6 + 1 žhavý outdoorový tip pro dobrodružné expedice

Někdo potřebuje mít své cesty od A do Z nalinkované, jiný dá přednost nečekaným zážitkům. Při putování „nazdařbůh“ nebo do opuštěných končin ale nepodceňte dobré vybavení. Roli vašich bodyguardů zastanou nejmodernější technické novinky.

sekera Freescape Hatchet Gerber
Sekera Freescape Hatchet Gerber. Foto: www.4camping.cz

Vyjít si na procházku jen tak bez mobilu je dnes pro řadu lidí skoro nemyslitelné. Při krátkých pochůzkách ho opravdu nepotřebujeme a jsme jen trošku „závislí“. Zato při expedicích nebo cestách do neznáma by měl nabitý mobil patřit, spolu s dalšími technickými pomůckami, k samozřejmé výbavě.

„Pokud se budeme pohybovat v místech, kde si o elektrických zásuvkách můžeme nechat jen zdát, je třeba vyřešit způsob dobíjení mobilu. Ideální možnost představují power banky, malé přístroje, které fungují jako zásobárny energie pro elektronické přístroje a spolehlivě a hlavně kdekoli zajistí nabití baterií, mobilů, tabletů nebo GPS. Powerbanky samotné pak snadno dobijete třeba z 12V autoadaptéru v autě nebo přímo ze slunce za pomoci kompatibilního solárního panelu,“ říká Vít Hruška z e-shopu 4camping.cz, který je zaměřený na sportovní a turistické vybavení do přírody.

Powerbanka Goal Zero Sherpa 100AC
Powerbanka Goal Zero Sherpa 100AC. Foto: www.4camping.cz

Flexibilní powerbanka

Powerbanka Goal Zero Sherpa 100AC s kapacitou až 25600 mAh (!) je elegantní a zároveň velmi výkonná. Nezastaví ji ani nutnost bezdrátového nabíjení, potřeba vysokorychlostního přenosu (až 60 W) a ve svém těle má celou řadu portů pro nabíjení mobilů, tabletů, foťáků a díky integrované zásuvce i čehokoliv dalšího, co vás napadne. Interaktivní OLED displej s indikátorem baterie i přesného času výdrže vás nikdy nenechá na pochybách, kolik toho ještě budete schopni nabít. I samotné nabíjení je velmi flexibilní – z USB zdroje, z 12V autoadaptéru nebo přímo ze slunce za pomoci kompatibilního solárního panelu. Powerbanku koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 8 990 Kč.

Bezdrátový reproduktor kombinovaný se svítilnou Outdoor Tech Buckshot Pro
Bezdrátový reproduktor kombinovaný se svítilnou Outdoor Tech Buckshot Pro. Foto: www.4camping.cz

Bez hudby to nejde

Bezdrátový reproduktor kombinovaný se svítilnou Outdoor Tech Buckshot Pro oceníte kdykoli, když si chcete pustit kvalitní hudbu, ale nemáte po ruce rádio, elektřinu a mobil není dost hlasitý. Na první pohled vypadá jako malá nenápadná svítilna, po bližším prozkoumání zjistíte, že v malém těle se skrývá výkonný reproduktor. Díky robustní, ale kompaktní konstrukci můžete mít reproduktor neustále u sebe. Je vysoce odolný proti vodě, prachu i nárazům, takže jej nezastaví ani prudký déšť. Součástí balení je i popruh pro přidělání reproduktoru na řídítka kola. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 999 Kč.

Profík z Finska

Kvalitní sekera Freescape Hatchet Gerber oslní svým zpracováním nejen dobrodruhy, ale i chataře. Hlava sekery je z kované oceli. Součástí je i ochrana ostří, která se při práci schová zespodu topůrka. Hlava má také povrchovou úpravu pro snížení třecího odporu, což umožňuje rychlejší sekání, maximální účinnost a výkon. Topůrko je velmi lehké a odolné díky použití nylonu v kombinaci se skelnými vlákny, samotná rukojeť je měkká pro pohodlné a snadné sekání. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 839 Kč.

Větruvzdorné zápalky Windproof Matches Lifesystems
Větruvzdorné zápalky Windproof Matches Lifesystems. Foto: www.4camping.cz

Poručíme větru dešti

Větruvzdorné zápalky Windproof Matches Lifesystems hoří i v silném větru a dešti. Pětadvacet kusů zápalek je uloženo v ochranném voděodolném plastovém pouzdru a v extrémních případech může i zachránit život. Zapálíte je pomocí škrtátka na pouzdru, přičemž doba hoření jedné zápalky je až 20 vteřin. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 239 Kč.

Čelovka Actik Petzl
Čelovka Actik Petzl. Foto: www.4camping.cz

Vidět jako kočka

Čelovka Actik Petzl představuje kvalitní a výkonný zdroj světla, který můžete mít kdykoli a kdekoli s sebou. Díky dvěma velikostem světelného kužele bude ideální pro venkovní aktivity, jako je horolezectví, běh nebo pěší turistika. K dispozici je i červené světlo, které zachovává noční vidění a zabraňuje oslnění ostatních členů skupiny. Reflexní pásek zase pomůže ve viditelnosti jejího nositele. Tři baterie jsou součástí balení a čelovka je vybavena i nouzovou píšťalkou pro kritické situace. Doba svícení 260 hod, dosvit 90 m, ochrana proti stříkající vodě. Koupíte ji na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 221 Kč.

Hodinky s GPS Suunto Traverse
Hodinky s GPS Suunto Traverse. Foto: www.4camping.cz

Perfektní orientace i pod vodou

Hodinky s GPS Suunto Traverse jsou určeny těm, kdo chtějí prozkoumávat nové terény. Testují se dle vojenských norem a přinášejí hned několik unikátních řešení, především přesnou GPS/GLONASS navigaci. Barometrický výškoměr poskytuje jak grafy profilu trasy, vertikální rychlost, celkový výstup/sestup i dlouhodobé statistiky. Vysoká výdrž baterie dosahuje se zapnutým GPS až 100 h. Vysokou odolnost zaručí konstrukce hodinek s kompozitovým tělem a lunetou z nerezové oceli a vodotěsnost do 100 m – lze je ovládat tlačítky i pod vodou. Koupíte je na www.4camping.cz za doporučenou cenu 11 230 Kč.

Unikátní instantní gril Casus
Unikátní instantní gril Casus. Foto: www.4camping.cz

Tip: Eko grilování

Unikátní instantní gril Casus je zcela ekologický a schopný rozkladu působením mikroorganismů. Všechny materiály, z nichž je složený, jsou přírodní – dřevěné uhlí, lávový kámen, bambus i tenká lepenka. Gril dokáže po rychlém zapálení snadno grilovat během 5 minut, a déle než 60 minut udrží žár. Vysoká teplota zajistí, že pokrm bude náležitě propečený a přitom křupavý. Po použití můžete gril spálit. V přírodě po něm nezůstane nic kromě lávových kamenů, které se ovšem užívají v pěstitelských školkách ke zkvalitnění půdy. Koupíte ho na www.4camping.cz za doporučenou cenu 259 Kč.

4camping.cz je outdoorový e-shop, který nabízí veškeré vybavení do přírody, na sport a turistiku od stanů, přes oblečení, spacáky, karimatky, obuv, batohy, kempingový nábytek, až po čelovky, věci na vaření a nejrůznější outdoorové vychytávky a nově také kompletní lezecké vybavení. Mezi články najdete spoustu praktických tipů, testů a doporučení skutečných odborníků.

Více na www.4camping.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*