Prodlužte si léto na Valašsku!

Zbývá vám ještě pár dní dovolené a přemýšlíte, kde je strávit? Anebo byste rádi vyrazili o prodlouženém víkendu někam do přírody? Místem, kde najdete vše, co k zábavě i relaxaci potřebujete, je Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. A i ti, kdo to tam znají, budou překvapeni a nadšeni spoustou novinek!

Prodlužte si léto na Valašsku! (Foto: www.valachy.cz)

„Když přišel lockdown a my nemohli přivítat žádné hosty, řekli jsme si, že jim aspoň připravíme hezké překvapení, až se zase hotel otevře. Už dlouho jsme plánovali rekonstrukci a modernizaci prostor, a hlavně stavbu nové terasy, odkud by byl výhled na údolí i protilehlou sjezdovku Razula. Vše se podařilo stihnout, a tak už si naši hosté od začátku léta užívají „novou“ restauraci s barem a vinotékou i nově vybudovanou terasu, která nabízí komfortní posezení u dobrého jídla, skleničky nebo kávy pod širým nebem a s překrásným výhledem. Terasa je částečně krytá a od venkovní části ji odděluje posuvná prosklená stěna. Nádherné přírodní scenérie si tak hosté mohou vychutnat v každém ročním období a za jakéhokoli počasí,“ představuje některé z letošních novinek Spa hotelu Lanterna Martina Žáčková z Resortu Valachy a dodává, že zvláště během letošního horkého léta hosté ocenili i klimatizace, které byly nainstalovány v pokojích ve 3. a 4. podlaží. Některé vybrané pokoje se navíc rozšířily o zimní zahrady či terasy nebo posezení s vanou přímo na pokojích.

Jóga, golf, kola, in-liny

Všechny příznivce jógy nadchne i nově vybudovaná venkovní „jóga terasa“, kde probíhají ranní lekce pod vedením zkušených lektorů – indického lektora Ziyada nebo slovenské lektorky Štefi. Pokud se ubytujete v hotelu Lanterna nebo Horal, budete mít lekce zdarma.

A možná vás láká i golf, tak právě tady budete mít skvělou příležitost si ho vyzkoušet. K tomu, abyste si zahráli na devítijamkovém Golfovém hřišti Horal uprostřed neporušené přírody s kouzelnou kulisou valašských dřevěnic, totiž nepotřebujete zelenou kartu. A můžete přijít klidně i s dětmi. V programu Golf pro každého postupně projdete celé golfové hřiště a s instruktorem si vyzkoušíte hru na jamku i odpaly.

Také pro cyklisty a inlinisty jsou Velké Karlovice a jejich okolí jako stvořené. Známá cyklostezka Bečva, vedoucí malebnou beskydskou krajinou, je díky svému povrchu i profilu pro jízdu „na kolečkách“ ideální. Určitě tedy přibalte kola a in-liny.

Prodlužte si léto na Valašsku! (Foto: www.valachy.cz)

Slastné wellness

V L-Spa – překrásném wellness hotelu Lanterna ve stylu antických lázní na vás čeká krytý bazén s vodními atrakcemi (28-29 °C, plocha 56 m²), whirlpool se slanou vodou, finská sauna, kde se o prázdninách konají 4x denně saunové rituály, parní lázeň, ochlazovací jezírko, odpočinková terasa s vyhlídkou a také bar s nabídkou čajů, nápojů a prodejem exkluzivní kosmetiky Lakshmi.

Vyhlášené termální bazény vyhřívané až na 36 °C, sauny i venkovní whirlpooly pak najdete v Relaxačním centru Wellness Horal, kde si můžete dopřát i exotickou masáž od asijských masérů a pak odpočívat u šálku lahodného čaje s výhledem do překrásné beskydské krajiny.

A také tady si nenechte ujít saunové rituály, které tady pořádají až devětkrát denně, z toho jednou speciálně pro děti. Místní mistři saunéři se pravidelně zúčastňují mezinárodních soutěží a patří k těm nejlepším!

Jedinečný kulturní zážitek

Pokud se vám poštěstí pobývat ve Velkých Karlovicích v době od 18. do 24. 8., čeká vás skvělá kulturní událost! V těchto dnech se zde totiž koná 6. ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Čeká vás 9 divadelních představení v netradičním prostředí cirkusového šapitó uprostřed Beskyd. A na co se můžete těšit? Třeba na legendární Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Blbec k večeři s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským. V dalších dnech uvidíte například Simonu Stašovou a Ladislava Freje v romantické komedii Na Zlatém jezeře. A zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, který se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok. A pozor – hosté ubytovaní ve Spa hotelu Lanterna mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj.

Prodlužte si léto na Valašsku! (Foto: www.valachy.cz)

Tip Martiny Žáčkové z Resortu Valachy: „Pro hosty bude jistě dalším příjemným překvapením podvečerní snack „aperitivo moment“. Vychutnat si ho můžou denně od 15:00 do 16:30 v restauraci Spa hotelu Lanterna, kde je připravené malé pohoštění v podobě sladkých i slaných dobrot (2 slané a dvě sladké chuťovky na hosta, v ceně pobytu) a každý den jiný drink za speciální cenu.“

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Valašsku zahrnuje komplex hotelů Lanterna, Horal a Galik se dvěma wellness centry, Ski areálem Razula a devítijamkovým Golfovým hřištěm Horal, umístěných v malebném údolí Léskové, kousek od hranic se Slovenskem. Jedním z největších lákadel Resortu Valachy je Wellness Horal, trojice krytých termálních bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36 °C a bohaté zázemí pro další odpočinek: plavecký, dětský a zábavně relaxační bazén s jeskyní, divokou řekou, hydromasážními lavicemi, tryskami a bubblery a wellness svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním i vnitřním whirlpoolem, saunovými rituály i s bohatou nabídkou exotických masáží.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*