Dovolená začíná na výstavě stanů. Vybaví se tu turisté, kempaři, sportovci i cestovatelé

Už 21. ročník největší evropské Výstavy stanů a vybavení do přírody se koná od 1. června do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Akce letos trvá rekordních 80 dní, a proto by ji neměl vynechat nikdo, kdo má rád přírodu, cestování, turistiku, lezení, vodáctví a venkovní sporty všeho druhu. Pořadatelé připravili spoustu novinek i pestrý program.

Výstava stanů a vybavení do přírody Praha Letňany
Výstava stanů a vybavení do přírody se koná od 1. června do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Foto: www.pixpo.cz

Za neuvěřitelné téměř tři měsíce se tu letos na ploše 10 000 m² (!) představí více než 220 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky.

„Sortiment na výstavě se stále rozšiřuje, protože reagujeme na přání návštěvníků. Za posledních pět let se k nám přicházejí vybavit nejen turisté a lidé mířící do kempů či pod stan, ale přibývají také cestovatelé, outdooráři, lezci, sportovci… Proto už několik let ke klasickým turistickým značkám přidáváme outdoorové. Letos to budou například spacáky Sir Joseph, karimatky Klymit, oblečení Marmot, boty Lowa, Salomon či Merrell, oblečení Craft nebo batohy Fjällräven. Na českém trhu tak vzniká zcela unikátní mix turistických, kempinkových a outdoorových značek, který nikde jinde na jednom místě nenajdete,“ říká Jaroslav Skalka ze společnosti ForCamping, která je pořadatelem Výstavy stanů a vybavení do přírody.

Akce však podle něj není jedinečná jen počtem prezentovaných značek, ale právě i širokým záběrem, kde si vyberou mladí, kteří vyrážejí na vodu nebo na festival, rodiny s dětmi jedoucí kempovat nebo podnikají výlety třeba na Kokořín, cestovatelé, dobrodruzi a světoběžníci, ale i vysokohorští turisté nebo horolezci. Vše si můžete zkusit, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny.

Výstava stanů a vybavení do přírody Praha Letňany
Najdete tady největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu. Foto: www.pixpo.cz

Boty šité na míru, ponožky v akváriu i výbava do letadla či na pláž

A co bude letos nového? „V centrální části na návštěvníky čeká přepravní pás, který evokuje atmosféru letiště, po němž se budou přepravovat cestovní zavazadla a batohy vhodné do letadla. Na přání zákazníků se rozroste také nabídka věcí k vodě a na pláž. Spousta značek a zajímavostí přibude také v sekci bot, kde budeme jako jediní v republice nabízet ručně šité boty od německé firmy Hanwag. Mnohé jistě zaujme akvárium, v němž budeme prezentovat unikátní a 100% nepromokavé membránové ponožky značky Sealskinz… Tento rok jsme pro návštěvníky připravili vůbec největší nabídku bot, textilu, ale také batohů a péřových spacáků,“ říká manažer výstavy Vít Hruška.

Za zábavou do stanového městečka či na pestrý doprovodný program

Ve stanovém městečku bude i letos stát na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moct vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Novinkou pak bude plážový koutek s hamakami, kde se jistě zabavíte.

Nevídaně pestrý ovšem bude po celou dobu konání akce letos i doprovodný program. Můžete se těšit na promítání cestovatelských a outdoorových filmů i na sérii cestovatelských přednášek. Své příznivce si jistě získají i ukázky Urban Trainingu Kari Traa, což je zábavná kombinace tělesného cvičení s kardio, sílou a intervalovým tréninkem pro všechny, které nebaví přeplněné posilovny, mají rádi čerstvý vzduch a intenzivní pohyb. Stejně velkým zážitkem pak letos na výstavě stanů rozhodně bude i soutěž ve zručnosti Wingman Show, v níž můžete předvést své dovednosti s multitoolem Leatherman.

Zároveň budete mít možnost vyzkoušet si svou šikovnost na lezecké stěně – a to dokonce i děti, kterým bude nově vyznačena soutěžní cesta o zajímavé ceny. „Pro děti jsme připravili speciální zábavné odpoledne, protože právě na Den dětí zahajujeme výstavu. Nebudou chybět hry, soutěže, spousta zábavy a přítomné rodiče jistě osloví možnost vyzkoušet si odbornou statickou diagnostiku pohybového aparátu dětí,“ upřesňuje Vít Hruška s tím, že pokud se na výstavu vydáte i kdykoliv jindy se svými potomky, díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete.

Výstava stanů a vybavení do přírody Praha Letňany
Spacákové ležení, kde můžete vyzkoušet, který spacák by vám nejlépe vyhovoval. Foto: pixpo.cz

Praktické informace:

  • Otevírací doba: Pondělí – pátek: 15–20 hod., sobota a neděle 10–20 hod.
  • Vstup a parkování jsou zdarma! Více na www.vystavastanu.cz
  • Tip pro mimopražské: Totožnou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.cz

 

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*