Novinky ve stanování. Jaký stan si letos koupit?

Stále více lidí dává na dovolené přednost kempům před hotely. Láká je hlavně pobyt ve stanu, který má své nenapodobitelné kouzlo. Pro všechny, kteří letos uvažují o koupi stanu, přinášíme žhavé tipy a novinky.

 

Samorozkládací stan pro dva
Ideální stan pro dva Easy Camp Antic Tribal. Foto: www.4camping.cz

Stan, to je pro spoustu lidí druhý domov, který čeká sbalený na dně skříně, až nastane ta správná chvíle vyrazit někam do přírody. „Nabídka stanů v obchodech je dnes opravdu široká – existuje mnoho typů a variant. Proto by měl každý kupující při výběru nového stanu zvážit své priority a řídit se několika základními pravidly,“ radí Jaroslav Skalka, pořadatel Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá až do 14. 8. v pražských Letňanech, a na níž zájemci najdou největší výběr turistického zboží na českém trhu.

A podle jakých hledisek bychom tedy měli stan vybírat? „Důležité je rozmyslet si, kde a kolik lidí bude stan nejčastěji využívat, a také jakým způsobem se bude přepravovat. Pokud autem, je otázka jeho hmotnosti druhořadá, jestliže na kole, na motorce anebo dokonce v batohu, bude naopak hrát roli každý gram,“ říká odborník a upozorňuje na další detail, který zákazníci často nedomýšlejí. „Především u stanů ve tvaru kupole se stěna ložnice rychle svažuje, proto by si měli hlavně lidé vyššího vzrůstu ležení ve vyhlédnutém stanu předem dobře vyzkoušet, aby se do něj pohodlně vešli.“

Samorozkládací stan pro dva: Jednoduchý stan Easy Camp Antic Tribal je ideální pro dvě osoby, které hledají stan na festivaly nebo pro děti na zahradu. K jeho největším přednostem patří kromě zajímavého vzhledu hlavně rychlá stavba. Po rozbalení ho stačí vyhodit do vzduchu a on se sám rozevře. Pak už jen ukotvíte lano a můžete se nastěhovat. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 2 039 Kč.

Nejmenší stan pro dva
I do takhle malého stanu se ve dvou vejdete. Foto: www.4camping.cz

Na kolo či na motorku: Nejmenší stan pro 2 osoby Husky Bret 2 z řady Extrem Lite je ideální na toulky krajinou pěšky, po vodě, na kole či na motorce. Má odlehčenou duralovou, ale přesto velmi pevnou konstrukci, nízkou hmotnost a malé rozměry po sbalení. Prodává www.4camping.cz za 3 560 Kč.

Rodinný stan s nafukovací konstrukcí
Rodinný stan s nafukovací konstrukcí. Foto: www.4camping.cz

 

Nafukovací rodinný stan: Stan Pinguin Interval 4 AirTube má nafukovací konstrukci a hodí se pro komfortní ubytování 4 až 5 osob. Výhodou je variabilní uspořádání dveří a prostorná předsíň, kterou lze využít například pro dětské hry, vaření nebo uložení zavazadel. Stan lze postavit i bez ložnice. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 13 184 Kč.

Ultralehký stan pro dva
Tenhle stan váží jen 2kg! Foto: www.4camping.cz

 

Ultralehký stan pro dva: Stan Robens Buzzard 15 váží méně jak 2 kg a má tunelovou konstrukci. Využívá jednu hlavní tyč a dvě kratší postranní tyče, stavba je jednoduchá a rychlá. Ideálně poslouží na túrách či cyklovýletech. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 6 719 Kč.

 

Jednoduchý stan Áčko
S tímhle stanem budete určitě originální. Foto: www.4camping.cz

Áčko se vrací! Stan Easy Camp Image nabízí klasický jednoplášťový festivalový komfort pro 2 osoby. Jeho předností je jednoduchá stavba pomocí ocelových tyčí, integrovaná podlážka, síťka proti hmyzu a prostorná předsíňka pro boty nebo batohy. Stan má originální potisk s nádechem drzého festivalového humoru. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 1 679 Kč.

Párty přístřešek
Skvělý párty přístřešek na zahradu i do přírody. Foto: www.4camping.cz

 

Party v přírodě či na zahradě: Praktický event přístřešek Coleman Event shade M se ideálně hodí pro rodinné oslavy či venkovní party s kamarády. Snadno a rychle se staví a kvalitní materiál je odolný vůči UV záření. Prodává www.4camping.cz za 4 499 Kč.

 

Plážový přístřešek
Designový plážový přístřešek. Foto: www.4camping.cz

 

Plážový přístřešek: Skvělý a velmi odolný přístřešek Terra Nation Roakohu s inovativním aerodynamickým designem nejvíce doceníte ve větrných dnech na pláži. Má nový dvoutyčový design pro rychlé a snadné postavení, UV ochranu před škodlivými slunečními paprsky (UPF 50+), je velice skladný a snadno přenosný. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 2 237 Kč.

Sada nářadí na stanování
Praktická sada nářadí. Foto: www.4camping.cz

 

Praktická sada nářadí pro stanování a kempování: Sada Outwell Tent Tool Kit vám pomůže jak při stavbě stanu tak při jeho údržbě praktickým smetáčkem a lopatkou. Koupíte na Výstavě stanů a vybavení do přírody za 290 Kč.

 

Největší evropská Výstava stanů a vybavení do přírody vás inspiruje!

Turisté, rodiny a všichni ti, kdo míří do kempů, pod stan nebo na daleké expedice, najdou vše, co potřebují, na téměř tři měsíce trvající (28. 5. – 14. 8. 2016) Výstavě stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech. Letos zde bude stát ve dvou velkých halách na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si budete moct vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Na ploše 10 500 m² (!) se představí více než 140 outdoorových značek. Najdete tady největší výběr turistického zboží na českém trhu. Pořídit si můžete nejen stany, spacáky, karimatky a kempinkový nábytek, ale i batohy, oblečení, obuv a nejrůznější doplňky, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další outdoorové vychytávky. Vše si můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. A pozor: parkování i vstup jsou zdarma!

Více na  www.vystavastanu.cz

Zdroj informací: Výstava stanů a vybavení do přírody a www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*