Lidé už jezdí tradičně na Vánoce do „svého“ hotelového pokoje

Pro mnoho párů, ale i rodin s dětmi se stalo v posledních letech zvykem trávit vánoční svátky aktivně někde v přírodě, nejlépe na horách, místo uklízení, vaření a pak sezení u televize s hromadou cukroví. A rádi se vracejí na stejná místa, kde už mají i „svůj“ pokoj. Například do beskydského Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Spa hotel Lanterna Velké Karlovice
Spa hotel Lanterna Velké Karlovice. Foto: www.lanterna.cz

„Nejenže se k nám mnozí hosté na vánoční svátky opakovaně vracejí rok, co rok, ale většinou si žádají i stejný pokoj jako minule, někdy dokonce i stejný stůl v restauraci. A jsou potěšení, že je u nás na hotelu díky stálosti personálu obsluhují stále stejné tváře. I pro nás je příjemným zpestřením starat se o Vánocích o „staré známé“. Díky tomu panuje v hotelu skutečně rodinná atmosféra,“ říká Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna, který je součástí Resortu Valachy, a dodává, že velkým lákadlem je pro hosty možnost neomezeného vstupu do relaxačního centra, kde je během svátků méně lidí než obvykle.

Novým trendem se pak stávají pobyty mezi vánočními svátky a silvestrem. „Řada lidí v tomto období přijíždí aspoň na jednu či dvě noci, což ještě před pár lety nebylo zvykem. Je to způsob, jak utéct od jídelních orgií, zasportovat si, relaxovat, a to za ceny dočasně snížené v období mezi vánočními a silvestrovskými pobyty. Pro hosty v tomto čase pořádáme i doprovodný program, letos to budou sváteční lekce jógy, degustace vín s Vinařem roku Jindřichem Kadrnkou nebo procházka s myslivcem ke krmelci, vhodná pro děti,“ dodává Martina Žáčková s tím, že lidé zkrátka nechtějí odjet na celý týden, spíš si jen „povyrazit“ na jednu dvě noci, natěšit se na jarní prázdniny…

Vánoce na horách
Vánoční pobyty v hotelech Lanterna a Horal si užijí rodiny s dětmi, zamilované páry i senioři. Foto: www.lanterna.cz

Trochu jiný vánoční scénář

Pokud se tedy dokážete vymanit ze stereotypu možná trochu zbytečných povinností, jakými jsou přehnaný úklid, shánění množství dárků a trávení spousty času při pečení cukroví, třeba najdete zalíbení v trochu jiném scénáři…

Po skvělé snídani s výhledy na zasněžené Beskydy vyrazíte za lyžováním či na běžky – sjezdovky i běžecké tratě začínají nedaleko od hotelu, navíc na Štědrý den je lyžování na sjezdovce Horal zdarma! Pokud by snad nebyly sněhové podmínky úplně ideální, můžete si vzít v recepci speciálně pro hosty připravenou mapu, půjčit si zdarma hole na nordic walking a vydat se po některé z mnoha značených turistických tras. Novinkou je i Fotostezka Valachy, která vás dovede na fotograficky nejvděčnější místa v okolí Velkých Karlovic.

Saunové rituály Lanterna
A po horké sauně se příjemně zchladíte v bazénu s výhledem do přírody. Foto: www.lanterna.cz

Samozřejmě velkým lákadlem Spa hotelu Lanterna i hotelu Horal jsou jejich vyhlášená relaxační centra a wellness s termálními bazény, bohatou nabídkou exotických masáží a saunováním. „Například hosté, kteří přijedou na vánoční pobyt do hotelu Lanterna, mají v ceně neomezený vstup do zdejšího L-Spa i jednu relaxační masáž, a zároveň mohou kdykoli bezplatně navštívit i wellness s termálními bazény se slanou vodou a saunovým světem v blízkém hotelu Horal, kde probíhají i známé saunové rituály. Mezi oběma hotely samozřejmě funguje pro hosty zdarma shuttle servis,“ upozorňuje Martina Žáčková z Resortu Valachy a připomíná i bohatý doplňkový program, který letos pro návštěvníky připravili.

V ceně vánočního pobytu tak mají hosté nejen vynikající štědrovečerní večeři (jedinečnou gastronomií je ostatně Spa hotel Lanterna vyhlášený), ale například i romantickou projížďku v koňském povozu. Navečer 22. 12. je pak připravena Vánoční degustace rumů v Cocktail baru Lanterna a ráno 23. 12. si můžete zacvičit jógu s indickým jogínem Zyiadem. Zajímavý pak jistě bude i odpolední Vánoční program v Bistru Razula (nedaleko hotelu Lanterna), který představí tradiční valašské zvyky, obyčeje i umění valašských řemeslníků. Zájemci si tu zároveň mohou vyzkoušet například drátkování, foukání skleněných ozdob a další dovednosti.

Velké Karlovice - údolí Leskové
Výhledy na zasněžené Beskydy jsou neodolatelné. Foto: www.lanterna.cz

Který vánoční pobyt si vyberete?

Vánoce v Beskydech (20. 12. – 25. 12. 2020)

Štěpánský pobyt ve Spa hotelu Lanterna (25. 12. – 28. 12. 2020).

Silvestrovský pobyt (25. 12. 2020 – 2. 1. 2021)

Více zde: https://www.valachy.cz/lanterna/pobyty/vanoce-v-beskydech/

 

Lanterna bežky
Resort Valachy ve Velkých Karlovicích připravil pro své návštěvníky spoustu novinek. Foto: www.lanterna.cz

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích se stal synonymem pro dokonalou relaxaci uprostřed krásné beskydské přírody. Hosté mohou poznávat krásy Valašska při výletech i sportování – v zimě tu jsou ideální podmínky pro sjezdové a běžecké lyžování, děti se tu skvěle zabaví při sáňkování a bobování. Součástí hotelu je také relaxační centrum s bazénem a saunovým světem. Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i vyhlášená zážitková restaurace Vyhlídka. Spa hotel Lanterna také pořádá pravidelně zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*