Jsem jasný „vanista“, říká herečka Lucie Benešová

Herečka Lucie Benešová, kterou si televizní diváci spojují třeba s temperamentní Rózou z televizního seriálu Slunečná, si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. Když už má chvilku volna, tráví ji nejraději na své zahradě nebo v klubovém kině. Skvělý relax pro ni ale představují i chvíle strávené při domácím wellness, kdy může věnovat zaslouženou péči sama sobě i své pleti.

Herečka Lucie Benešová (Foto: www.essente.cz)

Kde a jak si nejlépe odpočinete?

Zrovna teď mám období, kdy mi skoro praská hlava. Vždycky rozjedu víc aktivit a pak…

A kde si nejlépe odpočinu? Mám hrozně ráda svou zahradu, když vím, že nemusím nic jiného dělat, tak mě baví jen přesazovat a sázet kytky, starat se o trávník… A taky miluju návštěvy kina. Nemyslím ale multikina, to udělám jen 1x za rok výjimku kvůli dětem, ale mám ráda malá klubová kina, kde dávají kvalitní filmy, a ta ráda podporuju.

Někdo relaxuje i tím, že si napustí plnou vanu vody s voňavou pěnou nebo solí…

Ano, to je také můj případ. Domácí wellness je pro mě jedním z osvědčených způsobů, jak načerpat energii. S kamarádkami si říkáme, že se lidi dělí na „sprchaře“ a „vanisty“. Tak já jsem jasný „vanista“. Sprchuju se opravdu výjimečně, jen když hodně spěchám. Ale koupání ve vaně miluju. Zkrátka naložím se do vany a aspoň dvacet minut si takhle užívám. To je pro mě úžasná relaxace!

Využíváte tenhle čas i pro péči o svou pleť?

No samozřejmě! To je ta nejvhodnější doba. Mám i nejrůznější olejíčky, soli a speciální přísady, které si přidávám do koupele. A od té doby, kdy jsem se blíže seznámila s českou kosmetikou Essenté a vyzkoušela ji doslova na vlastní kůži, obklopuji se v koupelně hlavně jejími přípravky. Kvalita téhle kosmetiky je opravdu špičková a líbí se mi i příběh zakladatelky firmy Essenté, paní Denisy Jasinské, která patří mezi odvážné ženy, jež se nebojí překážek a jdou za svým vysněným cílem. Byla jsem se podívat i ve výrobně Essenté a překvapilo mě, že je továrnička malá, přesto velmi profesionálně zařízená i vedená, že zde pracuje menší tým stejně nadšených lidí, a přitom mají tak velký odbyt! To je přímo zázračné!

Které konkrétní přípravky od Essenté jste si oblíbila?

Co se týče relaxace ve vaně, skvělá je mycí emulze s AHA kyselinami – stačí nanést trochu přípravku na navlhčenou pleť a pak ji jen krouživými pohyby jemně masírovat. Vyhovuje mi, že tahle emulze pleť perfektně vyčistí, ale přitom nezanechává nepříjemný pocit pnutí. Naopak – pleť je po ní jemná a hebká, nejspíš díky mandlovému oleji. A krásně a příjemně voní, což je pro mě taky dost důležité. Při koupání jsem si také oblíbila Jemný pleťový peeling Essenté. Je mi tak příjemný, že ho nanáším nejen na obličej, krk a dekolt, ale nechávám si trochu i na pokožku celého těla. Překvapilo mě, jak skutečně viditelně tahle kosmetika funguje – pleť je po peelingu jiná – vyhlazená, hedvábně jemná a zářivá. Peeling by se měl používat 1x za měsíc, ale přiznávám, že si ho dopřávám i častěji.

A co pleťové masky? Jste příznivkyní kupovaných, nebo si připravujete vlastní domácí?

Občas si dám na obličej kolečka okurky, jako to dělala moje babička, ale dobře vím, že většího efektu dosáhnu jen s profesionální kosmetikou. Takže pokud mám na relaxaci ve vaně aspoň 20 minut času, dopřeju si třeba 1x týdně Hydratační krémovou masku Essenté. Také jsem si ji zvykla používat – ještě v kombinaci s Intenzivním hydratačním boosterem – pokaždé, když se chystám na nějakou důležitou schůzku nebo akci a chci mít jistotu, že moje pleť bude v perfektní kondici. Hydratační maska má totiž nepřehlédnutelný liftingový efekt – vrásky jsou méně nápadné a pleť je celkově intenzivně zvlhčená.

Zbývá vám při velkém pracovním vytížení čas zajít si do kosmetického salonu?

Dosud jsem si na pravidelnou návštěvu kosmetického salonu čas nenašla, ale už jsem se s tím rozhodla něco udělat. Přece jen mi padesátka klepe na dveře, takže moje pleť si určitě pravidelnou a kvalitní péči zaslouží. Chystám se teď poprvé do kosmetického salonu Essenté a chtěla bych při té příležitosti vyzkoušet Korneoterapeutickou kúru Essenté, o které jsem hodně slyšela. Líbí se mi, že jde o šetrnější způsob peelingu, než je klasický chemický peeling, protože se AHA kyseliny uvolňují do pleti postupně. Na výsledek jsem moc zvědavá, ráda se pak o své dojmy podělím!

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*