Přírodní bahna zeštíhlí postavu i rozhýbou lymfu 

Tělové zábaly jsou vynikajícím doplňkem při péči o pokožku. A pokud se při nich používají přírodní bahna Lakshmi, jde o velmi pohodovou proceduru. Spolu s účinky dalších produktů této výjimečné ayurvédské kosmetiky si je nyní mohou nově vyzkoušet hosté Wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích. Jde o jediné místo v České republice, kde se přírodní bahna používají.

Spa hotel Lanterna přírodní zábaly
Tělové zábaly jsou vynikajícím doplňkem při péči o pokožku. Foto: www.lanterna.cz

„Pro proceduru Rasul, která využívá blahodárných účinků přírodního bahna Lakshmi, máme v saunovém světě hotelového relaxačního centra Wellness Horal vyčleněnu malou soukromou místnost s vyhřátými lavicemi a sprchou, do níž vás při příchodu doprovodí náš personál. Přírodní bahno si sami nanesete přímo na tělo v malém množství a necháte 30 minut působit. Na podporu jeho účinků je do místnosti v pravidelných intervalech vháněna pára. Po 30 minutách se automaticky spustí jemná sprška, s jejíž pomocí si bahno před odchodem z místnosti smyjete z těla,“ popisuje průběh procedury Martina Žáčková z Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích a upozorňuje, že tento velmi příjemný způsob péče o pokožku těla si můžete dopřát sami, nebo i společně ve dvou.

Který zábal si vyberete vy?

S oleji, krémy a dalšími produkty tradiční ayurvédské kosmetiky Lakshmi se hosté Wellness hotelu Horal a také dalšího místního Spa hotelu Lanterna setkávají již déle než rok při masážích a beauty ošetřeních. Miniaturky se sprchovým gelem, šamponem a tělovým mlékem mají navíc k dispozici v koupelnách hotelových pokojů. Nyní si ještě mohou vybrat ze tří druhů procedur Rasul s přírodními bahny Lakshmi.

„Tělový zábal SLIM napomáhá potlačit a odstranit lokálně uložený tuk a má zeštíhlující efekt. Procedura s názvem TONIC zase přispívá k redukci estetických nedostatků způsobených celulitidou a přispívá ke zvýšení pružnosti tkání. Třetí zábal CRIO GAMATHI na podporu cévní struktury ocení všichni, kdo trpí nepříjemným pocitem „těžkých nohou“ a otoků,“ přibližuje účinky jednotlivých procedur Martina Žáčková s tím, že pro jednu osobu je cena za kterýkoli zábal 990 Kč, pro dvě osoby pak za 1 890 Kč. Zároveň dodává ještě jedno doporučení – i když tyto procedury mají veskrze blahodárné účinky, nehodí se pro osoby, které mají potíže s nízkým tlakem nebo špatně snášejí vlhčí prostředí parních lázní.

Wellness svět ve Velkých Karlovicích
Wellness svět ve Velkých Karlovicích. Foto: www.lanterna.cz

Tělový zábal SLIM

TERMODYNAMICKÉ BAHNO GARSHAN SLIM obsahuje řasu gelidium cartilagineum. Ta zvyšuje aktivitu rostlinných aktivních substancí, které mají výrazný lipolytický a drenážní účinek. Použité esenciální oleje nejen příjemně voní, ale také podporují účinky jedné ze složek bahna – kofeinu, který pomáhá tvarovat postavu na kritických místech. Složení bahna je vyvinuto tak, aby cíleně zeštíhlovalo oblasti, v nichž dochází k hromadění tuku.

Tělový zábal TONIC

BAHNO GARSHAN TONIC je krémové, osmoticky aktivní bahno s mořskými řasami a solí s posilujícím drenážním a detoxikačním účinkem. Obsahuje mj. garcinii kambodžskou a rostlinné extrakty s vysokým obsahem kofeinu jako máta, káva, guarana a čaj, které mají vynikající elastické a redukční účinky. Extrakt z hrachu setého zase chrání elastická vlákna před důsledky stárnutí a stresů. Bahno účinkuje i proti tvorbě otoků, má vyhlazující a vyživující efekt.

Tělový zábal CRIO GAMATHI

KRYOGENNÍ BAHNO CRIO GAMATHI je velmi bohaté na rostlinné extrakty jako mentol, pampeliška lékařská, listnatec pichlavý a kaštan koňský; ty se odedávna používaly pro blahodárné účinky na mikrocirkulaci v těle. Zvyšují pohyblivost lymfy, tlumí záněty. Použité esenciální oleje z eukalyptu a máty revitalizují kůži, podporují její pružnost a jejich vůně příznivě působí při léčbě rýmy, kašle, astmatu, bronchitidy či zánětů. Bahno má díky těmto složkám ochlazující efekt, což jistě uvítají hosté, kteří hůře snášejí horké prostředí.

Hotel Lanterna
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích má krásně vybavenou wellness zónu a saunový svět. Foto: www.lanterna.cz

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích proslul jako místo s ideálními podmínkami pro aktivní odpočinek celé rodiny, které zároveň nabízí i dokonalé wellness. V jeho Spa hotelu Lanterna a Wellness hotelu Horal najdou hosté vše, co potřebují pro dokonalou relaxaci.

Velkým lákadlem pro všechny milovníky dobrého jídla je i zážitková restaurace Vyhlídka, kde kuchařský tým pod vedením nového kreativního šéfkuchaře Petera Džurňáka připravuje každé dva měsíce jiné šestichodové menu snoubené s víny a plné neotřelých variací ze sezónně dostupných surovin. Spa hotel Lanterna také pravidelně pořádá zajímavé sportovní a kulturní akce, často za účasti známých českých osobností. V zimním období si v Resortu Valachy můžete také zalyžovat na sjezdovkách Ski areálu Razula nebo využít místní síť 50 km běžkařských tras.

Více na www.lanterna.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*