Proč muži rádi pořizují zásnubní prsten přímo od šperkaře? Autům rozumí, o šperku se chtějí poradit s odborníkem

Když se muž rozhodne požádat svou vyvolenou o ruku, jeho první myšlenkou bude – jaký zásnubní prsten pořídit? Klenotnictví jsou plná zboží, ale takový, který by odpovídal jeho představám, tu není. Nejlepší řešení? Vzít za kliku šperkařské dílny…

Esterstyl snubní prsteny
Ženy často chtějí kombinovat snubní prsten se zásnubním a nosit ho na jednom prstu. Foto: www.esterstyl.cz

Zodpovědnost i adrenalin

Muži se dnes žení později, většinou tedy v době, kdy už mají i víc peněz. Pro sebe si rádi pořizují krásné hodinky, ale zásnubní prsten pro ně často představuje první kontakt se šperkem.

„Muže, který k nám přichází pro zásnubní prsten, většinou poznám dříve, než vysloví své přání. Z jeho očí totiž vyzařuje něco velmi typického – nazval bych to směsicí velké míry zodpovědnosti a touhy po dobrodružství. Když se pak dáme do řeči, většinou se má domněnka potvrdí. Muž má obavy, aby mu úkol, který si dal, dokonale vyšel, to znamená, aby svou ženu překvapil a udělal jí velkou radost, zároveň je to pro něj celkem adrenalin. Když totiž kupuje partnerce auto, je si jistý v kramflecích, jenže při výběru šperku se většinou pohybuje na neznámé půdě. My mu však hned od začátku vysvětlíme všechny možnosti, napětí či pochybnosti ho rychle opustí, a můžeme začít společně řešit, jak by měl šperk vypadat,“ říká šperkař Marek Odstrčil, který spolu se svojí ženou Ester, uměleckou návrhářkou, tvoří originální šperky značky Esterstyl.

Se svými šperky kdysi doslova dobyli Ameriku, kde nad jejich dokonale zvládnutým řemeslem ze „starého kontinentu“ i kreativními nápady žasli i místní znalci. Dnes si jejich širokou nabídku šperků z různých druhů kovů a přírodních kamenů můžete prohlédnout v obchodě umístěném v samém historickém centru Prahy, v Konviktské ulici. Ten má navíc jednu obrovskou výhodu – jeho součástí je i dílna, kde oba umělci tvoří.

Perfektní příprava

Prsten Esterstyl
Důležité je zjistit jak by měl zásnubní prsten vypadat. Foto: www.esterstyl.cz

Dílna je opravdu velkou předností, která sem přivádí řadu zájemců o autorské šperky. Vždyť kdo by nechtěl na vlastní oči vidět, jak jeho šperk vzniká?

„V první fázi se ale nejprve s klientem v klidu domlouváme o všech podrobnostech, chceme znát jeho představy o budoucím šperku a vlastně fungujeme trochu jako psychologové,“ směje se Ester Engelová, která stojí za kreativními návrhy šperků Esterstyl. „Většinou se nám ale rychle daří najít s klientem společnou řeč. Když vidí, že se mu věnujeme a jsme jeho nápadem stejně nadšeni jako on sám, navíc připraveni mu se vším pomoct, rád si nechá vysvětlit možnosti materiálů a sdělí nám informace důležité pro to, aby výsledný šperk stoprocentně splnil jeho očekávání.“

A co je třeba předem zjistit? Především, zda má být zásnubní prsten klasický, nebo moderní, jestli jednoduchý, nebo bohatě zdobený, neotřelý, fantazijní, z jakého materiálu či z jakých kombinací, zda bude osázen kameny a jakými. Je také důležité vědět, jaká je žena, která bude prsten nosit. Jaký životní styl vyznává, zda je spíš sportovně nebo společensky založená, kolik je jí let, zda je brunetka nebo blondýnka, zda nosí raději šaty nebo džíny… Pokud s tím klient souhlasí, je jen k dobru věci, když přinese fotografii své vyvolené, pro kterou šperk pořizuje.

Zásnubní prsten by měl mít svůj příběh

Ester Engelová Esterstyl
Ester Engelová Esterstyl. Foto: www.esterstyl.cz

„Pokud si zákazník přeje osázet prsten diamanty, vysvětlíme mu jejich parametry, a na základě jeho požadavků vybereme diamanty podle velikosti, čistoty, barvy a kvality brusu. Stejně tak, rozhodne-li se pro nějaké jiné přírodní kameny, vybere si je a my je objednáme. Zároveň nabídneme klientovi možnost přijít se podívat na zasazení kamene. Muž tak má od začátku dobrý pocit, že se na výrobě šperku podílí, a je to vlastně i jeho práce, nejen naše.

Klienti rádi využívají i další službu, kdy jim výrobu šperku průběžně zdokumentujeme a nafotíme. Když totiž nadejde ta dlouho očekávaná chvíle a muž své partnerce slavnostně předá zásnubní prsten, rád jí později ještě ukáže, jak vznikal. Žena, pro kterou celé tohle dobrodružství podstupoval, pak sama vidí, kolik času a energie přípravě dárku věnoval, a jak moc mu na ní záleží,“ uzavírá Marek Odstrčil s tím, že většina mužů, kteří si v Esterstyl pořídili zásnubní prsteny, později přichází společně s partnerkami pro snubní prsteny. Jedním z takových spokojených klientů je ostatně i houslista Pavel Šporcl se svou ženou Bárou Kodetovou, kteří nosí snubní prstýnky právě autorské značky Esterstyl.

Poslední trend!

Podle zkušenosti šperkařů z Esterstyl chtějí ženy často kombinovat snubní prsten se zásnubním a nosit ho na jednom prstu. K tomuto řešení se ale nehodí všechny typy prstenů, ideální je úzký kroužek s linií diamantů zasazených kolem dokola celého prstenu. I na toto je potřeba myslet včas…

Více na www.esterstyl.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*