Pleť si žádá v každém věku jinou péči. Staráte se o ni správně?

Naše kůže se v průběhu života mění. A tak ženy, které v mládí trápila mastná pleť se sklony k akné, často řeší ve zralém věku úplně opačný problém – třeba jak dodat vlhkost suché pokožce a předejít tvorbě vrásek. Pleť zkrátka potřebuje v každém věku jinou péči. Když jí správnou péči dopřejeme, bude vypadat dlouho svěže a mladistvě.

Pleť si žádá v každém věku jinou péči. Staráte se o ni správně? (Foto: www.essente.cz)

Ve 20 letech…

Nejčastější kosmetický problém, který trápí dívky a mladé ženy kolem 20 let, je akné. Mezi hlavní důvody patří hormonální změny probíhající v tomto věku v těle. „V těchto případech se velmi osvědčila Essenté řada na aknózní pleť. Čisticí gel je perfektním začátkem v péči o problematickou pleť, Aktivní booster při akné ničí zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku a Zklidňující krém pleť vyživuje, hydratuje a zklidňuje a zároveň reguluje tvorbu kožního mazu. Musím říct, že sledovat, jak zákaznice během této cílené kosmetické péče pookřejí, jak se jim vrací sebevědomí a radost z viditelných výsledků a krásné čisté pleti, je pro nás tou největší odměnou za naši práci,“ říká Denisa Jasinská ze společnosti Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků. Právě její řada přípravků na aknózní pleť je nejen mezi laiky, ale i mezi odborníky považována na našem trhu za skutečně špičkovou.

Vyzkoušejte:

Beauty Box pro intenzivní péči při akné

Sada přípravků je zaměřena na projevy akné v akutní fázi, působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí pokožky.

Beauty Box obsahuje:

1 ks ESSENTÉ Čisticí gel s AHA kyselinami 3% 100 ml

1 ks ESSENTÉ Zklidňující krém 50 ml

1 ks ESSENTÉ Aktivní booster při akné 50 ml

Koupíte jej na www.essente.cz za 2 090 Kč.

Ve 30 letech…

Okolo 30 let se začínají tvořit první mimické vrásky kolem očí. V této oblasti máme totiž nejtenčí kůži z celého obličeje. S přibývajícími léty se navíc jemná kůžička pod očima ještě ztenčuje, žilky více prosvítají, což způsobuje nerovnost v pigmentaci. Výsledkem bývá více tmavých stínů v očním okolí. „Důležité je kůžičku v okolí očí znovu vyplnit. Tady pomohou hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost, dokážou redukovat vznik mimických vrásek a zjemní případné otoky. Skvělé a viditelné výsledky při péči o oční okolí přináší Essenté Intenzivní zpevňující booster – vysoce koncentrovaný přípravek, který proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Výsledkem je krásně vyhlazené a zpevněné oční okolí,“ říká Denisa Jasinská a připomíná další důležitý krok při péči o oční okolí, a sice odličování speciálním jemným přípravkem.

Vyzkoušejte:

Beauty Box pro svěží pohled

Sada přípravků určená na citlivou oblast kolem očí. Kombinace těchto produktů působí proti vráskám, otokům i tmavým kruhům. Sada je vhodná pro péči o oční okolí v každém věku.

Beauty Box obsahuje:

1 ks ESSENTÉ Jemný odličovač očí 100 ml

1 ks ESSENTÉ Intenzivní oční krém 50 ml

1 ks ESSENTÉ Intenzivní zpevňující booster 50 ml

Koupíte jej na www.essente.cz za 2 270 Kč.

Pleť si žádá v každém věku jinou péči. Staráte se o ni správně? (Foto: www.essente.cz)

Ve 40 letech…

Základem péče o pleť je kromě pečlivého čištění také pravidelná hydratace. To platí pro pleť v každém věku. Navíc s přibývajícími roky kůže ztrácí schopnost udržet si vlhkost hlavně v hlubších vrstvách. Proto je třeba jí vodu pravidelně dodávat. „Zaručený způsob, jak dopřát pleti skutečně intenzivní péči, představují speciální hydratační boostery. Právě tato moderní kosmeceutika obsahují účinné látky, které dokážou pleť dlouhodobě a do hloubky hydratovat. Patří mezi ně například kyselina hyaluronová. Jedná se o intenzivní péči, jejíž výsledky jsou dobře viditelné okamžitě po použití. Booster nanášíme na požadovaná místa ještě před použitím krému a jemně ho rozetřeme,“ doporučuje Denisa Jasinská.

Vyzkoušejte:

Beauty Box pro intenzivní hydrataci

Sada tří produktů pro intenzivní, okamžitou i dlouhodobou hydrataci pokožky, která stimuluje aktivitu buněk, ochranné mechanismy v kůži a zvyšuje pevnost i pružnost pokožky.

Beauty Box obsahuje:

1 ks ESSENTÉ Mycí emulze s AHA kyselinami 100 ml

1 ks ESSENTÉ Premium hydratační krém 50 ml

1 ks ESSENTÉ Hyaluronový booster 50 ml

Koupíte jej na www.essente.cz za 2 370 Kč.

V 50 letech…

Pleť žen kolem padesátky bývá často choulostivější, se sklonem k začervenání, zánětu i viditelně popraskaným žilkám. Proto se rozhodně vyplatí investovat do dermokosmetiky, která obsahuje složky zpevňující cévky a zabraňující jejich dalšímu poškození. „Vznik červených žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, proto dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy (trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév). V dalším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea,“ vysvětluje Denisa Jasinská.

Vyzkoušejte:

Beauty Box redukující začervenání pleti

Sada přípravků redukujících začervenání pleti je vhodná pro hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání či zánětu a pro pleť s viditelně popraskanými žilkami.

Beauty Box obsahuje:

1 ks ESSENTÉ Mycí emulze s AHA kyselinami 100 ml

1 ks ESSENTÉ Krém redukující začervenání 50 ml

1 ks ESSENTÉ Booster proti začervenání 50 ml

Koupíte jej na www.essente.cz za 2 050 Kč.

Essente.cz - Denisa Jasinká
Denisa Jasinká. Foto: www.essente.cz

V 60 letech…

K typickým příznakům stárnutí patří i ztráta pružnosti a pevnosti pleti, která souvisí s postupným snižováním produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové v kůži. Velkou pomocí jsou v tomto případě krémy obsahující peptidy. „Například peptid SNAP8, který stimuluje vlastní tvorbu a syntézu kolagenu a pomáhá zlepšit pevnost a elasticitu kůže, je dokonce považován za šetrnější alternativu aplikace botulotoxinu. Účinky krémů můžeme s ohledem na specifické nároky pleti navíc zesílit použitím některého vysoce koncentrovaného boosteru, který se nanáší jako první vrstva ještě pod krém,“ upozorňuje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté.

Vyzkoušejte:

Beauty Box pro viditelné vyhlazení vrásek

Sada přípravků anti-ageing péče pro výrazné vyhlazení vrásek. Obsahuje unikátní Essenté Expres krém proti vráskám, který se používá i jako šetrná a netoxická alternativa botoxu.

Beauty Box obsahuje:

1 ks ESSENTÉ Mycí emulze s AHA kyselinami 100 ml

1 ks ESSENTÉ Expres krém proti vráskám 50 ml

1 ks ESSENTÉ Intenzivní zpevňující booster 50 ml

Koupíte jej na www.essente.cz za 2 530 Kč.

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Essenté splňují mezinárodní kritéria pro kosmeceutika, což je všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, najdete na portálu Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*