Nebojte se výrazných šperků, podtrhnou vaši ženskost a osobitost

Stejně jako jedinečná vůně parfému, také dobře vybraný šperk podtrhne vaši osobnost. A nebojte se zvolit výrazné kousky – pokud je správně zkombinujete s vhodným oblečením, bude výsledek překvapivě krásný pro vás i pro vaše okolí!

Esterstyl - Přívěsek s akvamarínem a diamanty
Přívěsek s akvamarínem a diamanty. Foto: www.esterstyl.cz

„Výrazné, výjimečné či přímo extravagantní šperky jsou něčím, co zaručeně přitáhne pozornost, s tím je opravdu nutné počítat. Proto se hodí pro sebevědomé ženy, které chtějí zdůraznit svoji ženskost, osobitost a smysl pro krásu. V tomto směru nám můžou být vzorem například Francouzky, které dokážou rafinovaně kombinovat jednoduché elegantní oblečení s originálními výraznými šperky, což přináší ve výsledku mnohem větší efekt než složitá róba,“ říká Ester Engelová, která navrhuje a spolu se svým mužem Markem Odstrčilem zhotovuje originální šperky s přírodními drahokamy v pražském šperkařském ateliéru Esterstyl.

Svůdné náhrdelníky, odvážné prsteny

Výrazné šperky s diamanty či barevnými drahokamy nejlépe vyniknou na jednoduché jednobarevné košili či topu, větší a robustnější tvary dokonale sednou ke svetru nebo roláku. Ovšem maximální úspěch bude mít originální výrazný šperk, zvolíme-li „malé černé“, tedy oblékneme-li si klasické hladké černé šaty. Náhrdelník v dekoltu stoprocentně připoutá pozornost a dodá své nositelce na svůdnosti a ženskosti. Stejný „účinek“ mají i náušnice.

„Je zajímavé, jak mohou obličej doslova rozzářit výrazné třpytivé náušnice. Tady je ovšem na místě konzultace s odborníkem o vhodném tvaru a barvě kamenů,“ doporučuje Ester Engelová s tím, že podle zkušeností ateliéru Esterstyl jsou ženy nejodvážnější při volbě prstenů.

Prsten z bílého zlata s českým granátem a diamanty.
Prsten z bílého zlata s českým granátem a diamanty. Foto: www.esterstyl.cz

Čas rubínů se blíží

Trendem posledních let je prý bílý kov, především bílé zlato a platina, v kombinaci s diamanty a většími barevnými drahokamy. Aktuálním trendem jsou perly, a to všech barev, nejžádanější jsou však Tahitské černé a bílé mořské Akoya. Stále větší zájem je o individuálně navrhované šperky s jasně zelenými smaragdy a také o safíry, a nejen o ty typicky modré… Podle odborníků z Esterstylu jsou velmi oblíbené i lila nebo růžové a žlutooranžové. Zato rubíny, které jsou tak žádané v zahraničí, si zatím srdce českých zákaznic příliš nezískaly. „České ženy se zatím trochu bojí výrazné červené barvy, která je pro ně moc vyzývavá, a asi nevědí, jak ji sladit s oblečením. Proto raději volí umírněnou barvu českého granátu, která je temně červená. Ale myslíme si, že je to jen otázka času, kdy i Češky krásu rubínů objeví. Usuzujeme tak podle stoupajícího zájmu o výrazné šperky s barevnými kameny,“ doplňuje zlatník Marek Odstrčil, který se společně se svou ženou Ester věnuje šperkařskému řemeslu už téměř 30 let.

Do jejich ateliéru Esterstyl, sídlícího v samém centru staré Prahy, přicházejí lidé, jimž se líbí originalita, osobitost a perfektní řemeslné zpracování. A tak jistě nepřekvapí, že jedním z těch, kdo nosí šperky značky Esterstyl, je i známý houslista Pavel Šporcl a jeho žena, herečka Bára Kodetová.

Dámský prsten z bílého zlata s růžovým safírem a diamanty.
Dámský prsten z bílého zlata s růžovým safírem a diamanty. Foto: www.esterstyl.cz

Z nabídky šperků Esterstyl

  • Dámský prsten z bílého zlata s akvamarínem a diamanty koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 56 800 Kč
  • Dámský prsten z bílého zlata s růžovým safírem a diamanty koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 325 000 Kč
  • Platinový prsten s černou tahitskou perlou koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 61 260 Kč
  • Přívěsek s akvamarínem a diamanty koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 91 300 Kč
  • Náušnice z růžového zlata s broušenými perlami koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 19 830 Kč
Náušnice z růžového zlata s broušenými perlami
Náušnice z růžového zlata s broušenými perlami. Foro: www.esterstyl.cz

Značka Esterstyl vznikla v roce 2000 a dnes patří mezi prestižní šperkařské firmy v Čechách. Tvoří ji dvojice zkušených zlatníků – manželé Ester Engelová a Marek Odstrčil. Marek perfektně ovládá spojení klasických klenotnických technik s nejmodernějšími technologiemi a Ester svými kreativními návrhy dodává šperkům jedinečnost, typickou pro značku Esterstyl. V jejich tvorbě převažuje jednoduchá elegance, která vytváří nadčasové šperky. Pracují výhradně s přírodními kameny a před lety byli první, kdo u nás začal vyrábět šperky z platiny.

Více na www.esterstyl.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*