Puradies z vás udělá největšího požitkáře života

Puradies je zkratkou pro „pure paradies“ (v překladu „čistý ráj“) a najdete ho v rakouském Leogangu. Je to název hotelu, ale také životní teorie, kterou vyznává Michael Madreiter: „Hosté z celého světa u nás nacházejí pocit svobody, čistoty a naprostého uvolnění. Stojíme totiž na unikátním místě a vše jsme přizpůsobili tomu, aby tady lidé znovu dokázali vnímat věci všemi smysly, a tenhle pocit si odváželi i domů.”

Hotel Puradies
Romantický horský hotel stojí na krásné slunečné náhorní plošině. Foto: www.puradies.at

Romantický horský hotel stojí na krásné slunečné náhorní plošině a jako by splýval s přírodou. Jeho jemné dřevěné linie dokonale zapadají mezi pastviny i vrcholky Alp. Na ploše větší než 40 hektarů, která se prostírá okolo, nejste rušeni ničím jiným než zvonci pasoucího se dobytka. K tomu přidejte omamně vonící stromy a květiny nebo sušící se seno na loukách, občerstvující horský vzduch – a už jste jednou nohou v ráji…

Hotel jako prodloužená ruka přírody

„Je vědecky prokázáno, že nejlépe si lidi odpočinou a zrelaxují se, když jsou v přírodě. Rychleji vytěsní starosti běžného dne, a o to nám v prvé řadě jde. I náš hotel, který vlastníme už po několik generací, je postavený tak, aby byl jakousi prodlouženou rukou bytí v přírodě. Pocit, že jste neustále její součástí, získáte z obrovských prosklených ploch, ať už v restauracích, odpočívárnách, pokojích nebo třeba saunách. Použili jsme co nejvíce místní materiály, jako je dubové dřevo nebo přírodní kámen, a to vše navodí u našich hostů pocit klidu, ať už k nám přijedou odkudkoliv,“ dodává Michael Madreiter, jehož heslem je maximální čistota a jednoduchost bez jakýchkoli zbytečností, abychom se mohli soustředit na to podstatné a stát se znovu, stejně jako děti, těmi největšími požitkáři života.

A právě toto je podstatou teorie Puradies, kterou lidem předávají ve stejnojmenném hotelu. Právě tady si totiž rychle uvědomíte všechny své (i zapomenuté) smysly: vůně dřeva, sena či návštěva aromatických saun uvolní váš čich. Krásný čistý design uprostřed přírody udělá dobře vašemu zraku. Zvuk kravských zvonců pohladí po ránu vaše ušní bubínky a nazmar nepřijde ani hmat či chuť.

Puradies
Puradies je zkratkou pro „čistý ráj“) a najdete ho v rakouském Leogangu. Foto: www.puradies.at

Učíme lidi znovu jíst kvalitně a pospolu

Chuťové buňky se tady totiž probudí až k extázi – pod taktovkou šéfkuchaře Stefana Krieghofera vznikají lahůdky, jejichž základem jsou vždy čerstvé regionální suroviny, především ty sezónní, které jsou plné síly a pocházejí z vlastního horského bio statku.

„Sám jsem nadšený kuchař a pro zájemce u nás pořádáme kurzy vaření. Kvalitní jídlo ze správných surovin a uvařené s láskou a nápadem je totiž jedním ze základních kamenů spokojeného života. Pokud si z něho uděláte společenský rituál, není nic lepšího. Také to u nás hosty učíme. Máme u nás například krásnou hernu pro děti a zajišťujeme jejich hlídání, aby si rodiče odpočinuli a načerpali nové síly. Ale v době jídla je tento prostor uzavřen, aby mohly být rodiny spolu a náležitě se užít,” dodává Michael Madreiter. Blízké vztahy s rodinou a přáteli jsou podle něj dalším elementem ke spokojenému životu. A tady hosté najdou spoustu příležitostí, jak je utužit.

Puradies
Krásný čistý design uprostřed přírody udělá dobře vašemu zraku. Foto: www.puradies.at

Leogang: retreat všech smyslů

Posledním ze smyslů, který tady rozhodně nepřijde zkrátka, je hmat, a vlastně veškeré fyzično, protože okolí Leogangu je ideální pro cyklistiku, horolezce, turisty i lyžaře všech úrovní. K vrcholkům hor vás v létě vyvezou lanovky a tam začíná skutečný ráj. V naprostém klidu nad loukami a pastvinami si můžete dokonce dopřát několikadenní kurz jógy, kdy se cvičí v maximálním sepětí s přírodou na venkovní dřevěné terase. A zpět v Puradiesu pak můžete odpočívat a meditovat ve wellness areálu Badehaus na břehu jezírka, který je vybaven prosklenými panoramatickými saunami.

„Naším cílem je, aby u nás lidé našli pocit naprostého čirého štěstí, které přichází v okamžiky, kdy jsme naprosto uvolnění a svobodní, kdy se dokážeme odpoutat od všech starostí a problémů a začneme se znovu od srdce smát maličkostem. Pocit rovnováhy najdeme, když se umíme zastavit a užívat si těch podstatných věcí. Právě ty se mnohdy začnou vytrácet v dnešním rychlém světě a určitě je nenahradí vystavování co největšího množství divokých zážitků na sociálních sítích,“ uzavírá Michael Madreiter. Podle teorie Puradies je lepší soustředit se na méně věcí, které jsou pro náš život skutečně důležité, a hledat u všeho opravdovost a čistotu: být co nejblíže a co nejčastěji přírodě, obklopovat se co nejvíce přírodními a ekologickými věcmi, vědět, co jíme, myslet na pravidelný pohyb, najít si čas na své blízké a především: na sebe.

Leogang hotel Badhaus
Hotel Badhaus. Foto: www.puradies.at

Zajímavost

Hned krátce po svém slavnostním otevření v roce 2016 získal hotel Puradies významné ocenění mezinárodní iF Design Award v kategorii Interior Space and Exhibition, další rok si zdejší dvoupodlažní bar Freiraum pro změnu vysloužil ocenění nakladatelství Falstaff jako nejlepší bar v německy mluvících státech a tento rok si odnesl ještě cenu German Design Award. Jeho architektonickou chloubou je unikát, jímž se pyšní hned u vstupu: dvoupodlažní bar & lounge Freiraum je příkladem skvělého nápadu a řemeslné dovednosti – jako jediný v Evropě zabírá plochu 500 m² a byl vyroben z 16 000 dubových kostek!

Více na www.puradies.at

Přidejte svůj komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*