Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe

Květiny, trávy a byliny vyrůstající ze střech ukrývají ráj, kterým je Heaven Spa – nové luxusní lázně resortu Puradies v rakouském Leogangu. Hostům se otevřou v červnu, a ti se mají skutečně na co těšit. Celý nový lázeňský areál splývá s přírodou, protože je z jedné strany ukryt v kopci. Z té druhé se vám ovšem otevře pohled do nejkrásnějšího přírodního kina na světě, k jezírku Puradies a pohoří Leoganger Steinberge.

Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe (Foto: www.puradies.at)

„Opravdový okamžik relaxace zažívají naši hosté obvykle hned po příjezdu, kdy se zhluboka nadechnou čerstvého horského vzduchu, nechají se unášet pohledem po zelených loukách, tyčících se vrcholcích majestátních Alp a neslyší nic kromě vzdáleného jemného zvonění kravských zvonců,“ říká Michael Madreiter, jeden z majitelů resortu Puradies v rakouském Leogangu.

Dlouho přemýšlel, jak harmonicky sloučit alpské tradice, moderní životní styl i současné trendy, a zároveň zde zachovat kouzelné propojení s přírodou. Povedlo se mu to díky nekonečným proskleným plochám v celém hotelu a použití místních přírodních materiálů, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textile. Hotel tak už získal nejedno mezinárodní designérské ocenění – zejména za svůj unikátní Bar & Lounge Freiraum, který je vyfrézovaný z 16 tisíc dubových kostek!

Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe (Foto: www.puradies.at)

Lázně ve znamení přírodních elementů

Nyní ovšem přichází s další novinkou, jež je dílem týmu architektů NOA z Jižního Tyrolska. Ti se inspirovali čtyřmi základními elementy: vodou, ohněm, zemí a vzduchem – a navrhli zcela jedinečný lázeňský areál. Díky mnoha proskleným plochám ani nevíte, kde začínají a končí hory, což je nezapomenutelný zážitek zejména při pobytu v panoramatických voňavých saunách. Nechybí tady ani parní lázně, infrakabiny, vnitřní i venkovní plavecký bazén, přírodní koupací jezírko, příjemné odpočívárny, sluncem rozzářené fitness centrum a prosluněné terasy pro jógu nebo odpočinek, při němž se můžete těšit z výhledů na kouzelnou okolní krajinu.

„Naším cílem bylo navodit dojem, že vše je harmonicky začleněno do okolní horské přírody. Chceme v našich hostech tento pocit přirozeného klidu a uvolnění co nejvíce umocnit, aby se naprosto uvolnili, odpočinuli si a našli potřebnou vnitřní rovnováhu. Potřebujeme se vrátit ke svým kořenům, vidět paprsky slunce na vodní hladině, cítit hladkost opracovaného dřeva, slyšet ticho. Čistota přírody je totiž rájem pro civilizací znaveného člověka,“ shrnuje filosofii resortu Puradies Michal Madreiter.

Puradies Heaven Spa: lázně, které vás vynesou do wellness nebe (Foto: www.puradies.at)

10 doporučení na aktivity v Leogangu:

  1. Mezi drsnými horskými velikány je na 400 kilometrů udržovaných, značených turistických stezek. U resortu Puradies najdete hned dvě lanovky, jimiž vyjedete nahoru na pláně.
  2. Leogang je ideální i pro horolezce, na které zde čeká přes 1 000 sportovních lezeckých tras a 10 ferrat.
  3. Se sousedními středisky Saalbach, Hinterglemm a Fieberbrunn nabízí Leogang na více než 80 kilometrů tratí a stezek s 9 lanovkami, které vedou na 7 vrcholů.
  4. Pohodáři se mohou vydat na projížďku na elektrokolech, baterky lze dobít na horských chatách.
  5. V Epic Bikeparku Leogang se konají světové poháry ve sjezdu a vy můžete trénovat na Riders Playground.
  6. Zábavu s dětmi zaručí hora Asitz (Hora smyslů), zážitkový park na střední stanici lanovky.
  7. Celá rodina se zabaví také na jedné z nejdelších (1 600 m) a nejrychlejších (až 130 km/h) ocelových lanových skluzavek na světě Flying Fox XXL.
  8. Velmi oblíbený je Trail-Running (horský běh), který si můžete vyzkoušet na některé z 22 stezek nejrůznějších profilů o celkové délce 120 kilometrů.
  9. Na večeři zajděte do designové restaurace Ess:enz resortu Puradies, která je vyhlášená špičkovou gastronomií a právem se chlubí oceněním dvěma čepicemi podle Gault Millaua.
  10. Dětem se bude líbit na horském bio statku resortu Puradies s mnoha zvířátky.

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*