Projekt CLASH! vybral 420PEOPLE, aby přiblížil krásu propojení klasického a současného tance

„Když se spojí klasický a moderní tanec, vznikne nová forma energie,“ to je slogan mezinárodního projektu CLASH!, který propojuje klasické formy tance s tancem současným, mladé tanečníky i zájemce všech tanečních úrovní z nejširší veřejnosti s kapacitami tanečního světa a propojuje také svět jako takový. Českou republiku reprezentuje soubor současného tance 420PEOPLE. A vy se můžete těšit na exkluzivní ONLINE FESTIVAL CLASH!, světovou premiéru krátkého tanečního filmu ORĪGŌ a doprovodný program, který nabídne taneční workshopy, odborné taneční „laboratoře“ i filmový večer!

Mezinárodní projekt CLASH!
Mezinárodní projekt CLASH! propojuje klasické formy tance s tancem současným. Foto: www.420people.org

„Bylo nám velkou ctí zapojit se do tohoto světového projektu, protože v tanečním světě má velké renomé. Jeho hlavní myšlenka – propojit všechny taneční světy i všechny, kdo mají rádi tanec, a podporovat tanečníky v jejich rozvoji – je navíc podstatou toho, co děláme my, takže jsme tam hned našli velké souznění,“ říká Václav Kuneš, umělecký ředitel souboru 420PEOPLE, který je celosvětově uznávaným choreografem a tanečníkem, a lidé ho znají i díky jeho účasti v televizním pořadu StarDance.

Soubor současného tance 420PEOPLE patří už 12 let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. Do jeho názvu si tvůrci, Václav Kuneš a Nataša Novotná, vepsali českou telefonní předvolbu, a splnili si (po návratu z působení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána) společný sen vybudovat v Praze špičkový soubor současného tance.

To se jim povedlo: do jejich letošního repertoáru patří u diváků již velice oblíbené představení Panthera, které odhaluje tajemství vzniku samotného lidstva, The Watcher s kapelou Please The Trees, jež je nejen taneční, ale i hudební extází, a představení Křehkosti, tvé jméno je žena, v němž se setkají vynikající herci Národního divadla se současným tancem. Kromě toho 420PEOPLE pořádá pravidelné tvůrčí pohybové workshopy a otevírá vlastní nové pohybové studio s názvem Maiselovka v centru Prahy, kde můžete navštívit nejrůznější pohybové a taneční lekce.

Mezinárodní projekt CLASH!
Online festival CLASH! bude pro diváky zdarma. Foto: www.420people.org

Online festival CLASH! bude pro diváky zdarma

420PEOPLE pořádá spoustu akcí právě pod hlavičkou projektu CLASH! Ve velké míře se zaměřuje na odbornou veřejnost. Pořádá taneční semináře pro studenty uměleckých škol, odborné diskuse v tematických „laboratořích“, které jsou určeny tanečníkům a choreografům, či několikadenní semináře a workshopy pro tanečníky.

Velká řada akcí projektu CLASH! je ale určena i širokému publiku. Soubor se totiž v projektu zabývá rozvojem příznivců tance z řad veřejnosti. „Díky online dotazníkům a plošnému průzkumu mezi diváky, kteří u nás navštěvují současný tanec, jsme získali spoustu zajímavých informací, jimž chceme přizpůsobit novou marketingovou strategii. Tu představíme na online festivalu, který bude pro všechny diváky zdarma,“ zve Václav Kuneš na netradiční akci nazvanou Online CLASH!

Festival vysílaný z Prahy proběhne 8. prosince od 18.00. Další dny pak budou vysílat další partnerské země, a to až do 13. prosince. Na programu bude shrnutí dosažených výsledků v oblasti rozvoje publika a krátké expertní tematické vstupy pozvaných hostů na dané téma.

Prosinec bude ve znamení světové premiéry filmu ORĪGŌ

Vrcholem letošního zapojení souboru 420PEOPLE do projektu CLASH! bude rozhodně světová premiéra krátkého tanečního filmu ORĪGŌ (námět, režie a choreografie: Václav Kuneš, kamera: Michal Budínský, tančí: Simona Machovičová, Francesca Amante, Fanny Barrouquére). Online premiéra proběhne v rámci festivalu CLASH! 8. prosince a její veřejná „živá“ premiéra pak 10. prosince od 19.00 v pražském kině Bio Oko v rámci tematického filmového večera. Ten mimo jiné představí široké i odborné veřejnosti výsledky projektu CLASH! s tématem Rozvoj diváka a jeho povědomí o projektu i současném tanci. Kromě filmu ORĪGŌ zhlédnou diváci na filmovém plátně také další taneční filmy z dílny 420PEOPLE a Festivalu tanečních filmů.

The Watcher 420PEOPLE
Představení The Watcher. Foto: Pavel Ovsík, pixpo.cz

Soubor současného tance 420PEOPLE je součástí mezinárodního projektu CLASH! s podtitulem When classic and contemporary dance collide and new forms emerge, který probíhá na území Itálie, Polska, Portugalska, Bulharska a České republiky od září 2018 do února 2021. Projekt CLASH! je určen profesionálním tanečníkům, choreografům a týmu spjatému se souborem 420PEOPLE – především v části projektu, která se věnuje vývoji metodiky efektivní práce s tanečníky a jejich vzdělávání. Projekt je určen i široké veřejnosti, a to především prostřednictvím online festivalu CLASH!, který propojí skrze online vysílání všechny projektové partnery. Koordinátorem celého projektu je taneční tréninkové a produkční centrum Balletto di Roma (Itálie). Dalšími partnery projektu jsou: Art Link Founda@on (Derida Dance Center, Bulharsko), Companhia de Dança de Almada (Portugalsko), Universita Degli Studi di Roma La Sapienza (Itálie) a Polski Teatr Tanza (Balet Poznanski, Polsko). Projekt je podpořen Evropskou unií a jejím programem Kreativní Evropa.

Více se dozvíte zde: www.420PEOPLE.org

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*