Nejlíp chutná v přírodě

Vaření a hodování v přírodě má příchuť dobrodružství, s moderní outdoorovou výbavou je navíc rychlé a zábavné. Chystáte-li se na větší kulinářský výkon, než je špekáček opečený nad ohýnkem, bude to chtít především kvalitní a výkonný vařič. 

Venkovní kuchyně Gastro Kitchen od značky Vango
Venkovní kuchyně Gastro Kitchen od značky Vango . Foto: www.4camping.cz

Jsme národem turistů a cestovatelů a rádi trávíme volný čas v přírodě. K tomu samozřejmě patří i specifická příprava jídla.

„Naší tradiční letní specialitou je špekáček opékaný večer u táboráku, který je mimochodem českým vynálezem a poprvé byl představený pod názvem „uzenka“ na Zemské jubilejní výstavě v Praze v roce 1891. Ovšem zálesácká kuchyně může být mnohem rafinovanější, pokud si pořídíte například přenosný skládací vařič a k němu správné příslušenství a nádobí,“ říká outdoorový specialista Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá od 1. 6. do 19. 8. 2018 v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech.

Jenže vařičů určených pro použití v přírodě existuje mnoho typů – podle čeho je vybírat? „Nejčastěji se používají plynové vařiče, které jsou levné, skladné a dlouho vydrží. Jenže někdy bývá problém sehnat k nim v zahraničí správné náplně – kartuše, protože mívají různé druhy závitů. Proto jsou pro cestování do ciziny vhodnější benzinové, jen je třeba počítat s tím, že jsou těžší a dražší. Oblíbené jsou i vařiče na pevný líh. Ty se dají pořídit velmi lacino, dobře se ovládají, ale zase mají velkou spotřebu paliva a samy jsou vysoce hořlavé. Prodávají se i vařiče na dřevo a uhlí a také solární. Ať už si vyberete kterýkoliv z nich, ohlídejte si, aby byl výkonný, bezpečný a skladný, měl nízkou spotřebu paliva, a také se dal rychle sestavit a snadno ovládat,“ radí zkušený outdoorový specialista Vít Hruška.

Přenosný a skládací jednoplotýnkový vařič s grilovací plochou Jimbu Stove
Přenosný a skládací jednoplotýnkový vařič s grilovací plochou Jimbu Stove. Foto: www.4camping.cz

Vařič a gril v jednom

Přenosný a skládací jednoplotýnkový vařič s grilovací plochou Jimbu Stove od značky Outwell používá malé plynové kartuše EN417. Je vyroben z kvalitní oceli, hořák s mřížkou pak z nerezové oceli. Plocha na grilování se dá odejmout pro snadné mytí. Před větrem plamen ochrání víko kufru a sklopné bočnice, piezo zapalování je snadné a bezpečné. Protiskluzové nožky zajistí stabilitu vařiče na hladkém povrchu. K připojení kartuše poslouží opletená, chráněná PTFE hadice s automatickým vypnutím. Plotýnka má výkon 3 500 W, gril 1 500 W. Koupíte jej na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 375 Kč.

Pětidílná sada nádobí od firmy Yate YEN
Pětidílná sada nádobí od firmy Yate YEN. Foto: www.4camping.cz

Designové stolování

Pětidílná sada nádobí od firmy Yate YEN z tvrzeného hliníku s nepřilnavým povrchem je určena pro 2–3 osoby. Nádobí má na povrchu vrstvu odolnou proti oděru a vnitřní vrstvu podobnou keramice, na které se nepřipaluje jídlo. Pro míchání je vhodné použít nekovové náčiní. Držadla hrnců a pokličky jsou chráněna plastem proti popálení. Poklice mají v boku malou dírku pro unikání páry a upozornění, že voda v hrnci se již vaří. Sada obsahuje dva hrnce 1,5 l a 1 l a poklice/pánev 0,5 l. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 666 Kč.

Grilovací pečeť od firmy Lucifer
Grilovací pečeť od firmy Lucifer. Foto: www.4camping.cz

Ten je můj!

Chcete si užít při grilování více zábavy? Pořiďte si grilovací pečeť od firmy Lucifer. S ní si můžete svůj steak ocejchovat iniciálami nebo podepsat celým jménem. Můžete s ní vypálit do grilovaného jídla libovolná písmena a označit si tak například na grilu porce, které jsou pálivé, steaky podle druhů masa nebo podle stupně propečení, anebo předat přátelům originální vzkaz. Součástí balení je 55 písmen. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 499 Kč.

Praktická souprava na přípravu jídla CampFire Prep Set
Praktická souprava na přípravu jídla CampFire Prep Set. Foto: www.4camping.cz

Pětidílná souprava

Praktická souprava na přípravu jídla CampFire Prep Set od švédské firmy Primus obsahuje pět dílů, přehledně srovnaných a zabalených v polyamidovém obalu. Ten je zvnějšku ošetřen vrstvou proti oděru a zevnitř potažen speciálním povrchem, takže výborně slouží jako podložka pro krájení, řezání a přípravu jídla. Soupravu dále tvoří univerzální nerezový nůž s pružnou 12cm čepelí a dubovou rukojetí, ostré mikro struhadlo z nerezové oceli, a lžíce, vidlička a vařečka, které jsou také vyrobeny z dubového dřeva. Celá souprava i jednotlivé kusy včetně obalu jsou snadno omyvatelné, lehké a skladné. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 611 Kč.

Luxusní polní kuchyně

Venkovní kuchyně Gastro Kitchen od značky Vango je praktický set stolku se závětřím na vaření, úložné skřínky a dřezu na nádobí, určený pro vaření v kempu nebo na zahradě. Konstrukce kuchyňky je z kvalitní nerezové oceli a nabízí dostatek úložného prostoru. Pevná deska má odnímatelné závětří a dřez na špinavé nádobí. Celý set se snadno udržuje v čistotě, dveře úložného prostoru jsou na zip. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 3 824 Kč.

Výstava stanů a vybavení do přírody vás připraví na dovolenou i expedice

Na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná letos od 1. června do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany, najdete největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorové vychytávky. Stojí tady na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si můžete vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Za neuvěřitelné téměř tři měsíce se tu na ploše 10 000 m² (!) představí více než 220 outdoorových značek. Vše si můžete zkusit, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů, sérii cestovatelských přednášek, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně, zúčastnit se soutěže zručnosti a mnoho dalšího. Pokud se na Výstavu chystáte i se svými potomky – díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete. Vstup a parkování jsou zdarma!

Více na www.vystavastanu.cz. Totožnou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*