Běžecký závod, kouzlení i bílé lanýže – Resort Valachy chystá pestrý podzim

Běžecký závod Běhej Valachy, Podzimní kouzlení se stezkou odvahy, Saunovou noc filmových melodií nebo degustační večer s bílými lanýži: Resort Valachy ve Velkých Karlovicích se naplno vrací k pořádání tradičních podzimních akcí, které musel loni vynechat kvůli lockdownu.

Hotel Lanterna
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích má krásně vybavenou wellness zónu a saunový svět. Foto: www.lanterna.cz

„Zájem lidí o akce je velký a podmínky k jejich pořádání momentálně příznivé. Jediné, co bohužel vynecháme i v letošním roce, je Karlovský gastrofestival, který se vymyká svou vysoce nadprůměrnou návštěvností v řádu desítek tisíc lidí. Za současné situace bychom nemohli garantovat dodržení povinných opatření a současně udržet obvyklou kvalitu programu. Méně rozsáhlé akce už ale u nás opět budou,“ říká ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Milovníci gurmánských zážitků i přes zrušení gastrofestivalu nepřijdou zkrátka. V původně plánovaném termínu 2. a 3. října uspořádá Wellness hotel Horal menší akci v podobě víkendového grilování s živou hudbou. Kuchaři budou nabízet zvěřinové speciality, v sobotu zahraje k posezení muzikant Bolek Vjaclovský a v neděli cimbalistka Broňa Dočkalová.

V sobotu 2. října se navíc ve Wellness Horal chystá Saunová noc filmových melodií. Termální bazény budou otevřeny do půlnoci a v čase od 19 do 23 hodin budou saunéři v kostýmech zvát každou hodinu na tematické saunové rituály, které doprovodí filmová hudba a valašské občerstvení.

V sobotu 16. října se u hotelu Galik uskuteční tradiční běžecký závod Běhej Valachy, který je současně tečkou za letošním ročníkem sportovního seriálu VALACHY TOUR. Pro dospělé běžce budou připraveny dvě trasy v délce 7 nebo 12 km, uskuteční se také oblíbené závody dětí na kratších tratích v sedmi věkových kategoriích. Dětské závody symbolicky odstartuje čestný host: nejznámější český běžecký kouč, ultramaratonec Miloš Škorpil, který se pak postaví i na start závodu dospělých.

Ve stejný den, v sobotu 16. října od 15 hodin, se uskuteční oblíbené Podzimní kouzlení u Bistra Razula. Děti s rodiči se mohou zapojit do tvoření z podzimních materiálů, soutěžit o nejhezčího „podzimáčka“ a užít si pestrý doprovodný program se závěrečnou stezkou odvahy.

V sobotu 23. října bude symbolicky ukončena golfová sezóna na Golfovém hřišti Horal Zabíjačkovým turnajem jednou holí. Jak název akce napovídá, účastníci se mohou těšit na stylové občerstvení od valašského řezníka.

Noc bílých lanýžů
Noc bílých lanýžů – Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Foto: www.lanterna.cz

Ve čtvrtek 18. listopadu se taktéž po roční pauze uskuteční Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna. Lanýže pro degustační večer opět přivezou kuchaři den předtím přímo z vyhlášených lanýžových trhů v italském Piemontu a k tomu i další suroviny, z nichž připraví šestichodové menu snoubené s italskými víny. Noc bílých lanýžů bývá tradičně vyprodaná a také letos už na ní zbývá jen pár míst. Příležitost ochutnat legendární delikatesu, kterou lze nalézt a sbírat v lesích jen na několika místech v Evropě a jež proto patří k nejdražším kuchařským surovinám, si obvykle nenechají ujít gurmáni z celé republiky.

Další neobvyklou gastro akcí bude 16. prosince degustační večer Farská kuchařka, při němž se budou ve Spa hotelu Lanterna servírovat pokrmy připravené podle stejnojmenné kuchařské knihy známého kněze Zbigniewa Czendlika. Ten také degustaci osobně okomentuje.

Hned den poté, 17. prosince, zavítá do Spa hotelu Lanterna Ladislav Špaček s tradičním programem Etiketa stolování, při němž si zájemci osvěží zásady stolování a společenského chování přímo během degustační večeře v zážitkové restauraci Vyhlídka.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*