8 věcí, které se postarají o pohodu při rodinném kempování

Možná budete na dovolené v kempu nějakou maličkost postrádat, ale to důležité určitě chybět nebude. Pokud se tedy inspirujete seznamem, který sestavil outdoorový specialista Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody. Právě na této tradiční akci, která probíhá 31. 5. – 25. 8. v PVA EXPO Praha Letňany, najdete vše potřebné.

„Dny strávené společně s rodinou v přírodě považuji za nejlepší způsob dovolené. A jak se zdá, tenhle názor má čím dál více lidí. Usuzuji tak podle stoupajícího zájmu zákazníků o rodinné stany a vše potřebné ke kempování,“ říká Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody, která se koná 31. 5. – 25. 8. v PVA EXPO Praha Letňany. A tady je jeho seznam osmi nejdůležitějších věcí, které bychom neměli při plánování dovolené v kempu podcenit.

Kempinkový set Easy Camp Belfort Picnic Table
Kempinkový set Easy Camp Belfort Picnic Table. Foto: www.4camping.cz

1. Stan spolehlivý jako vlastní dům

Při výběru rodinného stanu je důležité zvolit správnou velikost (podle počtu osob), výšku (aby se zde i nejvyšší člen rodiny cítil pohodlně), počet ložnic apod. Pohlídejte si dobré odvětrávání a samozřejmě materiál, který by měl být nepromokavý, ale zároveň prodyšný. „Pro běžný pobyt v přírodě v Česku a po Evropě stačí vodní sloupec 3000. Jakmile byste zvolili 5000 nebo dokonce 10 000, do stanu sice nenaprší, ale bude neprodyšný,“ upozorňuje Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody. Právě na této akci je postaveno 320 nejrůznějších stanů, které si můžete na místě vyzkoušet a poradit se s odborníky.

Náš tip: Nafukovací stan Easy Camp Tempest 600 snadno postaví i jeden člověk, a navíc velmi rychle. Nabízí dostatek prostoru, takže se v něm pohodlně vyspí až 6 osob. Navíc je velmi stabilní a díky nafukovací konstrukci i při své velikosti lehký a skladný. Nafukovací stan Easy Camp Tempest 600 + koberec (2018) koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 24 305 Kč.

Spací pytel Zulu Kabru
Spací pytel Zulu Kabru. Foto: www.4camping.cz

2. Samonafukovací karimatky zaručí kvalitní spánek

I když jsou všichni členové rodiny vybaveni skvělými spacáky, pokud budou mít špatné karimatky, nevyspí se dobře. „Sázkou na jistotu jsou samonafukovací modely, které udělají mnohem lepší službu než pěnové nebo aluminiové. Někomu postačí ty s výškou 3 cm, kdo chce opravdu pohodlné spaní, pořídí si deseticentimetrové. Ty ocení také lidé s bolavými zády, kyčlemi nebo nemocnými ledvinami,“ dává tip Vít Hruška.

Náš tip: Nafukovací matrace Outwell Flock Classic Single je vyrobena z kvalitního pevného materiálu, který má jemnou a příjemnou povrchovou úpravu. Hodí se při cestování, ale využijete ji i doma, třeba pro návštěvy. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 520 Kč.

A čím dalším se vybavit pro příjemný nocleh? Spací pytel Zulu Kabru představuje kvalitu za velmi příznivou cenu v kategorii dekových spacáků. Garantuje teplotní komfort až do bodu mrazu, proto spolehlivě poslouží při nocování v přírodě kdykoliv od jara do podzimu. Pohodlné ležení zajišťuje kvalitní podšívka, samozřejmostí je stahovatelná kapuce pro tepelnou ochranu hlavy. Obousměrný zip má vyztuženou krycí légu. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 839 Kč.

Vařič Campingaz Base camp Lid s víkem
Vařič Campingaz Base camp Lid s víkem. Foto: www.4camping.cz

3. Výkonný vařič zajistí teplé jídlo

Při výletech do přírody postačí ovoce a tyčinky, ale po návratu domů musí být teplé jídlo, jinak je po náladě. Proto je nezbytné vybavit se při kempování výkonným vařičem, který dokonale nahradí domácí sporák. Vyplatí se investovat do kvalitního plynového vařiče a opatřit si k němu (podle typu) 2kg nebo 10kg PB lahev. A určitě si kupte i závětří, což je skládací zástěna k vařiči, která umožní připravovat jídlo bez rušení větru.

