Léto na Valašsku: kurzy pečení frgálů, triatlonový kemp i týden kultury

Naučte se péct tradiční valašské koláče, frgály, pod dohledem zkušených pekařek Resortu Valachy. Ochutnejte degustační menu snoubené s lahodnými víny v unikátní zážitkové restauraci Lanterna. Pokud hledáte nové výzvy a rádi byste vyzkoušeli triatlon, můžete se zúčastnit kempu pod vedením jednoho z nejlepších triatletů na světě Petra Vabrouška. Anebo se vydejte na Týden kultury, kdy vás pod cirkusovým šapitó čeká 9 divadelních představení známých herců, koncerty i rodinný den.

Léto na Valašsku: kurzy pečení frgálů, triatlonový kemp i týden kultury (Foto: www.valachy.cz)

Kurz pečení valašských frgálů

Zpestřete si návštěvu Velkých Karlovic neobvyklým zážitkem a naučte se péct frgály – unikátní valašské koláče. Zkušené pekařky z Resortu Valachy pořádají v hotelu Galik v červenci a v srpnu (každé úterý a neděli od 10 do 13 hodin) kurzy, v nichž získáte nové dovednosti, dozvíte se více o tomto typickém valašském koláči, a pokud přijdete i s přáteli nebo s dětmi, užijete si společně spoustu zábavy. Především si ale zhotovíte vlastní frgál, který si odvezete domů i s receptem a diplomem!

Speciální degustační menu s vinařstvím Mikrosvín

V sobotu 22. 7. můžete ochutnat nové degustační menu zážitkové restaurace Vyhlídka. Představí jej sám šéfkuchař Pavol Pikulák společně se Zbyňkem Žiškou, sklepmistrem vinařství, s jehož víny je menu snoubeno. Těšit se můžete na mušle sv. Jakuba s fenyklem a citronovým kaviárem, krém z pečeného česneku s podmáslím, siven filet na grilu s těstovinovým risottem a bazalkou, sorbet mango, mučenka, holuba s kukuřicí, borůvkami, brambory a zeleninou a jako dezert na tvarohovou kouli s čokoládou a meruňkami.

Léto na Valašsku: kurzy pečení frgálů, triatlonový kemp i týden kultury (Foto: www.valachy.cz)

Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem

Hledáte nové výzvy a rádi byste vyzkoušeli triatlon? Nebo jste mu již propadli a chcete se zdokonalit, posunout své možnosti či načerpat užitečné informace o tréninku, přípravě na závody či výživě? Ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích pořádají 20. – 30. 7. triatlonový kemp pod vedením jednoho z nejlepších triatletů na světě Petra Vabrouška. K jednotlivým účastníkům přistupuje individuálně – čeká vás dvoufázová příprava ve všech disciplínách triatlonu.

Týden kultury na Valašsku

Devět představení během sedmi dnů v cirkusovém šapitó uprostřed Beskyd: takový bude 7. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Uskuteční se 17. až 23. srpna ve Velkých Karlovicích, v malebném údolí Léskové pod hotelem Lanterna. Festival zahájí Divadlo Bez zábradlí s komedií Tři muži na špatné adrese s Karlem Heřmánkem a Zdeňkem Žákem v hlavních rolích. V dalších dnech se můžete těšit na komedii Úča musí pryč v podání Divadla Verze s Davidem Prachařem, Lindou Rybovou, Petrou Špalkovou či Igorem Chmelou, Rebelky Divadla Bolka Polívky s Chantal Poullain nebo Ráno poté, nejnovější hru Pantheon production s Lucií Zedníčkovou a Michaelou Tomešovou. Pro děti je připraven sobotní koncert dětské hudební skupiny Čiperkové, na který naváže Rodinný den s hrami, soutěžemi a dalším doprovodným programem, v neděli pak pohádka 1000 a jedna noc Divadla NAVĚTVI. Zlatým hřebem festivalu budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. Závěrečný večer bude patřit besedě s Jaroslavem Duškem a Pjér la Šé´zem. Atmosféru před představeními každý den zpestří živá hudba v party zóně s občerstvením a posezením. Úvodní večer bude patřit zahajovacímu koncertu beskydské písničkářky KACZI. V dalších dnech zahrají saxofonistka Nikol Naňáková či houslistka Alžběta Králová. Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury Spa hotel Lanterna, kde mají ubytovaní hosté v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj.

Léto na Valašsku: kurzy pečení frgálů, triatlonový kemp i týden kultury (Foto: www.valachy.cz)

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci a gastro zážitky v Beskydech. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět a bohatou nabídku exotických masáží. Nároční gurmáni ocení zážitkovou restauraci Vyhlídka, nabízející šestichodová menu snoubená s lahodnými víny. Po rekonstrukci je zde k dispozici nová terasa, restaurace s vinotékou a ubytovat se můžete v pokojích s panoramatickou vanou a výhledy do údolí. V létě se zde koná každý čtvrtek večer s cimbálem na terase s ukázkou výroby valašských korbáčků, dvakrát týdně si můžete dopřát ranní lekce jógy a denně vyhlášené saunové rituály v L-Spa. Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*