Než zase vyjedeme do ciziny, dopřejme si luxusní kempování doma

I když sešlo z plánů na zahraniční dovolenou, nenechme se ošidit o zážitky z pobytu v české přírodě, a dopřejme si i pořádnou výbavu. Takzvaný glamping neboli luxusní kempování není totiž jen výsadou exkluzivních resortů v Tanzanii nebo Thajsku, ale můžete si ho dopřát i při kempování po Česku.

Rodinný stan Nordisk Utgard 13.2
Rodinný stan Nordisk Utgard 13.2. Foto: www.4camping.cz

Užívat si vymožeností moderní doby a zároveň být v bezprostředním kontaktu s přírodou, to je hlavní myšlenkou tzv. glampingu, trendu posledních deseti let.

„Glamping vznikl z anglických výrazů „glamorous“ a „camping“ a představuje spojení krásy, luxusu a kempování. V podstatě jde o šikovné propojení klasického kempování v přírodě s výhodami luxusních hotelů a apartmánů. Glamping stany jsou často přepychové, mají vlastní kuchyni, pohodlnou ložnici, sociální zařízení, a třeba i terasu. Někdy nechybí ani jídelna či obývací pokoj. Bývají postaveny v atraktivní přírodní lokalitě, která je sama o sobě výjimečná. První glampingové stany a resorty vznikly v exotických destinacích v Africe a Asii, např. Tanzanii, Namibii, Jihoafrické republice, Thajsku, Malajsii…, ale později se rozšířily i do Evropy, kde je jejich průkopníkem Chorvatsko. V současné době jsou bohužel zahraniční destinace pro nás nedostupné, ale nic nebrání tomu, abychom si pohodlné a luxusní kempování užili i v českých podmínkách. Každý, kdo vyměnil stísněný malý stan za pohodlný velký a dovybavil si ho třeba pohodlnými lůžky a vlastní kuchyňkou, mi dá asi za pravdu,“ říká Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, který byl vyhlášen jako Shop roku a stal se tak nejlepším e-shopem v kategorii sportovního, turistického a outdoorového vybavení u nás.

7 tipů pro pohodlné kempování

Prostorný rodinný stan Nordisk Utgard 13.2 má symetrickou konstrukci a je možné ho dovybavit vypínatelnou podlážkou a až 2 závěsnými ložnicemi, z nichž každá poskytuje soukromí pro 2 dospělé nebo 3 děti. Číslo v názvu značí plochu v m². Vchod a okna jsou umístěny z obou stran, další dvě malá okna na úrovni podlahy zajišťují výborné větrání a dostatek světla, nebo jen skvělý ranní výhled do přírody. Všechna okna a dveře mají navíc moskytiéru. Prodyšný bavlněný materiál udržuje ve stanu mimořádně komfortní klima i v horkých letních dnech. Stan se dá velmi lehce sestavit i přenášet. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 22 650 Kč.

Lehátko Outwell Centuple Double
Lehátko Outwell Centuple Double. Foto: www.4camping.cz

Lehátko Outwell Centuple Double představuje kombinaci kempovací postele s pěnovým přehozem, vše v jednom úhledném balení. Toto řešení nabízí komfort podobný spaní doma na matraci v podobné výšce nad zemí. Vrchní matrace má skvělé izolační vlastnosti a přehoz můžete prát v pračce. Na lehátku lze díky příjemnému materiálu spát pouze pod dekou nebo pod otevřeným spacákem. Lehátko složíte i rozložíte během několika vteřin. Použitá výplň z mikrovlákna dobře absorbuje vlhkost, a navíc má dobré termoregulační vlastnosti. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 7 610 Kč.

Nafukovací křeslo Outwell Lake Huron je díky svému komfortu vhodné pro použití na vícedenním výletě, v kempu, na chatě nebo na zahradě. Křeslo nafouknete pomocí zabudované elektrické pumpičky s funkcí automatického vypínání a s nastavením síly nafouknutí. Pumpička má vstupy pro evropskou i UK síť. Polyesterové potahy se dají sundat a lze je tak bez problému vyčistit. Povrchový materiál má navíc ochranu proti slunci a vodě. Ke křeslu patří dostatečně široké opěrky na ruce a opěrka na záda. Součástí balení je praktický transportní vak. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 5 490 Kč.

Nafukovací křeslo Outwell Lake Huron
Nafukovací křeslo Outwell Lake Huron. Foto: www.4camping.cz

Plynová lampa Campingaz Ambiance Lantern s tlumeným žlutým plamenem, který navodí atmosféru světla petrolejových lamp. Výhodou je nastavitelná regulace výkonu a snadné připojení. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 749 Kč.

Cestovní plastové skleničky na šampaňské GSI Nesting Champagne Flute Set jsou takřka nezničitelné. Navíc jsou velmi skladné díky odšroubovatelné nožičce. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 499 Kč.

Sada nádobí Bo-Camp Tableware set se skládá z 16 kusů a je určena pro 4 osoby. Obsahuje 4 velké talíře, 4 malé talíře, 4 misky a 4 hrnečky. Nádobí je vyrobeno ze zdravotně nezávadného 100% melaminu, který se vyznačuje lehkostí i odolností proti poškrábání a při běžném zacházení je prakticky nerozbitný. Nádobí lze umýt i v myčce. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 272 Kč.

Sada nádobí Bo-Camp Tableware set
Sada nádobí Bo-Camp Tableware set. Foto: www.4camping.cz

Sada nádobí Bo-Camp Cookware set Explorer XL se skládá ze tří hrnců s poklicemi a jedné pánve. Je vyrobena z tvrdého eloxovaného hliníku a opatřena silikonovými sklopnými, tepelně odolnými rukojeťmi. Nádobí je vhodné na elektrické, plynové a keramické sporáky. Nádoby lze vkládat do sebe, sada proto nezabere příliš místa. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 996 Kč.

4camping.cz je outdoorový e-shop, který byl vyhlášen jako Shop roku a stal se tak nejlepším e-shopem v kategorii sportovního, turistického a outdoorového vybavení u nás. Nabízí veškeré vybavení do přírody, na sport a turistiku od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempingový nábytek, až po čelovky, věci na vaření a nejrůznější outdoorové vychytávky a nově také kompletní lezecké vybavení. Mezi články najdete spoustu praktických tipů, testů a doporučení skutečných odborníků.

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*