Náš tip: Vařič Campingaz Base camp Lid s víkem se postará o teplé pokrmy i na vašich cestách. Ať už sáhnete po hotovkách či budete vařit ze základních surovin. Plynový vařič má dva oddělené výkonné hořáky, víko slouží jako závětří a chrání vařič během transportu. Všechny komponenty mohou být uloženy uvnitř vařiče, přenášení je proto opravdu snadné. Nohy vařiče se snadno sestaví i demontují a následně jednoduše uloží do vařiče. Pracuje na běžnou 2kg nebo 10kg PB lahev. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 299 Kč.

A na čem vařit? Vyzkoušejte například designovou sadu nádobí Vango Non-Stick Cook Kit 3 Person obsahuje pánev, dva hrnce a tři šálky. Svrchní úprava materiálu je vysoce nepřilnavá a odolná vůči poškrábání a nádobí do sebe pasuje. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 969 Kč.

Nejen v kempu nebo na pikniku, ale i při stolování na zahradě či máte-li malé děti, oceníte jídelní sadu pro dvě osoby z odolného melaminu Blossom Picnic Set značky Outwell. Set se skládá z mělkého talíře, dezertního talířku, hluboké misky a hrnečku bez ucha. Použitý materiál je odolný proti rozbití, má nízkou hmotnost a dobrou skladovatelnost. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 550 Kč.

Sada nádobí Vango Non-Stick Cook Kit 3 Person
Sada nádobí Vango Non-Stick Cook Kit 3 Person. Foto: www.4camping.cz

4. Kempinkový set umožní příjemné stolování

Polévka z čerstvých hub nebo lívance s borůvkami budou chutnat ještě líp, když si je dáte s rodinou společně u prostřeného stolu. Skvěle se osvědčily kempinkové sety, které obsahují stůl a 4 židličky. Ty často klamou subtilním vzhledem, přitom s přehledem unesou i velkou hlavu rodiny. Stoly mají zasouvací nebo šroubovací nohy. Někdy je můžete nastavit jen do dvou výšek, jindy mají 3 až 4 úrovně. V tom případě stůl využijete při hlavním jídle, odpoledne ke kávě a večer ve stanu na hraní karet, nebo „člověče, nezlob se“.

Náš tip: Kempinkový set Easy Camp Belfort Picnic Table obsahuje stůl a 4 skládací židle, které složíte přímo do něj. Malé židličky klamou svým vzhledem, protože unesou i pořádného chlapa! Sestava je vhodná pro rodiny, do karavanů či pro chataře a díky praktické konstrukci ji snadno uskladníte i přepravíte. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 290 Kč.

5. Chladnička se postará o vaše zásoby

Ve vedrech, která v posledních letech panují, se staly chladicí tašky a boxy při kempování doslova nezbytností. „Při dlouhodobějším pobytu se vyplatí pořídit si chladničku s adaptérem na 230 V, která se dá ale využít i s napětím 12 V při cestách autem. Některé nejmodernější typy dovolují uchovávat i mražené potraviny, a to až do -18 ° C, což může být zajímavá informace třeba pro rybáře,“ dává další tip Vít Hruška.

Náš tip: Chladicí box Campingaz Powerbox plus 28L 12/230 V TE Cooler EU je nepostradatelným společníkem na dlouhých cestách. Má 12V připojení do autozapalovače a do sítě 230 V, izolace je z vysoce kvalitní polyuretanové pěny. Chladí o 18 °C pod teplotu okolí. Má antimikrobiální ochranu, díky níž odolává zápachům a plísním. Koupíte na ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 3 299 Kč.

čelovka Petzl Tactikka+
Čelovka Petzl Tactikka+. Foto: www.4camping.cz

6. Čelovka posvítí při noční bojovce i hledání v batohu

Jestliže plánujete využívat čelovku především při svícení ve stanu a pohybu kolem něj, pak vám stačí méně výkonná a levnější čelovka bez nadstandardních funkcí. Pokud ji chcete využít i při nočních přesunech, vysokohorské turistice nebo večerním běhání, pořiďte si raději některý z výkonnějších modelů. Taková čelovka má většinou více funkcí (nastavitelnou intenzitu svícení, blikání, indikátor stavu baterie atd.). Také použité diody bývají kvalitnější a dosahují delšího dosvitu.

