Připravte svou citlivou pleť na změny teplot

Zima je pro pleť nejnáročnější období. Mráz, sníh, vítr, střídání teplot – to vše pro ni představuje velkou zátěž. V zimním období nejvíc trpí citlivá pleť. Jak ji ubránit, aby zůstala zdravá a hezká?

Připravte svou citlivou pleť na změny teplot (Foto: www.essente.cz)

Pro každou pleť je zimní období takovou zatěžkávací zkouškou, nejhůře ji ale snáší citlivá pleť. Jak se pozná? „Oproti normální pleti, kterou jen tak něco nevyvede z míry, ta citlivá nemá dostatečnou ochrannou bariéru, proto reaguje i na běžné podněty nepřiměřeně – začervenáním, svěděním, pálením, olupováním, suchostí… Citlivou pletí trpí mnoho lidí – někteří se s ní už narodí, další ji teprve „získají“ v průběhu života – ať už dočasně, nebo trvale,“ vysvětluje na úvod Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se věnuje vývoji a výrobě tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Existuje několik stupňů citlivosti pleti a nepřiměřená reaktivita pokožky může mít také různé příčiny. K těm nejčastějším patří vliv životního prostředí, kdy pleť silně reaguje na velké horko, zimu, střídání teplot. Jindy ale citlivost pleti souvisí s křehkostí kapilár, což jsou nejužší krevní cévy v našem těle. „Dotyčnému pak stačí sníst kořeněné jídlo nebo vypít sklenku alkoholu, a pleť rázem reaguje horkostí, pálením a červenými skvrnami. Zvýšenou citlivost pleti může také vyvolat velmi tvrdá voda, některé textilie nebo nevhodně zvolené kosmetické přípravky. A vliv samozřejmě mají i hormonální změny. Proto řadu žen překvapí změna normální pleti v citlivou například v období menopauzy. Ať už ale je příčina vzniku citlivé pleti jakákoli, vyžaduje opravdu důslednou péči, a to nejvíc právě teď v zimě. Naštěstí moderní kosmeceutika si dokážou s citlivou pletí dobře poradit,“ říká Denisa Jasinská, která spolu se svým týmem vyvinula řadu kosmeceutik s názvem Redness Minimizers, určenou pro všechny, kdo trpí hypersenzitivní pokožkou.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Trojnásobná pomoc pro citlivou pleť

Essenté Beauty Box Redness Minimizer je sada přípravků redukujících začervenání pleti, která je vhodná pro hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání či zánětu a pro pleť s viditelně popraskanými žilkami. Přináší úlevu od podráždění, zmírňuje zarudnutí pokožky a chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Sada obsahuje tyto 3 přípravky:

  1. Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami (100 ml) – výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Zároveň zvyšuje obsah vlhkosti v kůži, nezanechává pocit pnutí a pleť je po jejím použití jemná a hebká.
  2. Essenté Krém redukující začervenání (50 ml) – speciálně vyvinutý krém pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění, zmírňuje zarudnutí pokožky a sjednocuje tón pleti. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť. Chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy a je také ideální jako podklad pod make-up.
  3. Essenté Booster proti začervenání (50 ml) – inovativní booster pro hypersenzitivní pleť aktivně redukuje začervenání pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci a posiluje pružnost kapilár. Odstraňuje pocity pálení, suchosti a podráždění způsobené přecitlivělostí pleti. Pokožku hydratuje a díky speciálním zeleným pigmentům okamžitě pomáhá krýt zarudnutí pleti a předchází riziku jeho opětovného rozvoje. Zároveň zmírňuje projevy akné a zpomaluje proces stárnutí pleti. Také tento booster poskytuje citlivé pleti dokonalou ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy, což oceníme zvláště v zimě.

Essenté Beauty Box Redness Minimizer koupíte za 1 850 Kč na www.essente.cz

Profesionální péče

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*