Dovolená v Rakousku jako ze slavných filmů

Pokud dáváte přednost aktivní dovolené před lenošením na plážích, jste v tyrolském Ellmau na správné adrese. Ellmau je ideálním cílem pro romantiku, rodinnou dovolenou i pro filmaře.
Ellmau
Dovolená v Rakousku jako ze snu… Krásné zelené pastviny plné krav se táhnou pod masívem Wilder Kaiser, lemují je zurčící potůčky a průzračná horská jezírka. V údolích se malebně krčí domky, které obývají milí Tyroláci v krojích… Strašný kýč, mohl by si někdo říct. Jenže tohle místo dostane i vás. Stejně jako mnohé další celebrity a světová filmová studia nevyjímaje. Není náhodou, že právě tady se už léta točí slavný seriál Doktor z hor!

V městečku Ellmau se můžete vydat po stopách příběhu – navštívit ordinaci slavného lékaře, posedět si na zápraží nebo se vydat do kopců či na golf.

Vzhůru na výlet

Ellmau je křižovatkou nekonečného množství dobře značených turistických cest. Přes pastviny dostoupáte na vrcholky hor nebo vás vyvezou lanovky na pláně, kde putujete skoro po rovině. Na horních stanicích lanovek s letním provozem se na návštěvníky těší sedm kouzelných světů her a zážitků.

Mountainbike Eldorado Wilder Kaiser Brixental Máte-li rádi kola, šlápněte do pedálů. Region má ideální předpoklady pro cykloturistiku. Mezi lehkými trasami v údolích nebo náročnými stezkami si najde každý turista svůj cyklistický ráj. Vybrat si lze ze 400 kilometrů tratí. Kolo lze jednoduše vzít horskou dráhou Wilder Kaiser – Brixental (bezplatně) a ve zdravé nadmořské výšce zahájit nádhernou túru. Kombinace přírody, památek a útulných hospůdek je pro cyklisty jedinečná.

Elektrokola pro požitkáře

V regionu Wilder Kaiser-Brixental najdou i pohodoví cyklisté, co potřebují: nejen zdarma transport e-kol na pláně, ale i 89 půjčoven, a 77 nabíjecích stanic včetně servisních a informačních středisek.

kaiserblick_ellmau

Kde se ubytovat

Pokud chcete, aby i samotné ubytování bylo zážitkem, vydejte se do rodinného hotelu Kaiserblick. Míří sem milovníci golfu, kteří mají 27jamkové hřiště pět minut od hotelu a mohou se tam vydat dokonce hotelovým golfovým autíčkem, ale skvěle tady bude i párům, kteří si mohou do sytosti užít jedinečného wellness světa. Nadšené budou i děti, protože hotel je vybaven nejen hernami, ale i rodinnou saunou a bazény pro děti. Během prázdnin mají děti k dispozici vlastní dětský bufet.

kaiserblick_ellmau

Bazén s výhledem

Nejkrásnější pohled na všudypřítomné hory je ovšem z hladiny nového vyhřívaného bazénu Sky pool na střešní terase hotelu. Když otec Grety Künig, která nyní hotel vede spolu s manželem Arminem, hostinec nad kostelem v Ellmau v osmdesátých letech kupoval, určitě netušil, jaký rozvoj nenápadné stavení čeká. Jeho centrální poloha je nesporným trumfem, ale Künigovi se s touhle předností rozhodně nespokojují. Sázejí především na osobní přístup k hostům (80 % klientely tvoří štamgasti), na nápaditou kuchyni (Armin je zároveň šéfkuchařem), kde se střídají tradiční tyrolská jídla s mezinárodními specialitami a na nově zrekonstruované wellness. Na jeho celkové ploše 1500 m

2 je právě největším lákadlem střešní bazén s terasou. Ranní plavání s výhledem na Wilder Kaiser patří k zážitkům, které nabíjejí nejen na celý den, ale které pak po návratu domů pomáhají bez psychické úhony přežít stresy všedních dnů.

kaiserblick_ellmau

Sauna = totální uvolnění

V prostorném wellness areálu hotelu Kaiserblick samozřejmě nechybí ani vířivka, solárium, parní lázně, infrakabina a sauny. Stejně jako ve všech rakouských špičkových hotelových spa také hosté hotelu Kaiserblick vyhledávají pravidelné saunové rituály. V případě sauny v Sky Relax Area samozřejmě s výhledem na posledními paprsky slunce nasvíceného Divokého Císaře se různé saunové ceremoniály konají dvakrát denně, vždy vpodvečer, každý den v týdnu.

Saunový mistr Luigi nalije na horké kameny saunových kamínek vonnou směs z bylinek a ručníkem pak každému na lavicích přiděluje porci horkého a voňavého vzduchu. Pocení je intenzívnější a příjemnou relaxaci zvyšuje i vůně.

kaiserblick_ellmau

Tyrolská i mezinárodní kuchyně

Večer je v restauraci hotelu rušno. Je možné si vybrat dobroty nejen ze skvělé tradiční tyrolské kuchyně, ale i ochutnat speciality moderní lehké a lahodné mezinárodní gastronomie. Všechny potraviny jsou čerstvé a do hotelu je dodávají hlavně místní sedláci. Volit lze šestichodové menu nebo à la carte. Pravidelně jsou organizovány ochutnávky vína a sýrů. Během prázdnin mají děti k dispozici vlastní dětský bufet. Tým kuchařů nezapomíná ani na alergiky a hosty, kteří mají předepsanou dietu. Na vinném lístku se nachází kolem 700 druhů vín.

Více informací o tomto místě najdete na www.kaiserblick.at

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*