10 x Zell am See, jak ho neznáte

Vypravte se na svou první třítisícovku, nebo podlehněte kouzlu bylinkaření. Dejte si do těla na kole pod dohledem ledovců, hor a jezer. Podlehněte tajemně znějícímu sportu stand-up paddling, či se i s dětmi vydejte na výlet a průvodce vyměňte za lamy… A co byste řekli na pořádnou lyžovačku ještě na začátku června? V rakouském Zell am See  není nic nemožné…

Zell-Am-See
V rakouském Zell am See není nic nemožné… Foto: www.zellamsee-kaprun.com

1. Moje první třítisícovka a výprava za bylinkami

Výborně značené horské stezky vedou přes vrcholy nad střediskem Zell am See přes romantické pastviny až k třítisícovým vrcholům kouzelného národního parku Hohe Tauern. Ti pohodlnější se mohou nechat vyvézt lanovkou k vrcholkům hor, komu se ale nezdají ani horské cesty dost strmé, může vyrazit na svou první třítisícovku s horským vůdcem! Stejně velký zážitek ovšem budete mít také na bylinkových stezkách Bergkräuter-Roas na Schmittenhöhe, kde vás Barbara Haider seznámí se všemi bylinami a zajímavými rostlinami, které rostou na tamních svazích. Výprava začíná u horní stanice lanovky na Schmittenhöhe a pokračuje až k vrcholu Sonnkogel. Z nasbíraných bylinek si pak ještě na chatě Sonnkogel připravíte nejrůznější tinktury a masti a pochutnáte si na bylinkových dobrotách.

Zell-Am-See
Kolem Zell am See se nachází velké množství cyklistických stezek. Foto: www.zellamsee-kaprun.com

2. Romantika i pořádný adrenalin na dvou kolech

Kolem Zell am See se nachází velké množství cyklistických stezek, jejichž celková délka v tomto regionu činí 240 kilometrů. Jednou z nejoblíbenějších v celé Evropě je pak Taurská cyklistická stezka, mountain bikeři zase zbožňují trať z vrcholu Maiskogel nad Zell am See. Na cyklistické stezce světoznámého IRONMANA 70.3. najdou motivovaní jezdci-závodníci prvotřídní tréninkový terén, zatímco bikeři ocení tři vysokohorské freeridové traily na Kitzsteinhornu a adrenalin si doplní v bikerparku v Kaprunu. Rekreační cyklisté mohou naopak zcela v poklidu zvolit elektrokolo. Se svými 25 půjčovnami elektrokol patří Zell am See k největším oblastem s nabídkou těchto pohodových dopravních prostředků v Rakousku.

Zima v Zell-Am-See
ICE ARENA s klouzačkami, „sněhovou pláží“ a ledovým barem. Foto: www.zellamsee-kaprun.com

3. Prodlužte si zimu v ledovém království

Návštěvu Ice & snow na ledovci Kitzsteinhorn rozhodně spojte se sáňkováním. V nadmořské výšce 3 000 metrů lze obdivovat a vychutnávat třpytivou bělobu sněhu takřka po celý rok. Velmi oblíbená je rovněž ICE ARENA s klouzačkami, „sněhovou pláží“ a ledovým barem. Odpočinout si pak můžete na lehátkách na unikátní sněhové pláži. Po celý rok je v provozu také sáňkařská dráha Maisflitzer u hory Maiskogel. Radovánky na lyžích až do června vás čekají na ledovci pod Kitzsteinhornem. V nadmořské výšce 3 000 metrů můžete obdivovat a vychutnávat si třpytivou bělobu sněhu takřka po celý rok a lyžovat se dá až do 3. června, teprve pak se zastaví vleky. A pozor: o prodlouženém víkendu 28. 4.–1. 5. 2018 si můžete zdarma otestovat špičkové lyže renomovaných světových značek. A protože se jedná o oslavu jara, nebude chybět ani živá hudba a spousta zábavy!

4. Golf pod ledovcem

Pěstěné greeny na golfovém hřišti v Zell am See skrývají dvě krásná osmnáctijamková hřiště. Golfclub Zell am See-Kaprun je jeden z největších golfových areálů v rakouských Alpách a slibuje golfové požitky s nejkrásnějším výhledem na ledovec a okolní svět hor.

Zell-Am-See
Za návštěvu určitě stojí soutěska Sigmund-Thun Klamm. Klammlichter: Foto: www.zellamsee-kaprun.com

5. Horolezci, horolezkyně, horolezčata…

Necelých 500 metrů pod vrcholem Kitzsteinhornu, nedaleko Alpincentra, se nachází skvělý lezecký park a milovníkům tohoto sportu je tu k dispozici na sto lezeckých tratí. Velkou výzvou je i nejvyšší ferrata na světě Mobo 107 na stěně přehradní hráze!

