Letos nejlépe k sousedům do Leogangu – autem a bez stresu

Toužíte vyrazit ještě na podzim někam za zážitky, ale odrazuje vás chaos na letištích? Tak sedněte do auta a vydejte se do rakouského Leogangu, který leží jen kousek za hranicemi. Čeká tu na vás nádherná alpská příroda i široká nabídka sportovních a kulturních aktivit. A náš tajný tip – dokonalé zázemí najdete v hotelu Puradies.

Letos nejlépe k sousedům do Leogangu – autem a bez stresu (Foto: www.puradies.com)

„Říká se, že už pouhé tři dny strávené v pěkném přírodním prostředí jsou opravdovým balzámem pro lidskou psychiku. Cítíme se odpočatí, zbavení stresu a starostí. A tahle pohoda nám údajně podle odborníků vydrží až šest týdnů po návratu domů. Já s tímhle tvrzením rád souhlasím, protože i na našich hostech je vidět, jak po pár dnech strávených v překrásné alpské přírodě, ať už při sportování nebo poklidných procházkách, působí spokojeně, odpočinutě a radostně. A v duchu myšlenky – přiblížit se maximálně přírodě – jsme také vybudovali náš hotel,“ říká na úvod Michael Madreiter z hotelu Puradies v rakouském Leogangu, vzdáleném jen pár hodin jízdy od našich hranic.

Obklopeni přírodou i dokonalým designem

Pohled na vrcholky Alp, šťavnatě zelená úbočí s poklidně se pasoucími krávami a malebně se klikatícími cestami se vám v hotelu Puradies naskytne na každém kroku. Ať už se ocitnete v jedinečném baru s prosklenými stěnami, prostorné čítárně, ve wellness světě a jeho úchvatných panoramatických saunách, anebo ve svém útulném pokoji. Odevšad budete mít překrásný výhled do krajiny, a to díky obrovským proskleným plochám, které působí téměř neviditelně, takže máte neustále pocit, že se nacházíte uprostřed přírody. Přispívají k tomu i materiály použité v interiérech, mezi nimiž převládá dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie. Pokud milujete dokonalý design, tady budete doslova „v sedmém nebi“ – ostatně resort Puradies už má na svém kontě několik mezinárodních designérských ocenění.

Letos nejlépe k sousedům do Leogangu – autem a bez stresu (Foto: www.puradies.com)

Pro horské turisty i lelkující požitkáře

Mezi drsnými vápencovými velikány – hřebeny Steinernes Meer a Leoganger Steinberge – a mírnými travnatými horami se nachází více než 400 kilometrů dobře udržovaných a perfektně značených turistických stezek. Můžete na ně vyrazit přímo od hotelu, nebo se nechat vyvézt na pláně jednou ze dvou kabinových lanovek, mezi nimiž se hotel Puradies nachází.

Pod heslem „simply hike“ („jednoduše putovat“) jsou turistické trasy v Leogangu doplněny nenápadnými regionálními instalacemi, které vás přimějí se na chvilku zastavit a užít si jedinečnost okamžiku. „Také z těchto důvodů jsme na stezkách vybudovali lesní relaxační houpačky a dřevěné lavičky s 360stupňovým panoramatickým výhledem,“ vysvětluje Michael Madreiter a dodává, že Leogang je ideální i pro horolezce, na které zde čeká přes 1 000 sportovních lezeckých tras a 10 ferrat. „Pokud byste si netroufali do skal sami, rádi vás doprovodí zkušení průvodci. K dispozici jsou i dvě moderní lezecké haly, přičemž Felsenfest v Saalfeldenu s plochou 1 700 m² patří k největším a nejmodernějším v regionu.“

Letos nejlépe k sousedům do Leogangu – autem a bez stresu (Foto: www.puradies.com)

Umělecká výstava přímo na stezce

Skvělým zpestřením pro všechny návštěvníky je také umělecká stezka, která byla otevřena letos v červnu nad Leogangem. Zasloužilo se o ni kulturní sdružení FREIRAUM a Leoganger Bergbahnen, které chtějí podpořit tradiční i novou místní kulturu a nabídnout umělcům možnost dále rozvíjet své nadání. Stezka začíná pod horní stanicí lanovky Asitzbahn a končí na mezistanici a zdobí ji díla Adriany Franzi, která vyzařují její silné pouto k rodné Sicílii. Důležitou roli v obrazech umělkyně, která žije a tvoří ve Vídni, hraje antická kultura, architektura a krása sicilské přírody. Umělecká díla budou k vidění do 16. října 2022.

Horský běh i moderní fitness

„V posledních letech se stal velmi oblíbený Trail-Running (horský běh), který nejen posílí celý pohybový aparát, ale učiní ze sportovního vyžití v přírodě nezapomenutelný zážitek. V Leogangu si ho můžete vyzkoušet na některé z 22 stezek nejrůznějších profilů o celkové délce 120 kilometrů,“ upozorňuje Michael Madreiter z hotelu Puradies a dává ještě jeden skvělý tip – moderní fitnessparcours v Leogangu nabízí 10 posilovacích, 10 protahovacích a 10 mobilizačních cvičení a stanoviště pro nordic walking a běh.

Letos nejlépe k sousedům do Leogangu – autem a bez stresu (Foto: www.puradies.com)

Za relaxem a gurmánskými zážitky

Tělo unavené sportem si zaslouží hýčkání, nejlépe ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na impozantní svět hor, s parními lázněmi, infrakabinkami a prostornými odpočívárnami.

Vynikající jídla si pak vychutnáte v restauraci Ess:enz, která je vyhlášená špičkovou gastronomií. „Hlavní suroviny nám dodává horský bio statek, který také patří k hotelu,“ říká Michael Madreiter z hotelu Puradies a upozorňuje, že v Leogangu najdete i mnoho farmářských obchodů, kde jsou k mání regionální kvalitní salámy a klobásy, sýry, pálenky, med a další dobroty, které poslouží i jako suvenýry. „Posledním hitem jsou samoobslužné automaty, kde můžete získat i zeleninu non stop. Prostřednictvím dotykové obrazovky si vyberete zeleninu, kterou si pak vyndáte z příslušného zásobníku,“ upozorňuje na poslední novinku v dovolenkovém ráji Leogangu Michael Madreiter z hotelu Puradies.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*