Hudební festival pro celou rodinu, to je Holešovská Regata!

Tradiční hudební festival pro celou rodinu, Holešovská Regata, už podvanácté míří do romantických zahrad barokního zámku Holešov na Kroměřížsku. V pátek 21. a sobotu 22. června opět nabídne nejen kvalitní českou a slovenskou muziku, ale také originální a divácky oblíbenou soutěž netradičních plavidel, soutěž v přejezdu vodní lávky, gastro zónu s dobrým jídlem a pitím i bohatý doprovodný program.

Hudební festival pro celou rodinu, to je Holešovská Regata! (Foto www.holesovskaregata.cz)

Hlavními hudebními hvězdami letošního ročníku Holešovské Regaty jsou David Koller (čerstvě ověnčený cenou Anděl), Janek Ledecký, Monkey Business, Pokáč, Kapitán Demo, Desmod, Fleret či nadějná česká kapela The Silver Spoons. Doprovodný program zpestří mj. mimořádné vydání televizní talk show 7 pádů Honzy Dědka, jenž vyzpovídá vybrané festivalové hosty, a závěr bude patřit after party Leoše Mareše a tradičnímu ohňostroji.

Koncerty, soutěž plavidel, cyklistů a spousta her

Holešovská Regata je mezi jinými festivaly mimořádná jak úchvatným prostředím zahrad zámku Holešov, které nabízí možnost bavit se v centru dění u pódia i spočinout kousek stranou v klidnějších zákoutích, tak také tím, že naplno využívá v doprovodném programu zámecké vodní kanály.

Vedle soutěže netradičních plavidel a soutěže cyklistů přejíždějících vodní lávku se návštěvníci mohou vozit vyhlídkovými loděmi a děti se vyřádí na aquazorbingu. Pro malé návštěvníky jsou navíc v zahradě i na nádvoří zámku připraveny herní zóny a ve spolupráci s městem Holešov je možné během festivalu využít slevu 50 % na vstupné na zámecké výstavy, letos například na velmi atraktivní výstavu stavebnic SEVO.

Hudební festival pro celou rodinu, to je Holešovská Regata! (Foto www.holesovskaregata.cz)

Děti do 7 let mají na festival vstup zdarma, rodiny mohou využít zvýhodněné rodinné vstupenky. Více informací nejdete na www.holesovskaregata.cz

Tip: Kdo se chce zdržet přes noc, může využít hned vedle zámecké zahrady festivalový kemp!

Jak se zapojit do soutěže plavidel: Zúčastnit se může každý, kdo má chuť se pobavit a předvést se návštěvníkům festivalu. Jedinou podmínkou je sestrojení plavidla, které je poháněno „lidskou silou“, tedy pádlováním, veslováním, šlapáním či odpichováním. Motorový pohon není povolen. Tři nejzajímavější plavidla budou oceněna finanční odměnou. Vzhledem k omezené kapacitě vodního kanálu zámeckých zahrad, na nějž plavidla během sobotního programu vyplují,  je jejich počet omezen na maximálně 25 lodí. Zvažujete-li tedy účast, registrujte se co nejdříve.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*