Trend: Káva i pivo s sebou, ale do vlastních ekologických a stylových nádob!

Pet lahve, plastové a papírové kelímky na jedno použití jsou neekologické. Do boje proti nim se staví například město Mnichov, které spustilo kampaň proti ničení okolí i přírody poté, co je lidé ve velkém odhazují. In jsou naopak kelímky a lahve z nerezové oceli, které šetří planetu a navíc mají krásné designy.

Nerezová termolahev Klean Kanteen Insulated Growler. Foto:  Ski a Bike Centru Radotín
Nerezová termolahev Klean Kanteen Insulated Growler s kelímky. Foto: Ski a Bike Centru Radotín

Ta čísla jsou alarmující: Mnichované denně vyhodí více než 190 tisíc papírových kelímků od nápojů tzv. to-go. Jejich životnost je podle spotřebitelské organizace Deutsche Umwelthilfe, která průzkum provedla, pouhých 15 minut. Město bude proti tomuto znepokojivému jevu bojovat osvětovou kampaní a doporučením používat jiné, ekologičtější nádoby.

Snaha o ochranu přírody se v tomto směru projevuje po celém světě. Už i u nás jsou populární bezobalové obchody, kde si lidé nabírají suroviny do vlastních, s sebou přinesených sklenic nebo látkových tašek.

Nádoby Klean Kanteen navíc skvěle uchovávají teplotu a jsou výjimečné v tom, že do nich můžete dávat perlivé nápoje
Nádoby Klean Kanteen navíc skvěle uchovávají teplotu a jsou výjimečné v tom, že do nich můžete dávat perlivé nápoje. Foto: Ski a Bike Centru Radotín

Na vzestupu je ovšem i další velký trend – a sice nosit si do míst, jako jsou „coffee-to-go“ nebo klasické hospody, vlastní nádoby. Jedním z průkopníků tohoto fenoménu je kalifornská rodinná firma Klean Kanteen, která se zabývá výrobou zdravotně nezávadných kelímků, bandasek, lahví a termosek na pití i jídlo z nerezové oceli. Jejím cílem je vyrábět bezpečné, kvalitní a přitom designové produkty a zároveň chránit životní prostředí.

„Tyto nádoby představují alternativu k jednorázovým plastovým a papírovým kelímkům a PET lahvím, které jsou často vyráběny ze zdravotně závadných materiálů, a navíc jako odpad následně představují velkou zátěž pro životní prostředí,“ říká Lukáš Princ ze společnosti Ski a Bike Centrum Radotín, která v České republice zastupuje značku Klean Kanteen.

Tak dlouho se chodí pro pivo, až džbánkům odzvonilo

O produkty Klean Kanteen měli dříve zájem hlavně lidé holdující outdoorovým sportům, dnes jsou populární mezi mladými lidmi mířícími na hudební festivaly, dovolené, pikniky v přírodě… Nádoby navíc skvěle uchovávají teplotu a jsou výjimečné v tom, že do nich můžete dávat perlivé nápoje – šampaňské nebo třeba kombuchu –, a to bez obavy, že se po otevření dočkáte nemilého překvapení v podobě vodního gejzíru.

„Očekáváme také nárůst zájemců o nádoby k uchovávání piva, protože v Česku byla vždy velká tradice chození pro tento nápoj se džbánkem. V posledních letech u nás lidé navíc znovu přicházejí na chuť pivům z malých pivovarů a tím roste i počet fajnšmekrů, kteří si chodí do svého pivovaru nebo pivnice pro svůj oblíbený nápoj. A k tomu stylová nádoba prostě patří,“ dodává Lukáš Princ s tím, že Klean Kanteen nabízí celou řadu lahví na pivo, které jsou perfektně řemeslně zpracované a milovníkovi piva vydrží na celý život.

Ski a Bike Centrum Radotín dokonce hodlá provozovat sezonní půjčovnu těchto nádob. „Chtěli bychom nabízet party set, kde bude dvacet pivních nerezových kelímků, termonádoba na pivo a několik dalších nezbytností, s nimiž můžete vyrazit na festival či táborák bez obav, že by vám pivo zteplalo či po otevření vytrysklo,“ uzavírá Lukáš Princ.

Kávu i pivo s sebou, značka stylově:

I káva bude chutnat lépe v nerezovém pohárku Klean Kanteen Steel Cup
I káva bude chutnat lépe v nerezovém pohárku Klean Kanteen Steel Cup. Foto: Ski a Bike Centru Radotín

Nerezová lahev Klean Kanteen Reflect má nadčasový design a nerezový vnitřek nechytá pachy ani chutě. Je to zdravá a ekologicky udržitelná alternativa k plastovým lahvím. Koupíte ji v různých objemech (532 ml za 995 Kč, 800 ml za 1 095 Kč) na www.spot-shop.cz

Nerezová termolahev Klean Kanteen Insulated Growler je praktická, tepelně izolovaná lahev na pivo s tlakovým uzávěrem, který udrží v nápoji bublinky. Je vyrobena z potravinářské nerezové oceli 18/8 a hodí se do města i do přírody. Nerezový vnitřek nechytá pachy ani chutě. Koupíte ji ve Ski a Bike Centrum Radotín v různých objemech (946 ml za 1 795 Kč, 1 900 ml za 2 390 Kč).

Nerezový termohrnek Klean Kanteen Insulated Tumbler je elegantní a praktický termošálek o objemu 473 ml na kávu i další nápoje. Udrží nápoj horký či studený dle potřeby. Nerezový vnitřek nechytá pachy ani chutě. Koupíte ho na www.spot-shop.cz za 750 Kč.

Sada nerezových pohárků Klean Kanteen Steel Cup obsahuje 4 ks pohárků o objemu 473 ml z 18/8 potravinářské nerezové oceli. Jsou stohovatelné, odolné a nerozbitné. Nerezový vnitřek nechytá pachy ani chutě. Koupíte je ve Ski a Bike Centru Radotín za 1 199 Kč.

Zdroj informací: Ski a Bike Centrum Radotín

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*