Náš tip: Čelovka Petzl Tactikka+ je určená pro aktivity vyžadující nenápadnost: lov, rybaření, pozorování přírody atd. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 188 Kč.

7. Tepelný zářič není přepych, ale záruka pohody

I uprostřed léta se může prudce ochladit a vám nezbývá než přečkat 14 dní ve stanu, třeba i s malými dětmi. „Skvělé řešení a jistotu tepla za každého počasí představují tepelné zářiče. Na trhu je spousta druhů, praktický je třeba takový, který je zářičem a zároveň i lampou. Bezpečně a pohodlně se používá a hřeje bez vzniku zápachu. Stačí ho jako lampu zavěsit ke stropu stanu – a máte o světlo i teplo postaráno,“ doporučuje Vít Hruška.

Náš tip: Kombinace závěsné lampy a ohřívače Outwell Fuji Electric Camping/Patio Heater vám zajistí ve stanu teplo i za chladnějších nocí a příjemné světlo bez ohledu na počasí. Výkon můžete nastavit na 600 nebo 1 500 W. Díky halogenovému topnému tělesu se zahřejete bez obav o bezpečnost a bez otravného zápachu. Lampu můžete použít ve stanu, před stanem i na zahradě. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 3 150 Kč.

Jídelní sada pro dvě osoby z odolného melaminu Blossom Picnic Set značky Outwell
Jídelní sada pro dvě osoby z odolného melaminu Blossom Picnic Set značky Outwell. Foto: www.4camping.cz

8. Multitool nahradí bednu s nářadím

Základem výbavy každého výletníka je sice nůž, ale kdo si pořídí multitool, tedy několik nářadí v jednom, bude jistě ve výhodě. Složený multitool nezabere téměř žádné místo, ale po rozložení máte hned k dispozici několik nástrojů a praktických pomůcek. Například několik velikostí šroubováků, nůžky s pružinou, kleště, pravítko, otvírák na lahve, pilník na nehty, pinzetu a mnoho dalších drobností.

Náš tip: Multifunkční lehké kleště Leatherman Wingman výborně padnou do ruky a jejich 14 praktických nástrojů oceníte doma i v kempu. Má kožené pouzdro s vlisovaným logem výrobce a s praktickou sponou pro přichycení na opasek. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 090 Kč.

Tip navíc: Houpací lehátko Outwell Miramar Summer je pohodlné, praktické a skladné. Rozložíte ho během několika málo vteřin, stejně tak i složíte a v transportním obalu snadno přemístíte. Nevyžaduje žádnou úvodní montáž, jen vybalíte a používáte. Vyrobeno je z pevných ocelových tyčí a kvalitní polyesterové tkaniny, což dohromady zaručuje nosnost až 125 kg. Součástí je oddělitelný polštářek. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 4 899 Kč.

Výstava stanů a vybavení do přírody 2019
Výstava stanů a vybavení do přírody 2019. Foto: www.vystavastanu.cz

Kde se vybavit na výlety, rodinnou dovolenou, na tábor, festival i na expedice?

Na 22. ročníku největší evropské prodejní Výstavy stanů a vybavení do přírody, kterou od 31. 5. do 25. 8. v areálu PVA EXPO Praha Letňany pořádá e-shop s outdoorovým vybavením www.4camping.cz. Na ploše 10 000 m² najdete největší nabídku turistického a outdoorového vybavení 250 outdoorových značek od stanů, spacáků, karimatek a batohů až po boty, oblečení, kempinkový nábytek a cestovatelské vychytávky. Vyzkoušet si můžete na 320 vystavených stanů nejrůznějších modelů a ležení se stovkami testovacích spacáků a karimatek. I letos na vás čekají velké výstavní slevy, výhodné ceny a soutěže o hodnotné ceny, jako je osobní automobil, dovolená na Maledivách, špičkové kolo, fotoaparáty a další. Chutné občerstvení zajistí restaurace s cestovatelskou stravou a rodiče ocení dětský koutek i speciální lezeckou stěnu pro děti. Parkování i vstupné je zdarma.

Více na www.vystavastanu.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*