Jak uspořádat kreativní narozeninovou párty

Chystáte dětskou oslavu a přemýšlíte, jak ji zorganizovat? Největší radost svým potomkům uděláte, když jim pozvete kamarády a pomůžete uspořádat nápaditou party. Kromě báječných dobrot nachystejte i zajímavé kreativní pomůcky. Společné tvoření je zabaví, rozvine jejich fantazii a prohloubí vzájemné vztahy.

Aladine vyrábění
Největší radost dětem uděláte, když jim pozvete kamarády a společně si třeba něco vytvoříte. Foto: www.aladine.cz

„Před několika lety bylo hodně populární zvát kamarády do různých koutků, kde pro ně byl připravený program. Jak ale pozoruji i ve svém okolí, dnes se spíš vrací trend pozvat si kamarády domů, společně se věnovat nějaké řízené aktivitě – třeba tvoření – a pak si společně hrát v domácím prostředí. Výjimkou nebývají ani tzv. přespávačky, kdy děti po společně stráveném večeru mohou u kamaráda zůstat na noc. Jejich hry tak nejsou ničím přetrženy a mohou si naplno užít společný čas,“ říká Martina Linková ze společnosti AladinE, která se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek.

Místo super dortu promyšlená příprava

Aladine převlékací panenky
Holčičky rády kombinují princeznám oblečení. Foto: www.aladine.cz

Určitě se vyplatí zapojit děti do příprav oslavy. A to opravdu na všech úrovních: téma, program, pozvánky, výzdoba, výslužka, ale třeba i organizování spaní apod. „Není dobré dávat dětem narozeninovou oslavu celou nachystanou na klíč. Já radši peníze a energii věnuju společné přípravě, než důslednému vybírání tematického dortu. U nás doma je tradice, že dort si dítě vybere v oblíbené cukrárně a já čas strávený pečením nebo organizováním super dortu radši věnuju společným přípravám. Někdy ovšem trvají i půl roku! Vymýšlí se téma party, jak jej naplnit, jaké budou společné hry nebo právě tvoření. A chybět nemůže ani pořádná výzdoba – ta někdy zabere i několik dnů. A věřte, že děti ji vyrábějí s nadšením! Beru to zkrátka jako skvělou příležitost strávit se svými dětmi čas, zapojit je do příprav a taky je nenápadně něčemu přiučit,“ dělí se o své zkušenosti Martina Linková.

A jaké téma mělo zatím u jejích dětí největší úspěch? Harry Potter, princezny, Etiketa na královském dvoře, ale taky kouzelná cukrárna. Děti si prý pro kamarády vyráběly kouzelnické hůlky nebo vyráběly jmenovky, menu a ozdoby na slavnostní stůl na královskou etiketu.

Pro kluky hrady, pro holčičky princezny

Aladine StampoHrad
Kluky určitě zaujme stavba 3D hradu z papíru. Foto: www.aladine.cz

K vyrábění mají asi blíž spíš holčičky, kluci se spíš potřebují hodně hýbat. Ovšem když je dobře postavená aktivita, i oni se se zájmem zapojí. „Kluky fascinuje třeba sprejování barev přes šablony na trička, ale i na papír. Jako šikovná pomůcka se dají využít i razítka dinosaurů nebo aut a hodně tvořivého času se pak dá věnovat přípravě prostředí, jako je druhohorní krajina pro dinosaury nebo závodnická dráha. Baví je i výzvy, například 3D projekty z papíru. Tady jednoznačné vede stavba hradu,“ říká Martina Linková s tím, že zvláště u kluků je důležité mít aktivitu dobře připravenou, eliminovat otravné momenty a mít nachystané třeba polotovary.

U holčiček ale jednoznačně vítězí kreativní tvoření – trička, textilní tašky, malování tenisek, výroba šperků, a také společné pečení a zdobení sušenek a jiných dobrot. Oblíbené je také vyrábění mýdel či šumivých tablet do koupele, ale i modelování a mozaiky. Jako skvělá pomůcka se hodně osvědčila razítka z řady StampoFashion, kdy holčičky kombinují princeznám oblečení. To si pak mohou vymalovávat a celé nazdobit samy, nebo mohou kombinovat orazítkované barevné papíry a jiné materiály. Z nich pak vystřihují šatičky, oblečení kombinují apod. Je to skvělá zábava i pro větší skupinu děti, které se tak vzájemně inspirují a užijí si i víc legrace.

Aby byt přežil bez úhony

Vyrábění Aladine
Celý velký stůl obalte smršťovací fólií a na zem dejte dejte velké kartony. Foto: www.aladine.cz

Možná zatím s organizováním domácí dětské party nespěcháte, protože máte obavy, aby při ní neutrpělo pěkné zařízení vašeho bytu. Určitě se vám tedy budou hodit cenné zkušenosti Martiny Linkové z AladinE. „Osvědčila se mi smršťovací fólie, kterou vždycky obalím celý velký stůl. Na zem pak rozložím velké kartony. Obalování stolu a ochranu podlahy dělám se všemi, je to pro mě důležité, aby děti viděly, že nám na našem zařízení záleží a nechceme ho jen tak zničit. Je to také drobná výchovná lekce. Než zahájíme samotné tvoření, dáváme dětem starší trička či košile, nebo do pozvánek napíšeme, aby si donesly i oblečení na tvoření nebo zástěrky.“

A ještě jeden osvědčený tip přidává na závěr: Nezapomeňte na výslužku! I malým hostům udělá radost, když dostanou při odchodu dáreček jako poděkování. Vyrobte proto společně s dětmi každému návštěvníkovi malou taštičku, nazdobte ji a nachystejte do ní třeba 2-3 krásně zabalené čokoládové bonbony, kartičku s vlastnoručně napsaným poděkováním nebo malý dáreček, který děti samy vyrobí.

Stampo T-shirt, Party pro holky
Stampo T-shirt, Party pro holky. Foto: www.aladine.cz

Kreativní pomůcky pro inspiraci:

Stampo T-shirt, Party pro holky – sada univerzálních gumových razítek na textil na pěnové hmotě s hlubokou texturou. Velké obrázky umožňují pohodlné vybarvování. Součástí balení jsou textilní fixy a polštářek s černou textilní barvou. Koupíte na www.aladine.cz za 399 Kč.

Hrad StampoArchitekt – sada obsahuje 45 ks razítek střech, hradeb, věží, bran, vrat, okýnek a postaviček. Obrázky lze kombinovat do desítek nejrůznějších variací. Součástí balení je i inkoustový polštářek. Koupíte na www.aladine.cz za 550 Kč.

Převlékací panenky, princezny
Převlékací panenky, princezny. Foto: www.aladine.cz

Převlékací panenky, princezny – základní sada – revoluční kreativní sada v luxusním balení, z níž děti seskládají 3000 různých variací panenek, v rozmanitém oblečení s různými účesy i doplňky. Panenky se dají pohodlně vybarvit a dotvořit. Koupíte na www.aladine.cz za 550 Kč.

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru.

Více na www.aladine.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*