Dopřejte si restart na Valašsku se špičkovým wellness, sportem i prvotřídní gastronomií

Přemýšlíte, kde načerpat potřebnou energii? Máme pro vás tip na místo, kde si dopřejte skutečný relax i aktivní čas se spoustou sportovních aktivit, špičkovým wellness i prvotřídní gastronomií, aniž byste museli cestovat do zahraničí. Vydejte se do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Den tady můžete prožít v pohybu v malebné přírodě Beskyd s neporušenými lesy, dřevěnými chaloupkami a stády ovcí. Tím vším se můžete kochat na některé z mnoha turistických a cyklistických tras nebo při hře golfu. Příležitost k tomu budete mít na Golfovém hřišti Horal. Pro začátečníky tu připravili speciální program s procházkou po golfovém hřišti s průvodcem. Během hodiny a půl vám vysvětlí základy hry a zkusíte si základní údery i hru na jamkách, to vše zábavnou a populárně-naučnou formou.

Tip: Naplno si tady také užijete čím dál populárnější nordic walking. V okolí Resortu Valachy najdete řadu turistických tras a několik značených nordic walking okruhů v délce od 7 do 12 kilometrů. Hosté ubytovaní ve Spa hotelu Lanterna a ve Wellness Horal si mohou hole na nordic walking zdarma půjčit a vydat se do krásné okolní krajiny i s instruktorem, který je naučí základy tohoto populárního sportu.

V zimě si tady pro změnu můžete skvěle zalyžovat v některém ze zdejších středisek nebo vyrazit do běžkařských stop, jimiž je tato malebná valašská obec vyhlášená.

Valašské moře

Po dni na čerstvém vzduchu přijde vhod odpočinek v teple. Zázemí pro něj vám poskytne vyhlášené relaxační centrum Wellness Horal. Prohřát se zde můžete ve třech termálních bazénech, ale také v saunách, venkovním i vnitřním whirlpoolu či parní lázni, anebo se oddat péči zkušených masérů z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie.

Jedinečným zážitkem jsou saunové rituály, které Wellness Horal nabízí až devětkrát denně, přičemž první ranní rituál je určen dětem. Když se ubytujete v hotelu Lanterna nebo Horal, máte do Wellness Horal neomezený vstup.

Tip: Oblíbený je balíček Wellness den pro zdraví – celodenní pobyt ve Wellness Horal s masáží a tříchodovým obědem.

Za gastronomií i kulturními akcemi

A nesmíme zapomenout ani na jídlo! Zdejší gastronomií je totiž Resort Valachy vyhlášený. Hotelové restaurace nadchnou každého milovníka moderní krajové gastronomie, zvláště restaurace Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna, která nabízí šestichodové menu.

Resort Valachy ovšem stojí za to navštívit, i kdyby to měl být „jen“ jednodenní výlet na otočku. Třeba při příležitosti různých kulturních a sportovních akcí, které tady pravidelně pořádají.

Tip: Nenechte si ujít Valachy Tour 2021: Běhej Valachy (16. 10. 2021), Farskou kuchařku manželů Mackových a Zbigniewa Czendlika (16. 12. 2021) nebo třeba Kurz etikety s Ladislavem Špačkem (17. 12. 2021). Více informací najdete na www.valachy.cz

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal, Galik a Pod Javorem se dvěma relaxačními centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Resort Valachy nabízí po celý rok řadu služeb a aktivit uprostřed krásné přírody. Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci a gastro zážitky v Beskydech.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*