Proč některé kosmetické přípravky fungují, a jiné ne?

Existují velké rozdíly v účinnosti různých kosmetických přípravků určených k péči o pleť. Čím to je a jak poznat ty, které nám skutečně pomůžou? Viditelné zlepšení stavu pokožky přinášejí podle odborníků tzv. kosmeceutika.

Proč některé kosmetické přípravky fungují, a jiné ne? (Foto: www.essente.cz)

„Kosmeceutika jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie. To znamená, že nemají jen pěsticí a dekorativní účinky, ale aktivně zlepšují zdraví pokožky,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se, spolu se svým týmem, už 10. rokem zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik.

A proč se rozhodla jít právě touto cestou? „Byla jsem přesvědčená o tom, že i ryze česká firma může vyvíjet účinné kosmetické produkty na špičkové světové úrovni, které přitom budou cenově dostupné. Dnes můžu říct, že se záměr vydařil. S našimi přípravky pracují profesionální kosmetičky v salonech a mnoho žen, ale i mužů, si je pravidelně kupuje pro domácí péči. Těší nás i zájem ze zahraničí, nově dodáváme kosmeceutika Essenté například do Pákistánu,“ dodává.

Kvalitní kosmetika musí mít vysoký obsah účinných látek

Vývoj masově vyráběné kosmetiky dnes zpravidla začíná stanovením maximální ceny, kterou může stát kilogram hmoty plánovaného kosmetického přípravku. Díky rozpočtu je pak množství jednotlivých aktivních látek v hotovém přípravku často tak malé, že nemá žádný nebo pouze minimální dopad na vzhled a zdraví pokožky.

„Naše kosmetika je jiná v tom, že na ní nešetříme. Má vysoký obsah kvalitních účinných látek a naši dodavatelé klíčových surovin jsou napojeni na výzkumné programy vysokých škol a vědeckých ústavů z celého světa. Držíme tak neustále krok s nejmodernějšími trendy v oblasti dermatologie a kosmetologie,“ vysvětluje Denisa Jasinská.

Důležitý je ale i fakt, že vývoj a výroba probíhají na území České republiky. Díky tomu jsou produkty Essenté cenově dostupnější než obdobně kvalitní a srovnatelně účinné přípravky z Německa, Francie, Itálie nebo USA.

Denisa Jasinská (www.essente.cz)

Na akné i červené žilky…

Účinnost kosmeceutik si pochvalují i české kosmetičky. „Mám hodně klientek s aknózní pletí, kde vidím opravdu velké úspěchy díky péči silné řady kosmetických přípravků Essenté na akné, jako je například Čisticí gel s AHA kyselinami 3 % a hlavně Aktivní booster při akné. Úžasné výsledky jsem měla u několika mladých dívek, které měly velké problémy s aknózní pletí. Chodily ke mně pravidelně, dělaly si domácí péči, a dnes mají perfektní zdravou a krásnou pleť,“ dává příklad kosmetička Dominika Castle ze salonu Esté v Hlinsku na Vysočině.

V zimě je pokožka citlivá na změny teplot, proto přicházejí na řadu přípravky zaměřené na zmírnění projevů, které jsou s tím spojené. Například řadu Redness Minimizers, která je určena lidem s hypersenzitivní pletí se sklonem k začervenání, si pochvaluje kosmetička Gita Fašínová z kosmetického salonu v Sokolově: „Velmi často ošetřuji pleť se sklony ke kuperóze, což je postižení kapilár v pokožce, které ztrácejí schopnost rozšiřovat se a smršťovat. Nejčastěji se projevují prosvítajícími žilkami v obličeji, ale i na krku nebo v dekoltu. Tady skvěle pomáhají přípravky Redness Minimizers od Essenté. Pro salonní ošetření využívám Zklidňující masku, pro domácí péči doporučuji Krém redukující začervenání i Booster proti začervenání. Obsahují totiž účinné látky (např. telangyn peptide nebo extrakt z jerlínu japonského), které zlepšují žilní mikrocirkulaci, posilují pružnost kapilár, přinášejí okamžitou úlevu od podráždění a zmírňují zarudnutí pokožky.“

Aktuální nabídku všech produktů Essenté najdete zde: 

https://drive.google.com/drive/folders/1HcrMTgjVPl74VjJWyWTGemzVml2CyHQN?usp=sharing 

K dispozici jsou vám fotografie výrobků v tiskové kvalitě, jejich popis, složení a ceny.

Profesionální péče

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů. Více informací najdete na Inspirace.essente.cz

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*