Vyrobte si jarní zápich do zahrádky

Že už vás zima nebaví? Přivolejte si jaro! Třeba tímto milým zápichem do zahrádky, který časem využijete i jako hezkou velikonoční ozdobu.

Zápich do minizahrádky
Netradiční jarní zápich do minizahrádky. Foto: www.aladine.cz

„Jaro je jedním z nejproduktivnějších období, co se týká kreativity. Vidíme to na našich kurzech tvoření, které jsou v tyto měsíce zcela plné. Lidé si chtějí oživit byt a jarní motivy plné barev se k tomu přímo nabízejí. V posledních letech se staly velkým hitem takzvané zápichy do zahrádek, často už s velikonoční tématikou. Oblíbené jsou zejména pro svou jednoduchost a rychlost, zvládne je zkrátka každý,“ říká Martina Linková, která vede kreativní dílny a blog www.aladine.cz. Do květináče se zeleným osením a prvními jarními kytičkami se určitě bude hodit i velikonoční dekorace – co třeba zápich s motýlem?

Co potřebujeme na jarní zápich:

  • Gelová razítka StampoTextile, která koupíte v sadě 12 ks s motivy motýlů, ptáků, sov, vážek, budek… Součástí balení je polštářek s černou textilní barvou! Koupíte je na www.aladine.cz za 380 Kč.
  • Inkoustové barvy Aladine, jsou rychleschnoucí, bez kyselin, na bázi vody a máte výběr mnoha barev! Koupíte je na www.aladine.cz za 69 Kč.
  • Embossovací inkoust koupíte na www.aladine.cz za 39 Kč.
  • Embossovací prášek koupíte na www.aladine.cz za 133 Kč.
  • Akvarelový papír, krajka, štětec, nůžky, lepidlo, oboustranná lepicí páska, horkovzdušná pistole, samolepicí kamínek.

Postup:

  1. Vystřihněte dva stejné výřezy ve tvaru vejce. Naneste na nesavou podložku barvu, postříkejte vodou a pomocí štětce naneste barvu.
  2. Vysušte horkovzdušnou pistolí, na nabarvený povrch otiskněte razítka a znovu postříkejte vodou – s akvarelovým papírem si můžete hrát tak dlouho, až budete spokojeni.
  3. Na rub jednoho výřezu nalepte po obvodu oboustranně lepicí pásku a postupně přilepte krajku.
  4. Embossovacím inkoustem natiskněte motýla, posypte průhledným embossovacím práškem a zapečte horkovzdušnou pistolí.
  5. Rubovou stranu potřete lepidlem, do středu umístěte špejli a přilepte rubovou stranu. Na přední stranu přilepte motýla a doplňte samolepicí kamínek.

Návod pro www.aladine.cz  připravila Iriska Vohlídková

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

 

 

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*