3 důvody, proč letos v létě vyzkoušet elektrokola zrovna v Beskydech

Láká vás jízda na elektrokole, a dosud jste tuhle možnost neměli? Skvělé podmínky najdete v Beskydech, kde jsou ideální kopcovité terény, nové půjčovny, a navíc tady po vzoru Rakušanů vybudovali širokou síť nabíjecích stanic.

Lanterna elektrokola
Výhody elektrokol využívá střední i mladší generace. Foto: www.lanterna.cz

Kola s elektrickým pohonem způsobila v cyklistice doslova revoluci. Dala totiž šanci na pořádný cyklovýlet i lidem, kteří by ho jinak absolvovat nemohli – ať už kvůli nižší kondici, zdravotním problémům nebo vyššímu věku. Stejně nadšeně ovšem využívá výhody elektrokol i střední a mladší generace.

„Zájem o půjčování kol s elektrickým pohonem mezi návštěvníky Beskyd rok od roku stoupá. Vidíme pro to hned několik důvodů. Především jsou tu ideální terény – malebná krajina s jedinečnými výhledy je protkaná kopečky, kde se rychle střídají výjezdy a sjezdy, jako stvořené pro výkonná elektrokola. Zároveň přibývají nové půjčovny, a navíc rozšiřují své služby. U nás například nově nabízíme i plán doporučených tras a chystáme službu osobního průvodce. Dalším důvodem je skutečně široká síť nabíjecích stanic, kde si můžou cyklisté baterii zdarma dobít. Zajímavou novinkou, která zdaleka není všude běžná, je také možnost rezervace kola on-line,“ vysvětluje některé důvody, proč se staly v posledních letech právě Beskydy tak oblíbeným místem pro vyznavače elektrokol, Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Půjčovna kol u Bistra Razula
Nabíjecí stanice vznikla nedávno u Bistra Razula ve Velkých Karlovicích. Foto: www.valachy.cz

Které si vyberete?

Ať už zvažujete koupi elektrokola, nebo vás jen zajímá, jak funguje, určitě využijte službu půjčovny a vyzkoušejte si jízdu ve zdejším terénu. Lepší podmínky totiž hned tak nenajdete. Jezdit s elektrokolem po rovince se samozřejmě taky dá, ale všechny benefity, které nabízí, včetně té, kdy vás elektromotor bez námahy „vytáhne“ do prudkého kopce, oceníte až tady. Půjčovnu dlouho hledat nebudete. Funguje jich tu několik, a například jedna z posledních vznikla nedávno u Bistra Razula ve Velkých Karlovicích.  

„Aktuálně máme k zapůjčení 12 špičkových elektrokol KTM, z toho dvě dětská (pro věk 8-10 let). Zájemci samozřejmě poradíme s výběrem velikosti i typu kola – některá jsou určená na silnice, jiná se hodí i do terénu. Zároveň s kolem dostane i helmu a také mapku vhodných tras, kterých je v Beskydech opravdu mnoho. A pokud bude mít návštěvník zájem, může si domluvit i doprovod průvodce, který ho vezme na vybraná místa,“ popisuje možnosti služeb instruktorka Kristýna Veitová z půjčovny elektrokol u Bistra Razula ve Velkých Karlovicích.

Valašsko Velké Karlovice
Skvělé podmínky pro vyzkoušení elektrokola najdete v Beskydech. Foto: www.lanterna.cz

Inspirace z Alp

S plně nabitou baterií ujedete na elektrokole více než 100 km. Pak je třeba baterii dobít. To ale na Valašsku není žádný problém. „V Beskydech byla po vzoru rakouských Alp vybudována síť nabíjecích stanic Beskydské půjčovny elektrokol Beskolo, která pokrývá území Moravskoslezského i Zlínského kraje. Návštěvníci, kteří k nám zavítají, tak mají jistotu, že i když si naplánují delší výlet, budou mít možnost si cestou kolo dobít. Celkem je v tuto chvíli dostupných 17 nabíjecích stanic, především u hotelů a na frekventovaných výletních místech, většinou u známých restaurací či horských chat. Jednu stanici najdete třeba i na tolik oblíbené Lysé hoře,“ doplňuje Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Tip instruktorky Kristýny Veitové: Elektrokola jsou perfektním řešením pro páry, kde má každý z partnerů jinou kondici – často bývá muž trénovaný, pro ženu by byla naopak jízda na běžném kole příliš namáhavá. S elektrokoly tenhle problém odpadá. Oba totiž mají jistotu, že i přes rozdílnou fyzickou kondici svou jízdu dobře sladí, a to i v náročnějším kopcovitém terénu.

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Resort Valachy nabízí po celý rok řadu služeb a aktivit uprostřed krásné přírody. Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci a gastro zážitky v Beskydech.

Více na www.valachy.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*