se snadno pije, zároveň se vnitřek lahve velmi dobře udržuje. Koupíte na www.spot-shop.cz za 680 Kč.

Pro řidiče

Dvoustěnný cestovní plastový termohrnek Primus Commuter Mug (0,4 l) můžete mít v různých barevných variantách. Uzávěr se silikonovým těsněním zabraňuje náhodnému vylití nápoje. Možnost vložení do držáku na pití do auta. Koupíte ho na www.4camping.cz za 329 Kč.

Kávu v lahvích Klean Kanteen můžete mít vždy při ruce
Kávu v lahvích Klean Kanteen můžete mít vždy při ruce. Foto: www.skibi.cz

Na snowboard i na kolo

Ergonomicky tvarovaná lahev Camelbak Podium ICE (0,6 l) má dvojitou stěnu, k jejíž výrobě byla použita nejmodernější technologie – aerogel, který udrží nápoj 4x déle teplý nebo studený, než by vydržel v obyčejné lahvi. Vnitřní povrch lahve je antibakteriální a silikonový náustek Jet Valve je zdravotně nezávadný. Koupíte na www.lyze-radotin.cz za 659 Kč.

Na trek do hor

Designová termolahev Klean Kanteen Insulated Classic (0,592 l) z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli disponuje konstrukcí s dvojitou stěnou a vakuovou izolací. Díky tomu udrží obsah teplý více než 30 hodin, studený dokonce více než 100 hodin! Bez ohledu na to, co do ní nalijete, udržuje čerstvou a čistou chuť nápoje. Koupíte na www.spot-shop.cz za 1 190 Kč.

Do fitka

Lahve Klean Kanteen oceníte při jakékoliv sportovní aktivitě
Lahve Klean Kanteen oceníte při jakékoliv sportovní aktivitě. Foto: www.skibi.cz

Camelbak Forge Divide 16 (0,5 l) je nerezová termo lahev s chytrým uzávěrem zabraňujícím rozlití. Díky dvojité stěně nápoj vydrží teplý (nebo studený) nejméně 2 hodiny. Lahev je odolná proti nárazu. Koupíte na www.lyze-radotin.cz za 599 Kč.

Na rande

Dvouplášťová vakuová termoska Primus Vacuum Fashion o objemu 0,5 l je zhotovena z nerez oceli s matnou povrchovou úpravou a uzavírá se praktickým systémem „Quick- Stop“. K bezpečnému zacházení napomáhá zdrsňující nástřik povrchu termosky, který zabraňuje jejímu vyklouznutí z ruky. Víko slouží zároveň jako hrnek. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 639 Kč.

Na trénink

Lahev Camelbak Groove Insulated 0,6 l má zabudovaný uhlíkový filtr, který z vody odstraňuje nepříjemnou pachuť. Tato láhev má navíc dvojitou stěnu, která udrží přefiltrovanou vodu 2x déle studenější. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 849 Kč.

Ke kočárku

Nerezová termoska na kávu Klean Kanteen Insulated Wide (0,473 l) má širší hrdlo (54 mm), které umožňuje snazší nalévání nápoje i jednoduché čištění. Lahev se vejde do většiny držáků na lahve a kelímky. Díky své konstrukci udrží obsah dlouho teplý nebo studený. Pouhým otočením víčka proměníte lahev na praktický hrnek. Na www.lyze-radotin.cz jí pořídíte za 995 Kč.

Tip pro moderní (a ekologicky smýšlející) maminky

Dětské ekolahve Klean Kanteen.
Dětské ekolahve Klean Kanteen. Foto: www.skibi.cz

Nerezová kojenecká lahvička Klean Kanteen Baby Bottle je vyrobena z vysoce kvalitní potravinářské nerezové oceli 18/8, neobsahuje BPA, ftaláty ani další toxiny. Lahvička umožňuje miminkům uvolněné sání v přirozeném tempu. Savička z lékařského silikonu má v průměru přes 50 mm, proměnlivou tloušťku a dobře se přizpůsobí dětským ústům. Systém dvojitého odvětrání chrání miminka před bolestivou kolikou. Balení obsahuje kromě lahvičky dvě savičky s manžetou a krytkou. Můžete vybírat ze dvou velikostí: 266 ml/680 Kč nebo za 148 ml/620 Kč. K dostání na www.skibi.cz

Zjistili jsme: Později stačí nahradit savičky některou ze zátek Klean Kanteen o rozměru 54 mm a rázem máte nerezovou lahvičku pro větší děti.

Více na www.skibi.czwww.4camping.cz a www.spot-shop.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*