Pozor na to, co všechno o vás prozradí obočí!

Vaše obočí je odrazem vaší osobnosti. Zde je velký přehled, co o vás prozradí, i návod, jak ho upravit, abyste působili co nejlépe.

RefectoCil barvy na obočí
RefectoCil je profesionální kosmetika zaměřená na styling a péči o řasy a obočí. Foto: www.refectocil.cz

Obočí je jedním ze základních nástrojů fyziognomie – nauky o informacích ukrytých v naší tváři. O tom, jací jsme, vypovídá jeho posazení, tvar, výška, hustota, ale často i barva.

„Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale vzhled obočí velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči a úpravě obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost, jako třeba výběru vhodných šatů nebo make-upu. I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout obdobně výrazné změny svého vzhledu jako třeba v případě změny účesu,“ říká Petr Stoklasa ze společnosti Mako Butterfly, která na českém trhu zastupuje značku RefectoCil, profesionální kosmetiku zaměřenou na styling a péči o řasy a obočí.

„Změna by však měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání nepatřičnými barvami většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost,“ dodává.

Jak se vyznat v obočí podle fyziognomie:

RefectoCil barvy na obočí
Obočí je odrazem vaší osobnosti. Foto: www.refectocil.cz

1.Vzdálenost obočí od sebe: Pokud je skutečně velká, je daná osoba velmi precizní a může mít až sklon k workoholismu. Obočí blízko u sebe, či dokonce srostlé, vypovídá o tom, že hledáte životní hodnoty jinde než v práci. Pokud je rozestup mezi očima a obočím naopak malý a oblouk obočí blízko očí, svědčí to o impulzivnosti, netrpělivosti a sklonu k náladovosti. U takového člověka nikdy nevíte, kdy změní názor, na druhou stranu má rád změnu, a tak se s ním nikdy nebudete nudit. Poměrně blízko posazené, výrazné a přirozeně husté obočí má modelka Cara Delevingne. Obočí daleko od sebe má naopak herečka Angelina Jolie.

2. Vysoko posazené obočí: Obočí se klene vysoko nad očima a naznačuje nerozhodnost, ale také nárazově velké nasazení a nadšení pro věc, kterou ale dotyčný bohužel neumí vždy dotahovat do konce. Vysoko posazené, byť uzoučké obočí, měla slavná herečka Lucille Ball.

3. Výrazné obočí: Husté, často široké obočí mívají lidé, kteří si jdou za svým, jsou ambiciózní, sebevědomí, pečliví, důslední a dokážou nadchnout pro danou věc i své okolí. Divoké husté obočí má herečka Brooke Shieldsová, které se perfektně hodí k bujné záplavě vlasů.

4. Nenápadné obočí: Spíše úzké obočí světlejší barvy mívají přizpůsobiví lidé, kteří nemají rádi střety s druhými. Jsou to skromní taktici, s nimiž je druhým dobře. Mají rádi jistoty v životě, nevyhledávají změny. Ale pozor: Pokud si jinak husté obočí vytrháváte do tenké linie, nejenže to není „in“, ale také to v očích druhých může měnit váš charakter, a to poměrně hodně. Pokud to s trháním obočí přeženete, může to vytvářet dojem narcismu. Platí zde tedy obecné pravidlo: mějte upravené a tak plné obočí, jak jen to jde v jeho přirozeném tvaru. Nenápadné, tenoučké obočí dlouho nosila herečka Drew Barrymore.

5. Rovné obočí: Mívají je více muži – sebevědomí vyrovnaní jedinci, kteří na sebe dokážou strhnout pozornost okolí. Značí to, že se na danou osobu můžete spolehnout. Je znakem vysokého intelektu, více se smyslem pro logiku než pro emoce. Tito lidé se nenechají jen tak strhnout situací, mají rádi stabilitu a klid. Rovné obočí má například herečka Salma Hayek.

6. Opačně otočené obočí: Zpočátku opačně otočený oblouček obočí mívají emotivní, spontánní lidé, vždy připraveni k akci, zábavě, ale také pomoci.Takové obočí měla herečka Audrey Hepburnová – rovné, mírně opačně klenuté, černě vybarvené a pečlivě upravené.

7. Obočí do obloučku: Zkrátka obočí tak akorát husté a vysoké. Mívají ho lidé přátelští, důvěryhodní, kteří rádi pomohou druhým a působí přirozeně (snad právě proto si tolik žen podvědomě upravuje obočí právě do tohoto tvaru). Obočí do obloučku má zpěvačka Beyoncé.

8. Klenuté obočí: Mívají je přemýšliví, upovídaní extroverti, kteří jsou rádi středem pozornosti. Může také signalizovat smysl pro perfekcionismus, vysoké očekávání a nároky na sebe i druhé. Tito lidé rádi pracují sami na sebe, týmové práci se vyhýbají, ale umí řídit druhé.Takové obočí mají například zpěvačka Cher nebo herečka Sophia Lorenová.

Největší módní faux-pas: Obočí, které neodpovídá barvě vlasů!

„Nic tak neupoutá pozornost jako kombinace blond vlasů a výrazného černého obočí, bohužel v tom negativním slova smyslu. Nepůsobí to přirozeně a věrohodně. Proto je velkým trendem barvit si obočí k barvě vlasů, tak aby co nejvíc ladilo,“ říká Petr Stoklasa s tím, že dávno odzvonilo dobám, kdy jste si mohli vybrat jen mezi černou a hnědou barvou na obočí.

RefectoCil barvy na obočí
Velkým trendem je barvit si obočí k barvě vlasů, tak aby co nejvíc ladilo. Foto: www.refectocil.cz

„RefectoCil například nabízí ve své základní řadě hned devět odstínů barev od blond, přes populární odstín grafit, modro-černou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou nebo červenou. Pokud se svěříte do péče skutečnému, tedy školenému, odborníkovi, namíchá vám ze základních barev odstín přímo vám na míru,“ upozorňuje Petr Stoklasa. V rakouských laboratořích značky RefectoCil se tomuto trendu věnuje celý tým odborníků, který vyvíjí co nejpůsobivější kombinace tónů, aby docílil naprosto dokonalého sladění barvy obočí a vlasů. Jedno však platí pro úpravu i barvu obočí stejně: V kurzu je krásně doladěná přirozenost!

Kde se nechat odborně ošetřit:

Zatímco v zahraničí nabízejí služby v oblasti stylingu a péče o řasy a obočí především kadeřníci, u nás je tato oblast spíše doménou kosmetických salonů. I to se ale pomalu mění a kadeřnických salonů nabízejících tyto služby přibývá.

Z kadeřníka světovým lídrem v barvení řas

Rakouská značka RefectoCil je světovým lídrem v barvení řas a obočí. Vyvíjí ji společnost GW Cosmetics GmbH, kterou založil vídeňský kadeřník Josef Gschwentner, jenž byl nadšeným tvůrcem produktů na péči o vlasy a také jejich barvení už v roce 1930! Dnes se RefectoCil zaměřuje na vytváření co nejšetrnějších kosmetických přípravků a barev, jejich rychlé působení a bezpečnou a jednoduchou aplikaci.

Více na www.refectocil.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*