Mnichov a památky, které vás dostanou

Slavnosti piva v Mnichově jsou každoročně největším svátkem příznivců chmelového moku. Letos začínají 17. září a pivo a zábava budou na Tereziánské louce v hlavní roli do 3. října, to vše pod dohledem a řadou velkých bezpečnostních opatření. Autobusy Eurolines vás na Oktoberfest zavezou od 350 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Octoberfest
Největší pivní festival světa letos vypukne za velkých bezpečnostních opatření. Foto: www.eurolines.cz

„V době konání Oktoberfestu vyráží našimi autobusy do Mnichova každoročně více lidí, protože spojení je ideální – autobusy vás dovezou až na Hackerbrücke, odkud je to pěšky na Tereziánskou louku pouhých deset minut,“ říká Pavla Lauermannová, která zastupuje autobusového dopravce Eurolines s tím, že doufá, že nedávné tragické události v Německu nebudou mít vliv na návštěvnost této akce. Zároveň dodává, že na bezpečnostní opatření se letos maximálně zaměřují i organizátoři Oktoberfestu. „Podle dostupných informací budou návštěvníci muset projít pečlivými vstupními kontrolami, nevyhne se jim pravděpodobně prohlídka zavazadel. Zvažován je i zákaz vstupu s velkým batohem nebo taškou a postupné pouštění návštěvníků na akci, aby jejich počet nepřesáhl bezpečnostní mez.”

Pivo, kroje i koncerty pod širým nebem

Oktoberfest
Kromě mnoha druhů piv na vás v Mnichově čeká i spousta zábavy. Foto: www.eurolines.cz

A co vás na největším pivním festivalu světa letos čeká? Loni zde 5,9 milionu návštěvníků vypilo 7,3 milionu litrů piva! Kromě mnoha druhů piv na vás tady čeká i spousta zábavy:

– Festival bude zahájen 17. 9. 2016 v 11: 00 hod. na Sonnenstraße-Schwanthalerstraße. Na 1000 účastníků se vám předvede v bavorských krojích na vozech taženými koňmi vezoucích pivo. Ve 12: 00 hod. bude starostou města slavnostně otevřen první sud piva.

– Kostýmová a vojenská přehlídka se uskuteční 18. 9. 2016. Na sedmikilometrové trase ulicemi Mnichova potkáte „vojenskou“ četu v historických uniformách, s pochodující kapelou, koňmi, krávami, bohatě zdobenými valníky a samozřejmě s lidmi v krojích.

– 25. 9. 2016 se můžete zúčastnit hudebního Oktoberfestu pod širým nebem a zaposlouchat se do koncertu živých kapel hrajících tradiční bavorskou dechovou hudbu i modernější žánry.

– Rodinné dny se budou konat 20. a 27. 9. 2016 vždy od 12:00 do 18:00 hod. a děti si užijí legraci na mnoha atrakcích a v zábavních centrech za sníženou cenu.

– Zakončení Oktoberfestu proběhne 3. 10. 2016 ve 12:00 hod. U sochy Bavarie budou slavnostně korunováni králové střelecké soutěže, která se koná současně s pivním festivalem.

Autobus Eurolines
Moderní autobusy Eurolines vám zajistí maximální pohodlí. Foto: www.eurolines.cz

Jak se na Oktoberfest dostat: Až dvakrát denně z Prahy za 5,5 h (v 07:00 nebo 16:30 h, zpět z Mnichova v 17:00 nebo v 6:30 h) nebo 3x týdně z Plzně (v 18:00 h) pohodlnými autobusy Eurolines, v nichž máte dostatek místa, zdarma WiFi v ČR i zahraničí, zásuvky 230 V. Jednosměrnou promo jízdenku pořídíte od 350 Kč! Více na www.eurolines.cz

 

Oktoberfest v číslech:

– v roce 2011 bylo spotřebováno neuvěřitelných 7,5 milionů litrů piva

– v roce 1997 se snědlo více než 450 000 kuřat

Mnichov Oktoberfest
Děti si užijí legraci na mnoha atrakcích a v zábavních centrech. Foto: www.eurolines.cz

– pivo na Oktoberfestu obsahuje 4,5 – 5 % alkoholu

– první slavnosti proběhly v roce 1810

– číšník Oliver Struempfl na Oktoberfestu unesl rekordních 27 sklenic piva

– každoročně tu najde práci 12 000 lidí

– až 100 000 míst je připraveno k sezení

– hranice pro pití alkoholu v Německu je 16 let

Zdroj informací: www.eurolines.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*