Dovolená na lyžích? „Ekologický přístup je cesta proti zdražování,“ říká majitel Resortu Puradies

Dovolená na lyžích je pro mnohé neodmyslitelnou součástí zimy. Jenže, jak tomu bude letos? Zdražování a vyšší ceny energií dopadají i na provozovatele zimních středisek. V Resortu Puradies v rakouském Leogangu, středisku slavného skicirku Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, jsou na nadcházející sezonu připravení a zdražovat nehodlají – zejména díky předvídavosti a ekologickému přístupu.

Zimní dovolená v Leogangu ve znamení Ski your limit i ekologie (Foto: www.puradies.com)

Soběstačnost je základním heslem Resortu Puradies v rakouském Leogangu a jsou tady díky tomu připraveni i na rostoucí ceny energií. „Jako ekologicky orientovaný resort jsme se záměrně nestali závislými na plynu. S našimi dodavateli energie jsme uzavřeli dlouhodobé smlouvy pro nákup „zelené energie“, a tak máme pro nadcházející zimní sezónu relativní jistotu nákladů. Provozujeme také vlastní bioelektrárnu (dřevní štěpky) a hotel vytápíme dálkovým teplem. Bez opatření, která jsme včas přijali, by bylo nutné zvýšit ceny o deset až patnáct procent, ale takto jsme připraveni a zdražování u nás zatím není nezbytné,“ hodnotí současnou situaci Michael Madreiter, spolumajitel resortu Puradies Hotel & Chalets v rakouském Leogangu.

Ostatně v celé vyhlášené oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, která je jedním z největších lyžařských areálů v Alpách, jdou ekologickou cestou. Proto například i fotovoltaický systém na jižní straně údolní stanice nově zajišťuje solární energii pro provoz podlahového vytápění v servisních místnostech i na toaletách…

Zimní dovolená v Leogangu ve znamení Ski your limit i ekologie (Foto: www.puradies.com)

Lyžovačka v Leogangu ve velkém stylu

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je se svými 270 kilometry sjezdovek, 70 lanovkami a vleky jedním z největších a nejdelších lyžařských areálů v Alpách. Na 140 kilometrů modrých, 112 kilometrů červených a 18 kilometrů černých sjezdovek slibuje jedinečný zážitek z lyžování, a to jak začátečníkům, tak pokročilým lyžařům i profesionálům.

Pokud patříte ke zkušeným lyžařům, asi neodoláte zdejší výzvě „Ski your limit“ a pokusíte se v jednom dni zdolat 72 km, vyjet na 32 lanovkách a vlecích a překonat 12 500 výškových metrů!

Na své si tady ovšem přijdou i běžkaři. Vždy upravená stopa v Nordic Park Saalfelden Leogang vede kolem jezera Ritzensee a je osvětlena i v noci! V okolí pak najdou vyznavači klasického stylu i bruslení dalších 360 kilometrů stop.

Zahájení sezóny Skicircu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn je letos naplánováno na 2. prosince a na návštěvníky čeká spousta novinek! Přibyla tady supermoderní osmimístná sedačková lanovka, která nahradila původní šestimístnou, a i sjezdovka pod ní byla rozšířena a v mnohém vylepšena.

Nová mobilní aplikace Home of Lässig vám zase poskytne ještě více služeb a informací přímo z vašeho chytrého telefonu. Spojuje všechna střediska Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a vy si tak rychle můžete rezervovat hotel nebo jízdenku na horskou železnici, nechat se navigovat k nejbližší sáňkařské dráze, zkontrolovat si informace o počasí, sněhové zpravodajství, lavinové varování, či zjistit, kdy se ve městě koná další DJ session…

Lyžování v rakouském Leogangu
Lyžování v rakouském Leogangu. Foto: www.puradies.at

Tip: Dokonalá základna pro zimní sporty

Resort Puradies Hotel & Chalets stojí v těsné blízkosti lanovky, na slunečné náhorní plošině s výhledem na Alpy a splývá s okolní přírodou. V interiéru i exteriéru jsou maximálně využity přírodní materiály – především dubové dřevo a kámen. Navíc díky mnoha proskleným plochám ani nevíte, kde začínají a končí hory, což je nezapomenutelný zážitek zejména při pobytu v panoramatických voňavých saunách zdejšího Heaven Spa. V něm nechybí ani parní lázně, infrakabinky a příjemné odpočívárny. Ubytovat se můžete buď v klasických pokojích, nebo v luxusních chaletech se soukromou saunou, v nichž máte zaručeno soukromí i potřebný servis. Večer si vychutnáte drink v unikátním Baru & Lounge Freiraum – vyfrézovaném z 16 tisíc dubových kostek, který získal ocenění iF Design Award. A v restauraci ESS:ENZsi si dopřejete inovativní kuchyni Front-Cooking pro náročné gurmety, jejímž základem jsou čerstvé regionální produkty z vlastního statku resortu.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*