6. Mystická soutěska Sigmung-Thun Klamm

U tyrkysového jezírka Klammsee stojí za návštěvu soutěska Sigmund-Thun Klamm.  Klammlichter: každý pátek v červenci a v srpnu se můžete vydat na kouzelnou procházku kolem magicky nasvětlených skal a jezera. Je to rozhodně zážitek pro malé i velké!

Zell-Am-See
Zellské jezero je zárukou vynikající kvality vody i nikdy nekončící zábavy. Foto: www.zellamsee-kaprun.com

7. Koupání v Zellském jezeře na tisíc způsobů

Ať už dáváte přednost vytrvalostnímu plavání nebo tomu požitkářskému, vodním lyžím, jachtění, surfingu, potápění, vodním šlapadlům, kajakům nebo třebas stand-up-paddlingu – Zellské jezero je zárukou vynikající kvality vody i nikdy nekončící zábavy. Od 15. 5. do 15. 10. tady navíc zažijete nádhernou světelnou show nazvanou „Zellské jezerní kouzlo“. Dvacetiminutový ohňostroj doprovázený hudbou a laserovými efekty začíná od května do srpna ve 22 hodin, v září a říjnu pak už ve 21 hodin.

Zell-Am-See
Lekce jógy na louce na Schmittenhöhe. Foto: www.zellamsee-kaprun.com

8. S dětmi do zábavné dračí sluje a na lamy

V létě se Zell am See-Kaprun promění v gigantické hřiště pod širým nebem. Rodiny mohou podnikat nádherné výlety kolem jezera nebo na svazích všudypřítomných hor. Na děti čeká na Schmittenhöhe prázdninový drak Schmidolín, který je zve do svého klubu, kde pořádá řadu dobrodružných akcí – výlety do Zell am See, objevné cesty kolem Schmittenhöhe a mnohé další. Rodinný program „Cool Kids Fun“ zve děti do přírody plné zážitků: lama trekking, pirátské hledání pokladu na jezeře, slacklining nebo stand-up-paddling, střílení z luku nebo zážitkový den na selském dvoře. Vyvrcholením je vždy rodinná horská túra „Schmidolins Feuertaufe“, kterou doprovází celá řada zkoušek odvahy, hádanek na svazích Schmittenhöhe.

A připraveni jsou tady i na ty, kdo propadli vášni geocachingu. Vybaveni navigačním přístrojem GPS vyrazíte hledat poklad. Rychlé zbohatnutí sice nehrozí, zato se všichni pobaví.

9. Na jógu nebo na paragliding

V Zell am See si to své najde zkrátka každý. Ti poklidnější mohou vyrazit na ranní lekci jógy na louce na Schmittenhöhe, vyznavači adrenalinu zase na tandemový paragliding nebo skok s padákem.

Zell-Am-See
Zell am See-Kaprun je pravý gastronomický ráj s michelinskými restauracemi, originálními salašemi a mnoha dalšími neobvyklými místy. Foto: www.zellamsee-kaprun.com

10. Za dobrotami na salaše i do michelinských restaurací

Zell am See-Kaprun je pravý gastronomický ráj s michelinskými restauracemi, originálními salašemi a mnoha dalšími neobvyklými místy, které spojuje vidina gastronomických zážitků. Snídaně na ledovci si můžete dopřát denně do 11 hodin. Každý čtvrtek v červenci a srpnu můžete ochutnat pochoutky lokální gastronomie na trzích v centru Zell am See. A co byste řekli na lahodné menu podávané v nadmořské výšce 3 029 metrů na mořem – v nejvýše položené restauraci v Salcbursku?

Jak ušetřit: Letní karta Zell am See-Kaprun vám zajistí nejen zážitky non-stop, ale také spoustu slev. Umožňuje návštěvu 40 atrakcí a muzeí po celém Salcbursku, zahrnuje slevy na návštěvy koupališť, pláží, vstupy na lanovky, k vodopádům, na vysokohorskou cestu na Grossglockner a také spojení na četných autobusových linkách. Karta je platná od 15. 5. do 15. 10. 2018 a hosté ji dostanou při ubytování v místních hotelech a penzionech.

Více aktuálních informací o Zell am See a Kaprunu najdete na  www.zellamsee-kaprun.com

Zdroj informací: www.zellamsee-kaprun.com

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*