Letošní Výstava stanů a vybavení do přírody sází na ekologii, moderní technologie, komfort a design

Organizátoři letošní Výstavy stanů, která probíhá od 31. 5. do 25. 8. 2019 v areálu PVA EXPO Praha Letňany a je největší akcí svého druhu v Evropě, s nadsázkou říkají, že její přípravě věnovali rok života. Podařilo se jim ovšem shromáždit to nejlepší, co současný svět turistiky a outdooru nabízí.

Výstava stanů a vybavení do přírody 2019
Výstava stanů a vybavení do přírody 2019. Foto: www.vystavastanu.cz

„Nejvíce novinek bude letos k vidění ve výrazně rozšířeném úseku obuvi. Kromě toho jsme rozšířili nabídku také o další světové značky jako Adidas, Salomon, Columbia, špičkové batohy Gregory, vybavení pro fajnšmekry od firmy Black Diamond, největšího výrobce oblečení z merino vlny Icebreaker, prémiovou značku La Sportiva spojovanou s lezením, ale i trailovým běháním, nebo slavnou českou značku Highpoint. Podařilo se nám také vytvořit nejucelenější nabídku kempinkového vybavení ve střední Evropě a zapomenout nesmím ani na zcela nové kategorie lezeckého vybavení, stanových a karavanových přístaveb a městských batohů,“ vyjmenovává novinky letošní Výstavy stanů a vybavení do přírody její manažer a outdoorový specialista Vít Hruška.

Trendy, které oslovují mladé

Jedním z přání organizátorů letošní Výstavy stanů je oslovit nabídkou co nejvíce mladých lidí. „Kdo se ve světě outdooru pohybuje, ten jistě zaznamenal trendy, které jím poslední roky hýbou. Je to především ekologický přístup, vstup moderních technologií a mnohem větší důraz na komfort a design. Proto se domnívám, že i mladé letos naše nabídka, která tyto trendy reflektuje, zaujme. Navíc nově přibyla nebo byla rozšířena produktová nabídka trendy a fashion outdoorových značek populárních především u mladší generace, jako je The North Face, Fjällräven, Dakine nebo Chillaz,“ upozorňuje Vít Hruška, který se prý osobně nejvíc těší na novou sekci s interním názvem Premium mix, kde je na jednom místě k vidění vybavení a oblečení do těch nejnáročnějších podmínek. Na své si tu přijdou novodobí dobrodruzi, kteří se rádi vydávají do neznáma a potřebují tzv. výbavu pro přežití, ale i horolezci nebo vodáci.

Výstava stanů a vybavení do přírody 2019
Největší evropská akce svého druhu probíhá od 31. 5. do 25. 8. 2019 v areálu PVA EXPO Praha Letňany. Foto: www.vystavastanu.cz

Legendou je stanové městečko i spacákové ležení

Tradičním „tahákem“ celé akce je ovšem stanové městečko, tedy 320 nejrůznějších typů stanů, které jsou zde postaveny. Právě podle této jedinečné atrakce dostala Výstava stanů před lety svůj název. Ostatně – kde jinde máte na jednom místě možnost vlézt si postupně do tolika stanů a vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se v nich bude nocovat? Není divu, že tuto příležitost každoročně vítají jak dospělí návštěvníci Výstavy stanů, tak i jejich děti.

Stejně jako dnes již legendární „spacákové ležení“ se stovkami spacáků a karimatek připravených k otestování nejen na hladkém povrchu, ale také třeba na kamenech…

A co je důležité – všude na Výstavě jsou k dispozici odborně vyškolení prodavači, ochotní se vším poradit a zodpovědět jakékoli dotazy.

Výstava stanů a vybavení do přírody 2019
Češi dobře vědí, co chtějí
Výstava stanů je určena širokému spektru zákazníků, protože představuje všechny druhy sortimentu pro turisty, výletníky a cestovatele, v různých cenových relacích, a to od více než 250 světových výrobců! Foto: www.vystavastanu.cz

Koupit ponožky a jet na Maledivy?

K odpočinku a občerstvení je pak připravena restaurační zóna s vystavenými hamakami. A rozhodně se vyplatí vyplnit třeba právě při přestávce na jídlo soutěžní lístek. Velkým lákadlem letošní výstavy jsou totiž kromě nejširší nabídky na trhu a výhodným cenám také atraktivní ceny v soutěžích.

„Představa, že si koupíte třeba jen jedny ponožky a vyhrajete zájezd na Maledivy nebo Peugeot Rifter, je opravdu lákavá. Letos budeme hrát o fantastické ceny – kromě zmíněného zájezdu na Maledivy a automobilu je mezi výhrami i zájezd Po stopách starých Mayů, špičkové horské kolo, desítky fotoaparátů nebo tabletů, pobyty v těch nejlepších tuzemských penzionech, přelet nad Alpami v horkovzdušném balónu a desítky dalších cen. Stačí pouze nakoupit za jakoukoliv částku a vyplnit soutěžní lístek. Losuje se každý týden a hned po slosování budou výherci kontaktování a zveřejnění na našich stránkách,“ vysvětluje „pravidla hry“ manažer letošní Výstavy stanů a vybavení do přírody Vít Hruška.

Výstava stanů a vybavení do přírody 2019
Výstava stanů a vybavení do přírody 2019. Foto: www.vystavastanu.cz

Výběr toho nejlepšího ze světa

„Loni nás mile překvapily reakce zákazníků, kteří v drtivé většině s nadšením vítali vylepšený koncept vystavení i širší a ucelenější nabídku produktů. A právě tato zpětná vazba nás letos motivovala ke snaze vytvořit ještě lepší a ucelenější nabídku i atraktivnější prezentaci vystavených produktů. Přípravám letošní Výstavy stanů jsme obětovali rok života. Objížděli jsme výrobce, dodavatele i všechny velké veletrhy a poctivě vybírali pro zákazníky to nejlepší. Přijďte se podívat a přesvědčit se, zda se nám to podařilo,“ zve všechny příznivce trávení volného času v přírodě Jaroslav Skalka z outdoorového e-shopu www.4camping.cz, který je tradičním pořadatelem Výstavy stanů a vybavení do přírody.

Kde se vybavit na výlety, rodinnou dovolenou, na tábor, festival i na expedice?

Na 22. ročníku největší evropské prodejní Výstavy stanů a vybavení do přírody, kterou od 31. 5. do 25. 8. v areálu PVA EXPO Praha Letňany pořádá e-shop s outdoorovým vybavením www.4camping.cz Na ploše 10 000 m² najdete největší nabídku turistického a outdoorového vybavení 250 outdoorových značek od stanů, spacáků, karimatek a batohů až po boty, oblečení, kempinkový nábytek a cestovatelské vychytávky. Vyzkoušet si můžete na 320 vystavených stanů nejrůznějších modelů a ležení se stovkami testovacích spacáků a karimatek. I letos na vás čekají velké výstavní slevy, výhodné ceny a soutěže o hodnotné ceny, jako je osobní automobil, dovolená na Maledivách, špičkové kolo, fotoaparáty a další. Chutné občerstvení zajistí restaurace s cestovatelskou stravou a rodiče ocení dětský koutek i speciální lezeckou stěnu pro děti. Parkování i vstupné je zdarma.

Více na www.vystavastanu.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*