420PEOPLE: MÁJ, WATCHER i PANTHERA se vám dostanou pod kůži i do těla

MÁJ Karla Hynka Máchy ve zcela netradičním zpracování, kdy se propojuje krása veršů, činohra, tanec, zpěv i živý hudební doprovod. Představení THE WATCHER aneb živly na jevišti zase provází opojný proud tance a hudby. A plné emocí je i nejnovější dílo tanečního souboru 420PEOPLE PANTHERA, které se inspirovalo současným bestsellerem SAPIENS, pojednávajícím o úchvatném a zároveň děsivém příběhu lidstva. Všechna představení 420PEOPLE pak mají jedno společné: bezvýhradně vás vtáhnou do děje, a vy se tak najednou (a rádi) stanete součástí scény. A někdy opravdu doslova, a sice když se zúčastníte speciálních workshopů, při nichž se sami stáváte tanečníky!

420PEOPLE představení Máj
420PEOPLE představení Máj v Národním divadle. Foto: Pavel Ovsík, pixpo.cz

Soubor současného tance 420PEOPLE, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonní předvolbu, patří už více než 10 let k tomu nejlepšímu, co česká divadelní scéna nabízí. Jeho zakladatelé Václav Kuneš a Nataša Novotná působili v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. V České republice naplňují už více než desetiletí společný sen: Dopřát divákům taneční a hudební extázi, která je oslavou dokonalosti těla a pohybu. V roce 2020 to můžete zažít na vlastní kůži (i tělo) na těchto jejich představeních a workshopech:

Máchův MÁJ v pojetí 420PEOPLE

Fenomén Karel Hynek Mácha opět na jevišti Nové scény Národního divadla. Básníkova nejznámějšího díla se ujal David Prachař jako režisér a Václav Kuneš se souborem 420PEOPLE jako choreograf večera. V netradičním zpracování stěžejního díla tuzemského romantismu se objeví také Jan Kačer z Činohry ND. Autoři David Prachař a Václav Kuneš představí Máchův MÁJ jako tanečně-činoherní koncept, který je v tvorbě souboru 420PEOPLE, etablovaného doposud v žánru současného tance, výjimečný. Oba tvůrci v představení účinkují a po sobě i ostatních chtějí, aby se v Máchově adaptaci setkalo a propojilo co nejvíce uměleckých řemesel. MÁJ je tak tančen, hrán, zpíván i recitován. Diváci se mohou těšit na známé tváře v netradičních uměleckých rolích i na plnohodnotné setkání s krásou Máchových veršů, interpretaci činoherní i taneční, zpěv a hudební doprovod živě z jeviště (bubeník Pavel Fajt a frontman kapely Ondřej Anděra).

TERMÍNY:

 1. 1. MÁJ, Nová scéna Národního divadla
 2. 1. MÁJ, Nová scéna Národního divadla
Václav Kuneš, Panthera, 420PEOPLE
Nejnovější představení PANTHERA nezávislého tanečního souboru 420PEOPLE. Foto: Pavel Ovsík, pixpo.cz

PANTHERA odhalí tajemství vzniku samotného lidstva

Nejnovější představení PANTHERA tanečního souboru 420PEOPLE se inspirovalo současným bestsellerem SAPIENS, který pojednává o úchvatném a zároveň děsivém příběhu lidstva, o nelítostné krutosti, síle a inteligenci živého tvora. Také toto výjimečné představení je plné emocí, a hlavně otázek. Těšit se můžete na skvělé taneční výkony a hudbu Jana Šikla, složenou tanečníkům takříkajíc „pod nohy“. Scénografie se ujal Hynek Dřízhal, který podle Václava Kuneše dokáže vždy jeho téma posunout ještě někam jinam, a dá tak aktérům příležitost pohrát si i se scénou, což prý vůbec nebývá zvykem.

TERMÍNY:

 1. 1. PANTHERA, La Fabrika
 2. 1. PANTHERA, La Fabrika
 3. 2. PANTHERA, La Fabrika
 4. 3. PANTHERA, La Fabrika
 5. 4. PANTHERA, La Fabrika
 6. 4. PANTHERA, La Fabrika
 7. 5. PANTHERA, La Fabrika
420PEOPLE představení The Watcher
The Watcher. Foto: Pavel Ovsík, pixpo.cz

THE WATCHER aneb živly na jevišti

V představení THE WATCHER se taneční soubor 420PEOPLE spojil s úspěšnou rockovou kapelou Please The Trees. Vznikl tak živelný proud tance a hudby, který je natolik spontánní, že každého v hledišti vtáhne do děje. A ten se týká každého z nás… Je o nevyužitých možnostech té nejlepší technologie, kterou máme, což je naše tělo a jeho schopnosti. A spojení tance s živou hudbou je tisíce let staré a funguje právě proto, že tyto – někdy až nadpřirozené schopnosti – umožňuje.

TERMÍNY:

 1. 2. THE WATCHER, La Fabrika
 2. 3. THE WATCHER, La Fabrika
 3. 3. THE WATCHER + WORKSHOP, La Fabrika
 4. 4. THE WATCHER, La Fabrika
 5. 5. THE WATCHER, La Fabrika
420people Václav Kuneš
Taneční workshop s choreografem Václavem Kunešem a zpěvákem kapely Please The Trees, Václavem Havelkou. Foto: Pavel Ovsík, pixpo.cz

Přijďte na workshop propojení těla a mysli s Václavem Kunešem!

S inscenací THE WATCHER přišel i nápad uspořádat několik na sebe navazujících workshopů s choreografem Václavem Kunešem a zpěvákem kapely Please The Trees, Václavem Havelkou. „S kapelou za zády se fyzické hranice a kreativita posouvají! Tak přijďte a poznejte zase o kousek víc sami sebe. Zaměříme se na propojení těla a mysli. A může přijít opravdu kdokoli, kdo se nebojí překročit sám sebe,“ říká choreograf a umělecký ředitel Václav Kuneš, mimo jiné loňský porotce televizní soutěže StarDance. Workshopy jsou určeny pro tanečníky i netanečníky.

Více na www.420people.org

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*