Nezapomenutelný piknik s výhledem na Beskydy

Piknik uprostřed překrásné valašské krajiny patří k zážitkům, na které se nezapomíná. Dobře to vědí v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, proto letos opět nabízejí návštěvníkům možnost vyzvednout si naplněné piknikové koše a batohy a vychutnat si vybrané lahůdky s rodinou či přáteli při výletech do zdejší nádherné přírody.

Spa hotel Lanterna piknik
Resort Valachy ve Velkých Karlovicích letos opět nabízí návštěvníkům možnost vyzvednout si naplněné piknikové koše a batohy. Foto: www.lanterna.cz

„Historie pikniku sahá až do první poloviny 18. století. Původně se jednalo o přesnídávky lovců v přírodě, které obsahovaly například kuřecí maso, chléb, sýr a bílé víno, pro obveselení společnosti k nim patřil i zpěv, hra na hudební nástroj a tanec. My jsme tuto dávnou tradici přizpůsobili našim horským podmínkám, v nichž se piknik může snadno stát součástí horské túry. Pro hosty jsme také připravili mapu s tipy na hezké vyhlídky a vhodná místa, kde se dá piknikovat. Zájem byl obrovský, a tak se z nápadu stala nová tradice,“ vzpomíná Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Nachystáno do 30 minut

Pro kratší procházku si můžete v některém ze zdejších hotelů zapůjčit klasický piknikový koš, pro delší výlet po horách jsou pak pohodlnější piknikové batohy. Pikniková mapa, kterou vám kuchaři přibalí, vás nasměruje třeba k místním rozhlednám, známému Laďovu pramenu, jenž podle pověstí napomáhá mužské a ženské plodnosti, nebo na vrchol sjezdovky Razula s krásným výhledem do údolí. „Nabídka pikniků je opravdu široká – připravené jsou piknikové koše pro dva i celou rodinu, fitness koš, sladká či slaná varianta nebo menu pro děti,“ upřesňuje nabídku Martina Žáčková a upozorňuje, že piknikové koše a batohy jsou určeny ubytovaným i neubytovaným hostům. Objednat a vyzvednout si je můžete v hotelech Lanterna a Horal nebo v Bistru Razula, kde vám je dokonce nachystají na počkání.

Spa hotel Lanterna piknik
Pro kratší procházku si můžete v některém ze zdejších hotelů zapůjčit klasický piknikový koš, pro delší výlet po horách jsou pak pohodlnější piknikové batohy. Foto: www.lanterna.cz

Na co se těšit?

Zajímá vás, jaké lahůdky ve svém piknikovém koši najdete? Například ten pro dva, který vám připraví ve Spa hotelu Lanterna, obsahuje: 2 bagety s kuřecím masem, lístky salátu, rajčetem, okurkou a bylinkovým dresinkem, 1 domácí paštiku se 2 krajíčky chleba, 4 valašské koláčky, ovoce, 2 čokoládové dezerty ve skleničce a 2 balené vody. K zapůjčení je i deka nebo piknikové nádobí. Cena pro 2 osoby je 580 Kč + 300 Kč vratná kauce za zapůjčení piknikového koše a deky.

Tip: Pokud se ve Spa hotelu Lanterna ubytujete na 7 nocí, budete mít piknikový koš v ceně pobytu.

Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě a špičkovým wellness službám ideálním útočištěm pro ty, kdo vyhledávají pohodovou relaxaci.

Zážitková restaurace Vyhlídka je jednou ze dvou restaurací Spa hotelu Lanterna. Je otevřena pouze ve večerních časech a zaměřuje se na zážitková degustační menu o šesti chodech v komorní prostředí a s osobním servisem a nabídkou vín.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*