Noc bílých lanýžů láká gurmány z celé republiky na Valašsko

Vzácné bílé lanýže, které rostou v alpských lesích, k tomu sklenička skvělého vína. Taky se vám sbíhají sliny? Kvůli tomuto gurmánskému zážitku nemusíte cestovat až do vyhlášeného italského Piemontu. V polovině listopadu se tam vydají kuchaři ze Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, aby z lanýžových trhů přivezli ty nejčerstvější bílé lanýže – pochoutku, která patří mezi nejdražší suroviny na světě. A vy si na nich můžete pochutnat 16. 11. v zážitkové restauraci Vyhlídka na degustačním večeru!

Noc bílých lanýžů
Jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní bude hostit zážitková restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Foto: www.lanterna.cz

Lanýže patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžete ochutnat. Bílé lanýže, které se skrývají pod půdou v alpském Piemontu v Itálii, se pak prodávají za desítky tisíc korun za kilogram. Aby také ne, hledají je totiž vycvičení psi nebo pašíci. Kromě lanýžů je Piemont známý jako vyhlášená vinařská oblast, největší z celé Itálie co do počtu certifikovaných vín. Delikátní odrůdy Barolo, Barbaresco, Barbera nebo Moscato d´Asti pocházejí právě odtud.

Kuchaři Spa hotelu Lanterna sem vyrážejí každý rok na lanýžové trhy, aby si odvezli lahodné lanýže a spolu s nimi další delikatesy z místního trhu. Noc bílých lanýžů, která se koná 16. 11. v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna, tak bude plná gurmánských překvapení! I tento rok se můžete těšit na oblíbené italské delikatesy doplněné bílým lanýžem a vína s nimi snoubenými.

„Nespoléháme se na externí dodavatele. Volíme složitější a nákladnější, ale „jistější“ cestu. Chceme, aby lanýže byly prvotřídní, měly námi garantovanou kvalitu a byly opravdu čerstvě sklizené, proto si je jezdíme kupovat do Itálie sami. Máme již osvědčené kontakty přímo v Piemontu z minulých ročníků. Stejně to bude i letos. Lanýž se musí spotřebovat rychle po sklizni, protože v plné chuťové kvalitě vydrží jen pár dnů. Naši kuchaři je přivezou a druhý den půjdou na talíř,“ říká Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna.

Noc bílých lanýžů
Užijte si luxusní lanýžové menu. Foto: www.lanterna.cz

Noc bílých lanýžů jako gurmánské překvapení

Tento vzácný druh houby, která tvarem připomíná nevzhledný brambor, je pro mnohé velkým lákadlem pro návštěvu Velkých Karlovic. Vůně lanýžů není pro mnohé lidi právě libá, přesto je chuťově velmi zajímavá a gurmány nesmírně vyhledávaná. Aromatičtější bílé lanýže svou vůní připomínají čerstvou zeminu. Je tak silná, že když si je přinesete domů, vůně doslova prostoupí celou místnost. Do pokrmů se přidávají v malém množství, bílé lanýže se jen lehce přistrouhají na pokrm, například na těstoviny, kterým tak dodají lehce nahořklou chuť. Mnohdy člověka napoprvé neohromí, postupně ale objeví jeho chuťové detaily a pak už na lanýže nedají dopustit.

„Černé lanýže ve vybraných restauracích v České republice ochutnáte, do bílých lanýžů se ale vzhledem k ceně suroviny pouští málokdo. Pro nás je vždy také lákavé přinést hostům kompletní „italský“ zážitek, tedy nejen bílé lanýže, ale i pokrmy z dalších tradičních italských pochutin – od telecího masa až po piemontské lískové oříšky či čokoládu… Byli jsme první v regionu, kdo degustaci s bílými lanýži připravil. Vzhledem k ceně menu to byl risk, ale odezva nás mile překvapila. Zájem o tento degustační večer roste, a to i přesto, že menu není nikterak levné,“ dodává Martina Žáčková

Tip: Zážitek z jedinečného gurmánského večera můžete umocnit tím, že si koupíte balíček Noc bílých lanýžů s noclehem ve Spa hotelu Lanterna. V ceně budete mít menu s bílými lanýži, snídani formou bufé a neomezenou relaxaci v krásně vybaveném hotelovém L-spa i ve Wellness Horal s vyhlášeným saunovým světem a masážemi ze všech koutů světa i s krásným výhledem do přírody. Návštěvu si můžete vyšperkovat, když si rezervujete některý z nově rekonstruovaných pokojů Spa hotelu Lanterna, které mají zimní zahradu s vanou, a kde si tak můžete užít výhledy na podzimní přírodu přímo z vyhřáté koupele a se sklenkou dobrého vína v ruce.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*