Alpský Leogang milují bikeři, turisté, rodiny i nároční gurmáni

Ať už jste nadšení cyklisté, turisté nebo se jen rádi kocháte krásnou přírodou, rakouské Alpy vás nikdy nezklamou. Sázkou na jistotu je region Leogang, kde se můžete ubytovat třeba ve vyhlášeném designovém resortu Puradies se skvělým wellness a gastronomií, a odtud vyrážet na kole, pěšky či lanovkou za novými zážitky.

Alpský Leogang - Hotel Puradies
V rakouském Leogangu se můžete ubytovat třeba ve vyhlášeném designovém resortu Puradies se skvělým wellness a gastronomií. Foto: www.puradies.com

„Myslím, že Leogang je skutečný ráj všech cyklistů. Zdejší Epic Bikepark je největší v Evropě. Nabízí 720 km tratí pro horská kola všech stupňů obtížnosti a 480 km údolních cyklistických stezek. Proto si tu najde svůj ideální terén zkušený biker i rodina s malými dětmi, které na kolech teprve začínají. Velkým svátkem pro všechny příznivce jízdních kol je pak zdejší cyklistický event Continental BIKE Festivals Saalfelden Leogang, jehož třetí ročník se letos uskuteční od 10. do 12. září. Vstup na akci je volný a přichystaný je i doprovodný program – workshopy a organizované cyklistické túry. A určitě si nenechte ujít možnost testování nových kol a veškerého cyklistického vybavení,“ zve k návštěvě Michael Madreiter z designového přírodního resortu Puradies v rakouském Leogangu. Právě v tomto hotelu si můžete vypůjčit horská kola, e-kola, a dokonce i exkluzivní mountainbike kola Noxbikes!

Alpský Leogang - Hotel Puradies
Na své si tu přijdou opravdu všichni. Foto: www.puradies.com

Túry pro požitkáře…

Také příznivci turistiky tady najdou pro svou zálibu perfektní podmínky a skvělé vyžití. V Leogangu na ně čeká 400 kilometrů turistických cest a stezek. Dalších 120 kilometrů s mnoha výškovými trasami pak ocení vyznavači nordic walkingu a vysokohorského běhu. A pro ty, jimž nechybí dostatek odvahy, je k dispozici 1 000 sportovních lezeckých tras, 10 ferrat a také nejdelší a nejrychlejší skluzavka na světě na ocelových lanech s názvem Flying Fox XXL dlouhá 1 600 metrů!

Všichni bez výjimky pak budou nadšeni až kýčovitě krásnou podívanou, kterou vytváří ostrý kontrast příkrých horských hřbetů a mírných travnatých kopců pokrytých půvabnými alpskými loukami.

„Impozantní masívy pohoří Leoganger Steinberge a Steinerne Meer a pozvolné svahy Pinzgauer Grasberge se stovkami kilometrů dobře značených turistických stezek nadchnou a uspokojí každého. Na kouzelný výlet můžete vyrazit třeba rovnou z hotelu Puradies: buď nastoupit na stezku přímo u hotelu, nebo se nechat vyvézt na pláně jednou ze dvou kabinových lanovek, mezi nimiž se hotel nachází. Tematické a požitkové túry jsou plné překvapení a naši hosté také rádi využívají služeb profesionálního horského vůdce Gerharda Grubera, který je doprovází a ukáže jim ta nejkrásnější místa regionu,“ vysvětluje Michael Madreiter z designového hotelu Puradies. Oblíbená je podle něj také vícedenní vysokohorská turistika, kterou tu lze absolvovat bez únavného nošení těžkého ruksaku, protože zavazadla vám tady mezi oblíbenými místy Loferer, Leoganger Steinberge a Steinplatte přepraví.

Alpský Leogang - Hotel Puradies
Odpočinek ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na impozantní svět hor. Foto: www.puradies.com

Čas na relax a dobré jídlo

A až vás všechny ty sportovní aktivity unaví, dopřejte tělu zasloužený odpočinek ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na impozantní svět hor, parními lázněmi, infrakabinkami a s prostornými odpočívárnami.

Obrovské prosklené plochy dovolují přírodě doslova vstoupit dovnitř a pocit klidu navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie. Ostatně – resort Puradies už má na svém kontě několik mezinárodních designérských ocenění.

Tomu odpovídá i výjimečný interiér designové restaurace Ess:enz. Motto hotelu „být co nejblíže přírodě“ se ostatně odráží i ve zdejší vyhlášené gastronomii. Hlavní suroviny sem dodává horský bio statek, který také patří k hotelu. „Kvalitní jídlo ze správných surovin a uvařené s láskou a nápadem je jedním ze základních kamenů spokojeného života. Pokud si z něho uděláte společenský rituál, není nic lepšího,“ je přesvědčený Michael Madreiter, který je sám kuchař a pro zájemce zde pořádá i kurzy vaření.

Více informací najdete na www.puradies.com

Tip navíc: Na podzim v Leogangu pravidelně pořádají pečení chleba v tradiční peci a mnoho dalších aktivit. Za návštěvu rozhodně stojí i místní Oktoberfest, který se koná 25. září – 3. října 2021, kdy tady teče proudem nejen pivo, ale také dobré víno!

Mohlo by se hodit: Aktuální informace týkající se cestování do Rakouska najdete na stránkách MZV ČR: www.mzv.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*