Kosmetické odbornice radí, jak si užít léto bez újmy na kráse

Na co si dát v létě pozor, jakých chyb se vyvarovat a co udělat pro to, aby naše pleť i na podzim působila zdravě a mladistvě? Nejen ženám jistě přijdou vhod užitečné rady a tipy zkušených kosmetiček a odbornic z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou dermokosmetiky.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

„Sluneční brýle, klobouk a SPF 50, to je základ,“ doporučuje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické společnosti Essenté.

„Pobyt na slunci je tak příjemný a lákavý, přesto doporučuji jemnou pleť obličeje, krku a dekoltu slunečním paprskům úmyslně nevystavovat (a už vůbec ne mezi 11. a 15. hodinou, kdy jsou nejsilnější). Stačí, kolik záření „pochytá“ při našem běžném pohybu venku. Ultrafialové záření s volnými radikály totiž způsobuje úbytek kolagenu v pleti, ta tak ztrácí elasticitu a tvoří se na ní vrásky. Pokud tedy nechceme být po létě nemile zaskočeni různými nežádoucími projevy poškození pokožky a projevy stárnutí, je třeba vybavit se na léto kvalitními slunečními brýlemi, kloboukem a zvyknout si především obličej, krk a dekolt pečlivě chránit krémy s vysokým ochranným faktorem – nejlépe SPF 50, který představuje intenzivní ochranu před UVA i UVB zářením. Krém nanášíme hned ráno a během dne podle potřeby vrstvičku obnovujeme.“

Tip: ESSENTÉ Denní krém SPF 50 pokožku velmi intenzivně chrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením, a tím i před stárnutím vlivem slunečního záření. Pleť navíc intenzivně hydratuje, zklidňuje a regeneruje. Mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti, obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Zanechává ji dokonale ošetřenou a před sluncem dobře chráněnou. Krém se hodí pro všechny typy pleti, pro ženy i muže a koupíte ho na www.essente.cz za 530 Kč (50 ml).

Nikola Melkesová (www.essente.cz)

„Pleť nesmí nikdy žíznit,“ připomíná kosmetička Nikola Melkesová ze salonu Krása pro tebe v Praze na Smíchově.

„Všichni víme, že v horku, kdy se z těla odpařuje více tekutin, musíme také mnohem více pít – doporučuji alespoň 3 litry vody denně – čistou pramenitou prostřídat s minerálkami nebo slabým čajem. Hydrataci ale potřebuje naše pokožka dodávat i zevně. Právě pro tento účel slouží moderní kosmetické přípravky – hydratační krémy, boostery a masky. Vybírejte však jen ty nejkvalitnější s obsahem aktivních látek, jako je například Hydractin nebo kyselina hyaluronová. Pro zajištění správné hydratace pleti totiž není důležité jen množství vody, ale také to, jak efektivně je voda v pokožce vázána a využívána. Maximální přínos pro důkladné zvlhčení pleti představují právě hydratační boostery. Až na ně se pak nanáší vhodný krém podle typu pleti.“

Tip: Essenté Intenzivní hydratační booster osvěžující gelovou texturu pro intenzivní, okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky a hydratuje i silně vysušenou pleť. Booster pokožku zklidňuje a regeneruje, takže dlouhodobě zůstává hebká a svěží. Výborně se vstřebává a nezanechává mastný film. Obsahuje například tyto aktivní látky: Hydractin, Myramaze a kyselinu hyaluronovou. Koupíte ho na www.essente.cz za 960 Kč (50 ml).

Nikol Bárová (www.essente.cz)

„I po dni na pláži pleť důkladně očistěte,“ vzkazuje Nikol Bárová ze salonu Nikol Bárové v Mělníku.

„Čeká vás den plný lenošení a koupání na pláži? Bez líčení a make-upu? Báječné, užijte si ho! Ale rozhodně nejděte večer spát bez toho, abyste pleť řádně vyčistili. Všech zbytků krému, písku, soli z mořské vody a potu vás perfektně, a přitom velmi šetrně zbaví moderní mycí kosmetické přípravky s obsahem AHA kyselin. Doporučuji je používat nejen večer, ale i ráno, protože také po noci je třeba zbavit pleť potu a zbytků odumřelých buněk.“

Tip: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami – výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, tím pomáhá uvolnit ucpané póry, a předchází tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací. Koupíte ji na www.essente.cz za 520 Kč (200 ml). Na léto se pak bude hodit i cestovní balení (100 ml) za 350 Kč.

Co se ještě osvědčilo…

SOS pomoc na pleť podrážděnou od slunce představuje Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem, která zvlhčuje pokožku, stimuluje tvorbu kolagenu, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku po opalování. Je vhodná pro všechny typy pleti a koupíte ji na www.essente.cz za 530 Kč (50 ml).

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, pak najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*